Потреба в залізі у дітей. Комплекс вітамінів і заліза Iron+
Залізо – один з найбільш важливих мікроелементів для організму людини. Воно входить в склад різних тканинних білків, ферментів, які забезпечують обмін речовин в клітинах. Найважливішою функцією заліза є участь ( в складі гемоглобіну) в транспортуванні кисню до всіх тканин організму.
Чому дитині постійно потрібно залізо?
Первинні запаси заліза у малюка формуються ще в утробі і поступають від матері. Існує чіткий і налагоджений «кругообіг» заліза в організмі – використане в різних обмінних процесах, воно знову «повертається» в роботу. Однак втрати, нажаль, неминучі (з епітелієм, волоссям, потом). Об компенсувати їх, малюку потрібно отримувати залізо з їжею. Особливо важливо забезпечити надходження заліза в другому півріччі життя, адже запаси заліза, які сформувалися в утробі, вже закінчуються, а кількість в молоці матері значно зменшується.
Вплив заліза на нервово-психічний розвиток
Для здоров’я малюка дефіцит заліза може мати дуже негативні наслідки. Слід пам’ятати про важливість цього мікроелементу для нервово-психічного розвитку дитини, адже залізо приймає участь в обмінних процесах головного мозку. Дефіцит заліза в перші роки життя може вплинути на процеси подальшого формування центральної нервової системи, сповільнювати психомоторний розвиток малюка, сприяти зниженню пам’яті і схильності до навчання.
Яка потреба дитини в залізі?
Добова потреба в залізі у малюків перших трьох місяців життя складає 4 мг на добу, в 3-6 місяців – 7 мг на добу, а у дітей старше 6 місяців і до 7 років потреба в залізі вже складає 10 мг! Але з їжею його потрібно отримувати набагато більше, адже лише 10% заліза засвоюється в організмі.
Безумовно, мова іде про потребу в залізі доношеного малюка. В інших випадках потреба в залізі значно змінюється і рекомендацію в такому випадку може давати тільки спеціаліст.
Як забезпечити потребу малюка в залізі?
Грудне вигодовування – природна профілактика залізодефіцитних станів. До 6 місяців потреба малюка в залізі задовольняється завдяки достатнім запасам в організмі, а також завдяки надходженням заліза з грудним молоком.
В грудному молоці достатньо заліза для забезпечення потреб організму малюка до 6 місяців. Залізо з грудного молока засвоюється організмом набагато краще – до 50%. У другому півріччі забезпечити потреби малюка необхідно продуктами прикорму, які збагачені залізом та іншими корисними і необхідними мікроелементами і вітамінами, такими як йод, аскорбінова кислота, вітаміни групи В.
Важливо!
Залізо грає важливу роль і розвитку інтелекту малюка, його фізичному рості і правильному функціонуванні нервової системи. Тому забезпечення організму дитини достатньою кількістю заліза – першочергова задача.
Збагачені залізом продукти прикорму промислового виробництва можуть стати чудовим джерелом заліза для дитини раннього віку. Наприклад, дитяча каша з вмістом комплексу вітамінів і мінеральних речовин iRON+ збагачена додатковою кількістю заліза і йоду для профілактики дефіциту цих важливих мікроелементів у малюка.
На жаль, каші домашнього приготування не можуть забезпечити надходження достатньої кількості заліза. Крупи для домашнього приготування не проходять спеціальну обробку зерна перед приготування, що може стати перешкодою для всмоктування заліза, що в них міститься.
Важливо!
Крупи, які продаються в магазинах, призначені для харчування дорослих і методи контролю за вмістом солей тяжких металів, нітратів, радіонуклідів та інших небезпечних для здоров'я речовин менш жорсткі, а допустимі норми їх вмісту значно вищі за рекомендовані для дітей раннього віку.
Вибір дитячих каш, збагачених залізом, мінералами і вітамінами, дуже різноманітний – як за смаковими вподобаннями, так і за вмістом корисних речовин. Важливо розуміти, що ві компоненти, якими збагачені каші, підібрані в такій кількості і в такій комбінації, що будуть сприяти забезпеченню потреб дитячого організму, що росте.
Обирайте найкраще для свого малюка!
Рекомендовані статті