Йогурти в раціоні малюка
Завдяки кисломолочним бактеріям йогурт легко перетравлюється і засвоюється. Цей продукт покращує роботу кишечника і зміцнює імунітет. Коли вводити йогурти в харчування малюка? Яким йогуртам віддати перевагу?
Для виробництва йогурту використовують спеціальні штампи молочних бактерій – болгарська паличка і термофільний стрептокок, які отримали назву «йогуртна закваска». Саме поєднання цих двох мікроорганізмів виявилося надзвичайно ефективним. Воно володіє високою ферментативною активністю, що надає продукту виражених функціональних властивостей, які мають позитивний вплив на організм людини.
В процесі сквашування молока болгарською паличкою і термофільним стрептококом продукт набуває певних властивостей. Завдяки високій ферментативній активності йогуртної закваски молочний білок частково розщеплюється. Крім того, білок і кислому середовищі випадає в дрібні пластівці, що полегшує його перетравлення і засвоєння. Також в йогуртах містяться важливі жирні кислоти, лінолева кислота та її похідні. Вуглеводний компонент в процесі сквашування переживає значні зміни. Лактоза частково розщеплюється і використовується як джерело живлення для росту кисломолочних бактерій.
Йогурти – чудове джерело кальцію. Крім того, кальцій в кислому середовищі переходить в особливу форму, що покращує його всмоктування, допомагаючи формуванню кісткової тканини і тим самим сприяє профілактиці рахіту, а в подальшому і остеопорозу. Важливим компонентом йогурту є молочна кислота, яка має бактерицидні властивості, що забезпечує нормалізацію мікрофлори кишечника.
Порада
Педіатри рекомендують вводити кисломолочні продукти дитячого харчування (дитячий кефір, біфікефір, йогурти) в раціон дитини не раніше 8-ми місяців в кількості не більше 200 мл на добу.
Головна задача введення йогурту в раціон – розширити діапазон харчових побажань малюка, познайомити його з різними смаками продуктів, в тому числі і кисломолочних, привчити до їх регулярного вживання. Для дитячого харчування варто використовувати лише спеціальні дитячі йогурти.
Важливо!
Строк зберігання дитячого нестерилізованого йогурту 3-7 днів. Такий продукт необхідно зберігати в холодильнику.
Для зручності випускають також йогурти, які можна зберігати довше і навіть при кімнатній температурі. Такі дитячі йогурти виготовляють за традиційною технологією, але на заключному етапі піддають стерилізації. Стерилізовані йогурти особливо зручно брати з собою в дорогу. Його використання гарантовано захищає дитину від кишкових інфекцій і отруєнь, які часто виникають при вживанні нестерилізованих молочних продуктів і теплу пору року.
Важливо!
Зверніть увагу, мова іде саме про дитячі йогурти, а не про дорослі, які містять барвники, ароматизатори і консерванти.
Читайте склад і купуйте продукцію перевірених фірм. Якщо ж ви маєте сумніви, можете приготувати домашній йогурт. Це зовсім не складно. Прокип’ятіть нежирне молоко і охолодіть до 40°С. Додайте суху закваску або кілька ложок свіжого йогурту з коротким строком зберігання. Отриману суміш перелийте в йогуртницю чи мультиварку або просто закрийте кришкою, заверніть в ковдру і поставте в тепле місце. Через 4-6 годин йогурт готовий. Якщо ви використовували суху закваску, потримайте йогурт довше, приблизно 10-12 годин. Готовий продукт зберігайте в холодильнику не довше тижня.
Порада
Перед використанням підігрійте йогурт. Слідкуйте, що б не перегріти: висока температура знищить корисні бактерії.
Додайте фрукти за смаком і насолоджуйтесь. Смачного!
Рекомендовані статті