Трав’яні чаї в харчуванні дитини
Трав’яні чаї в харчуванні дитини
Порада
Перш за все, без поради лікаря вводити трав’яні чаї в раціон маленької дитини не варто. Як і лікарські препарати, трав’яні чаї володіють дією, яка при неправильному використанні може замість користі заподіяти шкоду.
Якщо лікар порадив вам трав’яний чай, при виборі трави для дитячого чаю, віддай перевагу спеціалізованим дитячим чаям з аптеки. Липа, м’ята і багато інших трав – зовсім не рідкість у місті. Бабусі на базарі можуть продавати липовий цвіт з дерева, що росте біля дороги. Такі рослини накопичують багато свинцю та інших небезпечних для здоров’я речовин.
Важливо!
Аптечні чаї приходять перевірку сировини, тож безпечні для малюка.
Відвар ромашки, напевно, найпопулярніший для дитячих чаїв. Ромашка володіє протизапальною дією, здатна нормалізувати травлення. Випитий на ніч ромашковий чай заспокоює нервову систему, покращує сон дитини.
Рецепт: 1 чайная ложка сушеної ромашки на склянку води. Заварювати 4-5 хвилин.
Липовий чай укріплює імунітете, підтримує організм в стресових умовах. Цей чай володіє жарознижуючими властивостями, заспокоює перезбудженого малюка.
Рецепт: сушений липовий цвіт 1,5 чайної ложки на склянку води. Заварювати 5-6 хвилин.
Відвар плодів шипшини багатий на вітамін С, володіє сильною протизастудною дією, підтримує імунітет. Чай рекомендується заварювати в період епідемій або коли хтось в сім’ї захворів.
Рецепт: 8-10 сушених ягід шипшини розім’яти, залити склянкою окропу, загорнути в рушник і настоювати годину.
Чай з листя вишні, ожини чи малини заспокоює малюка. Листя цих рослин можна додавати в ромашковий чай або пити окремо.
Рецепт: чайна ложка листя на склянку гарячої води. Настоювати 15-20 хвилин.
Чай з чебрецю допомагає боротися з кашлем, нормалізує травлення. Володіє жарознижуючим ефектом.
Рецепт: чайна ложка сушеного чебрецю на склянку води, настоювати 4-5 хвилин.
Чай з душиці підвищує апетит і заспокоює нервову систему. Має слабку сечогінну дію.
Рецепт: чайна ложка трави на 200 мл окропу, настоювати 4-5 хвилин.
Чай з шавлії особливо корисний в момент прорізування чергового зубчика у малюка. Шавлія володіє сильними протимікробними властивостями, вона ефективно береться з ангіною, стоматитом, зменшує біль в яснах.
Рецепт: чайна ложка шавлії на склянку гарячої води. Настоювати 10-12 хвилин.
Чай з м’яти стимулює травлення, покращує перетравлення їжі, володіє легким послаблюючим ефектом. Він заспокоює, нормалізує сон, підтримує імунітет в сезон застуди.
Рецепт: ¾ чайної ложки трави на склянку води, заварювати 3-4 хвилини.
Чай з меліси рекомендований для дітей старше 3-х років. Це ефективний жарознижуючий і послаблюючий засіб. Меліса корисна при захворюваннях серцево-судинної системи. Чай з меліси нормалізує сон, знижує апетит.
Рецепт: чайна ложка на склянку води, заварювати 3-4 хвилини.
Порада
Ти можеш вибрати будь-який чай для свого малюка. Але трав’яний чай не можна використовувати в необмеженій кількості. Всі ці трави не дарма продаються в аптеках, для кожної з них є максимальний нешкідливий строк прийому. Тому чергуй різні чаї, щоб отримати від них максимальну користь для свого малюка.
Рекомендовані статті