17 тиждень вагітності: відчуття, аналізи та узд на 17 тижні вагітності
17 тиждень вагітності – вже настав довгоочікуваний п’ятий місяць. Ви не помічаєте, як йде час, все більше з’являється хвилювань і чітко прослідковується материнський інстинкт.
Вже зовсім скоро ви зможете відчувати свого малюка, якщо цього ще не сталось. В цьому триместрі в нього відбулося багато важливих змін, і тепер всі ризики вже позаду.
Як відчуває себе плід на 17 тижні вагітності?
Календар вагітності допоможе слідкувати за розвитком вашої дитинки та радіти першим його перемогам. В цей період крихітка стрімко росте – зараз вона вже важить біля 140 грамів і має зріст до 13 сантиметрів. Більшість майбутніх мам відчувають перші ворушіння дитини саме на цьому тижні. Перші поштовхи з’являються в інтервалі між 16 і 22 тижнем. Це залежить від того, яка у мами статура, і яка у неї вагітність: перша чи наступна. Більша ймовірність відчути поштовхи у тих, хто вже виношував дитину.
Спочатку жінка ледь відчуває рухи крихітки, при тому кожна мама описує свої відчуття по-різному. Тепер дитина постійно нагадує про себе все більш активними рухами. Вона ніби привертає до себе увагу мами і насолоджується тим, що отримує її. Починаючи з 17 тижня плоду вже на так страшні інфекції, які можуть з’явитися у мами, як раніше. Тепер у крихітки є власна система імунітету. Вагітність на 17 тижні – справжня подія для малюка, адже тепер його організм сам виробляє інтерферон та імуноглобулін.
Починається активне вироблення гормонів. І в цей же період малюк стає залежним від настрою мами, від того, як вона почувається. Він розпізнає музику, голоси та різні емоції.
Що відбувається з майбутньою мамою на 17 тижні вагітності?
Вага тіла жінки на цьому тижні збільшилася, живіт округлився ще більше і виріс. Талії вже практично не видно, на шкірі можуть з’явитися розтяжки, тому не варто припиняти застосування спеціальних засобів. На цьому терміні шкіра суха, груди сильно наливаються і можна побачити сіточку вен.
Через такі зміни жінка вже не може спати на животі. Вночі можуть мучити судоми, які з’являються через зниження роботи паращитовидних залоз і нехватку кальцію. Поряд з цим, зараз більше навантаження приходиться на щитовидну залозу, що в свою чергу може викликати швидку втомлюваність і пітливість.
У мами також виникає відчуття здавленості, адже матка тисне на кишечник. В результаті з’являється печія, запори, утворюються гази. Щоб уникнути цього, слід правильно харчуватися і не забувати про фізичну активність. Слідкуйте за своїм станом і вчасно вживайте заходів, попередньо порадившись з лікарем.
Читайте також: Спорт під час вагітності
До кінця 17 тижня змінюється обличчя мами – воно трохи набрякає, ніс і губи трішки збільшуються в розмірах, з’являється рум’янець. У декого виникають пігментні плями або бородавки.
Станьте частиною Nestle Baby&Me®
УЗД на 17 тижні вагітності
Якщо лікар призначить вам позапланове УЗД на 17 тижні, ви побачите, як підросла ваша дитина за час, що минув. На цьому терміні обстеження проводиться лише за призначенням лікаря. Але якщо це станеться, у батьків з’явиться можливість побачити розміри малюка і чим він займається на цьому етапі. Лікар послухає, як б’ється серце і оцінить активність плода.
Поради майбутнім мамам на 17 тижні вагітності
Не дивлячись на те, що дитина вже має власну імунну систему, мама повинна себе берегти. В будь-якому періоді вагітності негативний вплив буде відображатися не лише на мамі, але й на дитині. Саме тому так важливо турбуватися про себе і дотримуватися основних правил:
- В цей період значно збільшується навантаження на серце і нирки – інколи це викликає кровотечі з носа та ясен.
- Не пийте напої, які містять кофеїн – це пришвидшує серцебиття, що може нашкодити малюку.
- Менше вживайте солі і більше кальцію – сіль особливо шкідлива, а кальцій потрібен для розвитку та міцності кісток.
- Уникайте випромінень телефонів, комп’ютерів та ін. – шкідливі випромінення можуть негативно впливати на здоров’я як мами, так і малюка.
- Слідкуйте за виділеннями, щоби попередити і вчасно вилікувати молочницю.
- Ведіть активний спосіб життя, гуляйте, виконуйте домашні справи.
- Більше відпочивайте, уникайте поганих емоцій.
Матка в цей період підіймається вище і на цьому тижні вже знаходиться на відстані п’яти сантиметрів від пупка. Внаслідок того, що збільшується вага і розмір дитини, мама відчуває важкість в спині і болісні відчуття в області попереку. 17 тиждень вагітності – відповідальний етап всього терміну, який потребує особливого догляду.
Більше відпочивайте, розслабляйтеся і не забувайте про фізичну активність!
Рекомендовані статті