Морепродукти і малюк: сумісні чи ні?
Морепродукти – це жителі моря, які не відносяться до риб, тобто: морська капуста, кальмари, омари, лангусти, криль, морські гребінці, устриці і т.д
Морепродукти відрізняються поживністю, різноманітністю і незвичайним смаком. Це один з кращих джерел білка. За цим показником морепродукти стоять на одній сходинці з м’ясом і рибою.
До того ж білок з морепродуктів практично повністю засвоюється. А білок – це будівний матеріал дитячого організму, який росте. Морепродукти багаті полінасиченими жирними кислотами омега-3 і омега-6, які дуже важливі для розвитку мозку і зору.
Важливо!
В морепродуктах міститься найбільша кількість вітамінів і мікроелементів. Найважливішими з яких є йод, залізо, фтор, вітаміни А і Д. йод необхідний для роботи щитовидної залози. Нестача цього мікроелементу може привести до відставання розумового розвитку.
Залізо забезпечує транспортування кисню до органів і тканин. При недостатньому постачанні заліза в організм розвивається залізодефіцитна анемія.
Фосфор і кальцій необхідні для росту і зміцнення кісток. Морська капуста містить величезну кількість харчових волокон, як стимулюють роботу кишечника.
Порада
Однак при всіх своїх плюсах морепродукти назначаються дитині дуже обережно, адже вони можуть викликати алергію. До того ж більшість мешканців морських глибин – це своєрідні біологічні фільтри, а значить можуть накопичувати шкідливі речовини.
Коли вводити морепродукти в раціон дитини?
Приблизно з двох років дитині можна запропонувати ламінарію, адже морські водорості не викликають алергію. Давайте морську капусту не частіше двох раз на тиждень по 30-50 грам.
А ось з безхребетними морськими тваринами поспішати не варто. Більшість педіатрів вважають, що знайомити з ними дитину потрібно не раніше трьох років. Це пов’язано з високим ризиком алергії. Авжеж це не означає, що в день, коли дитині виповнилось три роки, потрібно запропонувати дитині цілого восьминога чи морський коктейль. Знайомство відбувається приблизно так, як при введенні прикорму: по одному продукту і з поступовим збільшенням порції. Тобто в перший день дитині буде достатньо або щупальця восьминога, або однієї креветки. І тільки якщо після цього у малюка не з’явиться діатез чи висип, ви можете поступово збільшувати порцію і знайомити його з іншими мешканцями морських глибин. Однак і дитині, яка добре переносить морепродукти, не варто давати їх часто і великими порціями. Достатньо один раз на тиждень давати порцію 50-100 грам в залежності від віку дитини.
Порада
Звичайно в ідеалі морепродукти повинні бути свіжими. Якщо ти використовуєш заморожені напівфабрикати, то слідкуй за тим, щоб вони не розморожувались повторно. Використовуй тільки термічно оброблені продукти. Відмовся від введення в меню консервованих, копчених і маринованих морепродуктів.
Які морепродукти кращі для дитини?
Ти можеш використовувати будь-які, немає ніяких переваг один перед іншими. Креветки, краби, мідії, морські гребінці, восьминіг, кальмар – вибирай ті, які доступні або найбільше тобі подобаються. Морську капусту краще використовувати сушену чи заморожену, адже готові салати часто містять консерванти і екстрактивні речовини. Пам’ятай, що крабові палички не мають жодного відношення до морепродуктів. В їжу використовуйте тільки відварені морепродукти.
Смачного!
Рекомендовані статті