40 тиждень вагітності – тиждень пологів і довгоочікуваної зустрічі. Невелика частина жінок народжує у визначений термін. Зазвичай це відбувається раніше чи пізніше, а причина того – неправильно вирахувана дата пологів.

В будь-якому випадку, вам залишилося небагато. Вже скоро ви станете мамою найулюбленішого крихітного створіння на Землі

Як почувається малюк перед пологами на 40 тижні?

Останній місяць і останній тиждень завершального триместру. Малюк щосили готується до появи. У нього вже сформована зовнішність – є оченята, вії, брівки. Затверділи хрящики вух і носа. В цей час зріст малюка складає 51,2 сантиметри, а вага – доходить до 3,5 кілограмів. Шкіра крихітки вирівнялася і стала гладенькою, щічки округлилися – він перетворюється для зустрічі з мамою.

Дитинка вже не така активна, їй не вистачає місця, але мама повинна відчувати ворушіння. Тепер її поштовхи сильні – їх важко не помітити. Контролюйте частоту рухів і при необхідності звертайтеся до лікаря – якщо ворушіння дуже відрізняються від норми. На цьому етапі малюк здійснює 10 ворушінь на протязі дванадцяти годин. Якщо активність і поштовхи дитини стають сильнішими, то, швидше за все, йому не вистачає кисню або його перетиснула пуповина. Відсутність рухів – теж погана ознака, якщо так сталося, зверніться до лікаря.

Самопочуття майбутньої мами

Не хвилюйтеся, якщо пологи поки не намічаються. Скоро організм дасть вам зрозуміти, що час настав. Якщо по закінченню тижня роди ще не наступили, то, мабуть, при підрахунках було допущено помилку. Не хвилюйтеся, живіть звичайним життям. Більше відпочивайте і зовсім скоро ви вже станете справжньою мамою.

Ознаки початку пологів на 40 тижні

Не хвилюйтеся, якщо поки що немає натяку на пологи – швидше за все, вони з’являться в найближчий час. Відповідно до календаря вагітності, існує кілька передвісників пологів:

  • Опускання живота – відбувається, коли малюк опускається донизу і надійно притискається головою до дна матки, займаючи позицію для старту. Завдяки опусканню живота минає багато неприємних проблем.
  • Порушення роботи ШКТ, діарея і нудота – всі ці ознаки вказують на наближення пологів і можуть проявлятися за 24 – 48 годин до початку переймів.
  • Погіршення апетиту і незначна зміна ваги – втрата 1 – 2 кілограмів і відсутність бажання їсти є ознаками скорої родової діяльності.
  • Виникнення бажання все прикрашати і робити затишним.
  • Відходження навколоплідних вод – цей фактор указує на те, що пологи почнуться в найближчі години.
  • Вихід слизової пробки, яка захищала крихітку від інфекцій і вірусів.
  • І, звісно, вказують на початок пологів перейми – які відбуваються регулярно і поступово стають тільки частішими, а також супроводжуються болісними відчуттями.

Багато майбутніх мам, особливо ті, хто народжує вперше, завжди хвилюються, що можуть сплутати справжні перейми від помилкових. Пам’ятайте, що справжні перейми завжди болісні та відрізняються збільшенням частоти повторів. Щоб ви зрозуміли, які у вас перейми, змініть позу, пройдіться по кімнаті, походіть – якщо в результаті цих дій все припинилося або зникли болі, значить це були помилкові перейми.

Якщо з вашим животом нічого не відбувається і вагітність на 40 тижні проходить без опускання живота, то не варто зразу панікувати. Інколи це відбувається вже перед самими пологами, тому не потрібно хвилюватися по цій причині. Не варто боятися і болісних відчуттів внизу живота, які переходять на область попереку – це легка ознака, яка вказує на початок процесу. Малюк зараз вже хоче почати свій шлях, і його голівка впирається в кістки тазу. Це призводить до того, що значно збільшується навантаження на поперек і живіт. Від цього з’являються і всі неприємні відчуття.

View details Приєднуйтесь до Nestle Baby&Me
Приєднуйтесь до Nestle Baby&Me

Приєднуйтесь до Nestle Baby&Me

Вагітність не тільки змінює життя майбутньої мами, але й викликає багато сумнівів. Ми допоможемо розібратися з усіма страхами і знайти відповіді на найважливіші питання про материнство.

Чи потрібне УЗД на 40 тижні вагітності?

Не дивлячись на те, що розвиток дитинки до пологів вже припиняється, УЗД може знадобитися, щоб проконтролювати стан малюка. Ультразвукове дослідження допоможе оцінити, в якому стані знаходиться плацента і чи справляється вона зі своїми функціями. Слабка робота плаценти може призвести до кисневого голодування, що, в свою чергу, є причиною зменшення активності мозку, проблем із серцем і в самих небезпечних випадках – загибелі.

Оглядаючи на обстеженні малюка, лікар проконтролює, як себе почуває плід. Він ще раз виміряє його розміри і виключить ймовірність обвивання пуповиною, оцінить якість вод навколо плоду і стан матки. Всі ці дані є дуже важливими і краще знати їх до початку пологів.

40 тиждень вагітності – час найбільш важливої події в вашому житті. Налаштуйтесь на позитивний лад і чекайте свого малюка – він вже в дорозі!

Рекомендовані статті

View details 3 скринінг під час вагітності: терміни проведення
Стаття
3 скринінг під час вагітності

3 скринінг під час вагітності: терміни проведення

Останні три місяці вагітності – водночас приємний та бентежний період.

4хв на прочитання

View details Секс під час вагітності
Стаття
Що таке гестаційний діабет?

Секс під час вагітності

Коли жінка вагітна, крім того, що її тіло переживає кардинальні трансформації, їй часто доводиться зіштовхуватися з емоційними гойдалками.

Оксана Негрич

6хв на прочитання

View details Застуда під час вагітності: чим небезпечна і що робити?
Стаття
Застуда під час вагітності: чим небезпечна і що робити?

Застуда під час вагітності: чим небезпечна і що робити?

Застуда під час вагітності потребує відпочинку та чіткого дотримання лікарських рекомендацій. Якщо зробити все правильно, і ви, і ваш малюк будете здоровими.

3хв на прочитання

View details Вагітність та народження нового життя: 21 тиждень вагітності
Стаття
21 тиждень вагітності

Вагітність та народження нового життя: 21 тиждень вагітності

Вагітність — це дивовижний час у житті жінки, наповнений радістю, очікуванням та безліччю нових відчуттів. Кожен тиждень вагітності приносить свої особливості та цікавинки.

6хв на прочитання

View details Пологи двійні без кесаревого розтину
Стаття
Пологи двійні без кесаревого розтину

Пологи двійні без кесаревого розтину

На новину про багатоплідну вагітність кожна мама реагує по-своєму.

4хв на прочитання

View details 19 тиждень вагітності
Стаття
19 тиждень вагітності

19 тиждень вагітності

19 тижнів  вагітності —  це вже п'ятий місяць вагітності. У цей час малюк дуже активний, він росте та розвивається кожного дня.

7хв на прочитання

View details 8 тиждень вагітності
Стаття
8 тиждень вагітності

8 тиждень вагітності

Восьмий тиждень: що він включає в себе? Чого нам від нього чекати? Як змінився плід, яких розмірів він досяг? Які прояви в цей період будуть особливо помітними в організмі майбутньої мами?

4хв на прочитання

View details Філософія Сходу
Стаття
Філософія Сходу

Філософія Сходу

Знання і прийняття принципів східної філософії дозволить вам розслабитися і заспокоїтися в останні тижні очікування малюка. Принцип Дзен такий: «Коли ти їси — їж. Коли читаєш — читай».

2хв на прочитання

View details Вагітність 29 тиждень: поради, огляд та практичні рекомендації
Стаття
29 тиждень вагітності

Вагітність 29 тиждень: поради, огляд та практичні рекомендації

29 тиждень вагітності — це важливий період у житті майбутньої мами та її малюка. Це час, коли зміни в тілі жінки та розвиток дитини досягають нового рівня.

6хв на прочитання

View details Розвиток двійні по тижнях вагітності
Стаття
Розвиток двійні по тижнях вагітності

Розвиток двійні по тижнях вагітності

За різними оцінками сьогодні у світі налічується 70-80 мільйонів пар близнюків. При цьому багатоплідна вагітність стає все більш поширеним явищем.

6хв на прочитання

View details 32 тиждень вагітності
Стаття
32 тиждень вагітності

32 тиждень вагітності

32 тиждень вагітності – період втоми вперемішку з радісним передчуттям зустрічі зі своїм крихітним створінням. На цьому терміні малюк практично повністю сформований.

3хв на прочитання

View details Ворушіння плоду
Стаття
Ворушіння плоду

Ворушіння плоду

Ворушіння дитини дуже важливі для майбутньої мами. Вони дозволяють відчути зв'язок із дитиною, її присутність, а іноді і настрій

3хв на прочитання

View details Кашель під час вагітності: чим і як лікувати?
Стаття
Кашель під час вагітності: чим і як лікувати?

Кашель під час вагітності: чим і як лікувати?

Кашель під час вагітності — досить поширене явище. Найчастіше він виникає як один із симптомів гострої респіраторної інфекції.

Оксана Негрич

6хв на прочитання

View details 14 тиждень вагітності
Стаття
14 тиждень вагітності

14 тиждень вагітності

А ви знали, що дитина починає активно рухатись у животі мами вже з 8 тижня? Але найчастіше перші поштовхи жінка відчує ближче до 18–20 тижня вагітності.

9хв на прочитання

View details 2 тиждень вагітності
Стаття
2 тиждень вагітності

2 тиждень вагітності

2 тиждень вагітності характеризується початком підготовки до потенційних змін в організмі жінки.

3хв на прочитання

View details 7 тиждень вагітності
Стаття
7 тиждень вагітності

7 тиждень вагітності

Рухаємось далі, і от ми вже на сьомому тижні. Цей тиждень вагітності, як і будь-який інший, готує для вас багато нового. 

3хв на прочитання

View details Перший триместр вагітності: розвиток плоду, симптоми токсикозу, харчування
Стаття
Перший триместр вагітності по тижнях: етапи формування плоду, симптоми токсикозу, харчування мами, тонус матки

Перший триместр вагітності: розвиток плоду, симптоми токсикозу, харчування

З першого дня вагітності організм майбутньої мами концентрується на нових завданнях: перебудова на максимальну фізичну працездатність та емоційна адаптація до нової ситуації.

Марина Шудель

4хв на прочитання

View details 24 тиждень вагітності: розвиток малюка, самопочуття мами та поради
Стаття
24 тиждень вагітність

24 тиждень вагітності: розвиток малюка, самопочуття мами та поради

Вагітність  —  це неймовірний період в житті жінки, протягом якого вона має можливість бачити та відчувати, як нове життя розвивається всередині неї.

7хв на прочитання

View details Скринінг 2 триместру вагітності: коли робити?
Стаття
Скринінг 2 триместру вагітності

Скринінг 2 триместру вагітності: коли робити?

Зародження нового маленького життя – справжнє диво та велика радість. З цього моменту дні майбутньої мами, її цінності й пріоритети змінюються кардинально.

4хв на прочитання

Приєднуйтеся до Клубу

  Приєднуйтеся до Клубу

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

Логотип поштової розсилки

Поштова розсилка

Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

Логотип безкоштовного тестування

Безкоштовне тестування

Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

Логотип поради та статті

Поради та статті

Поради від експертів для покращення фізичного стану.