Признаки беременности до задержки месячных | Nestlebaby.com.ua

Ознаки вагітності до затримки місячних

Вагітність
Стаття
лист. 4, 2024
4хв

Зміст:

  1. Підвищена чутливість до запахів 
  2. Ранній токсикоз 
  3. Біль або важкість внизу живота 
  4. Невеликі кров'янисті виділення 
  5. Різкі перепади настрою 
  6. Зміна смакових уподобань 
  7. Часте сечовипускання 
  8. Зростання базальної температури 
  9. Втома й легке нездужання 
  10. Хворобливість і набухання грудей 
  11. Біль у попереку 
  12. Збільшення апетиту та проблеми з шлунково-кишковим трактом 
  13. Набряки 
  14. Підвищення або зниження тиску 

Вагітність на ранніх термінах можна визначити не лише за відсутністю місячних. Існує більше десятка ознак вагітності, які допоможуть вам ще до затримки дізнатися про зародження малюка. Що це за симптоми, як і чому вони з'являються — ми розповімо в нашій статті.

Щоб визначити вагітність до настання місячних, потрібно уважно прислухатися до своїх відчуттів. Зміни гормонального фону, зокрема вироблення прогестерону та хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ), вже на ранніх термінах викликають зміни в організмі майбутньої мами.

1. Підвищена чутливість до запахів

Під час вагітності організм жінки перебудовується, щоб виносити дитину, стає більш чутливим. Тому звичні запахи, на які ви раніше не звертали уваги, після зачаття можуть викликати у вас різке відторгнення й навіть нудоту.

2. Ранній токсикоз

Токсикоз на ранніх термінах вагітності, ще до затримки — поширене явище. При цьому нудота і блювота буває натщесерце, може бути викликана споживанням їжі або неприємними запахами.

3. Біль або тяжкість внизу живота

Викликаний гормонами приплив крові до матки та прикріплення до її стінки плідного яйця може викликати важкість і поколювання внизу живота. Деякі жінки відчувають цей процес як почуття наповненості, деякі — як біль, ніби при місячних.

4. Невеликі кров'янисті виділення

Якщо до менструації ще далеко, а ви виявили на білизні жовтувато-коричневі кров'янисті виділення — не поспішайте панікувати. Це ознака того, що запліднена яйцеклітина кріпиться до стінки матки. Такі виділення бувають далеко не у всіх і багато в чому залежать від стану епітелію.

5. Різкі перепади настрою

Вже в перші тижні вагітності у жінок змінюється гормональний фон. Це може викликати різкі емоційні стрибки: від радості до безпричинного смутку та страху, від спокою до дратівливості та сліз.

6. Зміна смакових уподобань

Раптово захотілося оливок, яких ви раніше не любили? Не можете їсти звичну їжу? Виною всьому гормони. Можливо, час купити тест на вагітність.

7. Часте сечовипускання

Посилене кровопостачання матки та всієї сечостатевої системи в цілому активізує роботу нирок і сечового міхура. Через це вагітній частенько доводиться вставати вночі в туалет.

8. Зростання базальної температури

Базальна температура — це найнижча температура тіла, яку можна визначити після сну. Її підвищення до 37 градусів свідчить про овуляцію. Якщо температура тримається на одному рівні протягом двох тижнів, то, можливо, ви чекаєте дитину.

9. Втома й легке нездужання

Посилене вироблення прогестерону часто провокує слабкість, сонливість, дратівливість і головні болі. Навіть 8-9-годинний сон не дає бадьорості. Через це жінка відчуває себе розсіяною, забудькуватою; стає складніше зосередитися на роботі або домашніх справах. Ще одна причина слабкості — зниження імунітету. Тому на ранніх термінах вагітності понад 80% майбутніх мам переносять легкі застуди.

10. Хворобливість і набухання грудей

Вже на четвертому акушерському тижні вагітності тіло починає готуватися до лактації. Груди збільшуються, стають більш чутливими, тому жінка може відчувати дискомфорт або біль навіть від легкого дотику.

11. Болі в попереку

Посилення кровотоку в нижній частині тіла та збільшення матки часто викликають біль або простріли в попереку. Вони виникають під час ходьби, в положенні сидячи й навіть лежачи.

12. Збільшення апетиту та проблеми з травним трактом

Через підвищене навантаження організм витрачає багато ресурсів, тому майбутня мама частіше відчуває голод. Крім того, гормони під час вагітності та приплив крові до органів малого таза послаблюють кишківник — з'являється здуття живота, запор або, навпаки, послаблення.

Читайте також: Пронос при вагітності: що робити майбутній мамі?

13. Набряки

Прогестерон уповільнює виведення солей і рідини з організму. Вони накопичуються, викликаючи підвищену набряклість кінцівок.

14. Підвищення або зниження тиску

Різка зміна гормонального фону сильно впливає і на артеріальний тиск. Він може падати, провокуючи слабкість і запаморочення, або підвищуватися, викликаючи різні за силою головні болі, почервоніння обличчя, дзвін у вухах і нудоту.

Враховуйте, що ознаки вагітності до затримки місячних можна сплутати з нездужанням, овуляцією, початком менструального циклу, наслідками стресу або інших проблем. Крім того, симптоми не з’являться всі одночасно. Їх прояв залежить від особливостей вашого організму та його реакцій на зміни. У когось малюк відразу заявляє про своє зародження, а у когось поводиться тихо й зовсім не турбує майбутню маму.

Щоб точно визначити настання вагітності, скористайтеся медичними способами:

  1. одна з найвірніших ознак вагітності до затримки — підвищений рівень хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ) — гормону, який виробляється після прикріплення ембріона до стінки матки;
  2. визначені гінекологом зміни матки або результати УЗД;
  3. провести домашній тест вже після затримки, оскільки до неї можна отримати помилковий негативний результат.

Приєднуйтеся до Клубу

  Приєднуйтеся до Клубу

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

Логотип поштової розсилки

Поштова розсилка

Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

Логотип безкоштовного тестування

Безкоштовне тестування

Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

Логотип поради та статті

Поради та статті

Поради від експертів для покращення фізичного стану.