33 тиждень вагітності
33 тиждень вагітності – термін, коли мама стоїть на порозі священного таїнства появи малюка на світ. Період супроводжується, як втомою і дискомфортом, так і приємними моментами: вибором імені, трепетним очікуванням, підготовкою дитячої кімнати, і спілкуванням з малюком, нехай і через животик.
На цьому тижні триместру плід вже повністю готовий до зустрічі з зовнішнім світом, він сформований і чекає своєї появи не менше, ніж мама. Тому матусі відчувають нетерпляче ворушіння, поштовхи та стусани в живіт.
Розвиток і самопочуття малюка до 33 тижня вагітності
Маленький «пузожитель» розвивається на по дням, а по годинам. Його вага досягла двох кілограмів, а зріст витягнувся до 44 см. В животі немовля відчуває себе не в своїй тарілці, йому тісно і нудно, перевертатися він вже не може, тому демонстрацією нетерпіння та незадоволення стають удари в животик вже міцними кулачками. Коли живіт починає нагадувати бійцівський ринг, спробуйте змінити положення, швидше за все, немовляті просто дискомфортно.
Розвиток маленького «штовхача» набирає оборотів. Календар вагітності вказує на такі зміни:
- розвилась нервова, імунна та ендокринна системи;
- альвеоли повністю дозріли;
- серце підросло і зміцніло;
- головний мозок виріс в об’ємі;
- зовнішній вигляд малюка максимально наблизився до вигляду маленької повноцінної людини;
- пропорції тіла вирівнялися;
- лануго практично зникло;
- розвинувся нюх, який дозволяє вловлювати і навіть формувати свою реакцію на запахи (оточіть себе чистим і свіжим повітрям, відмовтеся від сильних парфумів).
Ворушіння немовляти може бути різним, дивно, але малюк вже має риси свого власного темпераменту, він може бути спокійним і незадоволеним, активним і умиротвореним. Проте є загальні показники – кількість поштовхів від 4 до 6 за годину. І це вказує на здоровий, комфортний стан дитини.
Самопочуття майбутньої мами на 33 тижні вагітності
Незмінними супутниками жінки на цьому терміні залишаються: печія, набряки і задишка. Ходити стає все важче, а страх пологів змінюється бажанням швидше відпустити ношу на світ. Навантаження на весь скелет провокує посилені болі на ноги, хребет і сечовий міхур. Лікарі рекомендують жінкам носити спеціальні прокладки на випадок нетримання – що цілком природньо для такого пізнього терміну.
Восьмий місяць готує нові незручності, і більша їх частина має естетичний характер:
- пупок виділяється;
- з’являються розтяжки на животі та грудях;
- з’являється відчуття дискомфорту в тазовій області;
- посилюються болі в крижах і хребті.
Больові симптоми полегшить носіння дородового бандажу, спеціальні заняття, правильна постава. Що стосується болів в животі, то на цьому терміні їх не повинно бути. Болісні відчуття можуть приносити стусани малюка або проблеми травлення, якщо біль має інший характер, слід звернутися до лікаря.
Не покидають «пост» тренувальні перейми, які можуть бути трохи частішими та активнішими. 33 тиждень вагітності може також нагородити болісними скороченнями матки, які супроводжуються тягучими болями низу живота. Такі симптоми можуть вказувати на близькі пологи.
Приєднуйтесь до Nestle Baby&Me
УЗД на 33 тижні вагітності
УЗД на цьому тижні триместру проводиться в тому випадку, якщо якісь обставини завадили його проведенню раніше. Або ж лікар вирішив, що потрібно призначити повторне обстеження. Тоді УЗД проводиться для того, щоб зібрати стандартну інформацію: зріст плоду, його передпологове положення, функціональність його систем і органів, серцебиття. А також стан плаценти, положення матки, консистенція і кількість навколоплідних вод. Лікар спостерігає стадію розвитку і рухову активність малюка, а також отримує можливість спрогнозувати ступінь ризиків і дату пологів, яка може відрізнятися від визначеної спочатку. На 33 тижні вагітності батьки з точністю 98% знають стать своєї дитини. Тепер можна сміливо вибирати ім’я і купувати дитячі речі для хлопчика або дівчинки.
Які рекомендації лікарі дають мамам на 33 тижні вагітності?
Ніяких кардинальних змін в поведінці жінки на 33 тижні не вимагається. Все та сама здорова дієта з продуктами, які містять поживні та корисні речовини, така сама зручна не стягуюча одежа і м’яке комфортне взуття на низькому ходу. Обов’язковий здоровий сон, відпочинок, короткі, не стомлюючі прогулянки на свіжому повітрі і, звісно, позитивні емоції.
Дуже важливо налаштуватися на правильний лад. Для цього психологи рекомендують читати спеціальну літературу, спілкуватися з іншими вагітними мамочками, дивитися тільки позитивні фільми і слухати спокійну, заспокійливу музику. Матусям необхідно знаходити підтримку в сім’ї, у чоловіка і друзів, а також не забувати підтримувати малюка, він ще зовсім крихітка, але вже потребує тепла, маминого голосу і теплих долоньок на животі.
33 тиждень вагітності – термін, коли пологи можуть початися в будь-яку хвилину. Мами повинні бути готовими, мати сумку з речами і документами в пологовий будинок. Не боятися і прислуховуватися до своїх відчуттів.
Рекомендовані статті