9 тиждень вагітності

9 тиждень вагітності

Вагітність
Стаття
сер. 21, 2024
4хв

Повільно, але цілком упевнено, ми рухаємося далі, перший триместр підходить до кінця.

Дев’ятий тиждень вагітності – це, звісно, ще не дев’ятий місяць, попереду ще очікує багато змін, як в дитини, так і в мами. Чим особливий дев’ятий тиждень в календарі вагітності? Якими змінами нас порадує малюк? Як на це буде реагувати організм матері? На що варто звернути особливу увагу? Як підтримати майбутню мамочку, яка знаходиться на 9 тижні вагітності? Все це ми зараз дізнаємося.

Які зміни в організмі малюка відзначаються на 9-у тижні вагітності

В цей період у плоду з’являються нові органи та системи, в яких, в свою чергу, відбуваються значні зміни. На дев’ятому тижні продовжує активно розвиватися головний мозок, уже чітко розрізняються дві півкулі. Починає формуватися мозжечковий відділ, який  у майбутньому візьме на себе відповідальність за координацію.

Спинка зародка все більше випрямляється, а хвостик поступово зникає за рахунок того, що формуються сідниці. Приріст м’язів стає більш помітним, помітне ворушіння ручок та ніжок, ручки розвиваються на цьому етапі більш стрімко. Між пальчиками на ручках зникають перетинки.

22 – 30 мм – ось такий тепер у нас зріст, а ваги могли б показати відмітку в 4 г. Приблизно такі ж розміри має вишенька.

Голова малюка, як і раніше, щільно притиснута до грудей. У плода утворюється травна система, і через це животик стає більш круглим. Черга волосся ще не прийшла, воно поки не росте, а шкіра зморшкувата та червона. В цей період несміливо починають працювати наднирники.

Зміни в організмі мами, які супроводжують 9-й тиждень календаря вагітності

View details Реєструйтесь на Nestle Baby&Me
register-card_1

Реєструйтесь на Nestle Baby&Me

Реєструйтесь на сайті та отримуйте: •‎ Персональну електронну розсилку •‎ Безкоштовне тестування продукції •‎ Інформацію про знижки та спеціальні пропозиції

Матка жінки продовжує збільшуватися в розмірах. Вона тисне на судини, які ведуть до ніг, що може викликати важкість в ногах. Токсикоз в цей період починає поступово зникати, але приділяти більше уваги своєму раціону потрібно, як і раніше, а також більше гуляти та відпочивати. Майбутній матусі не слід забувати про вітаміни і необхідність поповнювати запаси рідини в організмі.

На цьому терміні у жінки зберігається швидка стомлюваність і запаморочення. Голова може закрутитися від різкої зміни положення тіла або повороту голови. Може статися навіть непритомність. Якщо легке запаморочення цілком допустимо, то непритомність – це сигнал звернутися до лікаря.

Молочні залози починають активно готуватися до майбутнього годування – груди збільшуються, іноді в цей період навіть на один розмір. Можуть з’явитися перші розтяжки.

Гардероб майбутньої мами

Головними умовами при виборі одягу для вагітної стає зручність, комфорт, натуральні матеріали, свобода. Так, саме свобода – одяг не повинен обтягувати та здавлювати, особливо це стосується нижньої білизни. Одежа може прийти на допомогу, як, наприклад, компресійні колготки, які може призначити лікар, якщо у мами з’явились проблеми з венами. Матеріали повинні бути виключно натуральними та гігроскопічними (з хорошими поглинаючими властивостями) – особливо це знадобиться в період підвищеної пітливості і допоможе уникнути подразнень шкіри.

Відмовляючись від всього здавлюючого, не забудьте про такі предмети гардеробу, як шкарпетки, гольфи, панчохи – ні в якому разі не можна передавлювати ноги. На дев’ятому тижні вагітності ймовірні набряки ніг, якщо вони будуть здавлені, тобто є ризик порушення кровообігу. На що потрібно звертати увагу при виборі бюстгальтера: це натуральна тканина (зазвичай бавовна), відсутність кісточок, підтримуючих груди, регулюючі бретельки. Ліф ні в якому разі не повинен здавлювати грудну клітину. Багато хто з вагітних в цей період навіть переходить на топи. Головне, знайти топ із натурального матеріалу, так як в основному їх виробляють для спортсменів і часто використовують синтетичні матеріали.

На період вагітності рекомендується відмовитися від ременів та поясів, які можуть передавити живіт. На допомогу приходять джинси з еластичною вставкою під живіт. На дев’ятому тижні їх перевага ще не буде так гостро відчутною, але чим більшим буде виростати животик, тим більш доречними в гардеробі будуть такі брюки. Існує багато моделей брюк для вагітних.

Сон під час вагітності

Здоровий та міцний сон – запорука хорошого самопочуття, як майбутньої мами, так і дитини. Але в період вагітності мама обмежена в виборі поз, постійно хочеться в туалет, та ще й печія може мучити від неправильно вибраної вдень їжі. Виспатися для вагітної задача непроста, але дуже важлива.

В першому триместрі живіт особливо не змінив свої розміри. Спати на животі ще дозволено, але вже потрібно виробляти звичку спати на боках. Тому що вже з другого триместру сон на животі буде заборонений. Про небажаність сну на животі все очевидно – лежачи на животі ми збільшуємо тиск на плід. Але багато хто здивується, коли дізнається, що і на спині сон не корисний для вагітної. Лежачи на спині існує ризик активувати застійні процеси в системі кровообігу, нестачу кисню, а також є ймовірність появи болю в спині.

Спимо лише на боках! Щоб за звичкою не перевертатися з боку на живіт або спину, скрутіть валики з ковдри і обкладіть себе ними з двох сторін. Широку популярність також набувають спеціальні подушки для вагітних.

У майбутньої мами, особливо, якщо вагітність перша, є багато причин для хвилювання, це теж негативно впливає на якість сну. Снодійні в період вагітності протипоказані, їх можна приймати лише за призначенням лікаря, що буває в поодиноких випадках. Якщо неможливо заснути, то краще звернутися за допомогою до природи – старий добрий чай з ромашки, меліси або м’яти. Прогулянка перед сном, під час якої організм насичується свіжим повітрям, теж зробить ваш сон міцнішим. Корисно також буде послухати розслаблюючу музику.

Рекомендовані статті

View details Як відходять води у вагітних?
Стаття
Як відходять води у вагітних?

Як відходять води у вагітних?

Навколоплідні води — перша колиска малюка, його комфортне середовище для проживання до появи на світ. Давайте з'ясуємо, чому воно таке важливе для розвитку дитини? Коли та як відходять води?

4хв на прочитання

View details Вагітність 29 тиждень: поради, огляд та практичні рекомендації
Стаття
29 тиждень вагітності

Вагітність 29 тиждень: поради, огляд та практичні рекомендації

29 тиждень вагітності — це важливий період у житті майбутньої мами та її малюка. Це час, коли зміни в тілі жінки та розвиток дитини досягають нового рівня.

6хв на прочитання

View details 28 тиждень вагітності
Стаття
28 тиждень вагітності

28 тиждень вагітності

Кожен тиждень вагітності приносить свої особливості, відчуття, радощі та невеличкі тривоги. Однак 28 тиждень вагітності займає особливе місце в календарі кожної майбутньої мами.

6хв на прочитання

View details 26 тиждень вагітності
Стаття
26 тиждень вагітності

26 тиждень вагітності

Наближаючись до ключового моменту в житті кожної жінки, ми досягли важливої дати — 26 тижнів вагітності. Цей тиждень значущий і для мами, і для малюка, що збирається з’явитися на цей світ.

5хв на прочитання

View details 24 тиждень вагітності: розвиток малюка, самопочуття мами та поради
Стаття
24 тиждень вагітність

24 тиждень вагітності: розвиток малюка, самопочуття мами та поради

Вагітність  —  це неймовірний період в житті жінки, протягом якого вона має можливість бачити та відчувати, як нове життя розвивається всередині неї.

7хв на прочитання

View details Вагітність та народження нового життя: 21 тиждень вагітності
Стаття
21 тиждень вагітності

Вагітність та народження нового життя: 21 тиждень вагітності

Вагітність — це дивовижний час у житті жінки, наповнений радістю, очікуванням та безліччю нових відчуттів. Кожен тиждень вагітності приносить свої особливості та цікавинки.

6хв на прочитання

View details 18 тиждень вагітності
Стаття
18 тиждень вагітності

18 тиждень вагітності

18 тиждень вагітності – чудовий період в житті кожної майбутньої мами.

4хв на прочитання

View details Печія під час вагітності: як її позбутися
Стаття
Изжога при беременности: как от нее избавится | Nestlebaby.com.ua

Печія під час вагітності: як її позбутися

Печія під час вагітності, за деякими даними, трапляється у кожної другої жінки, що чекає на малюка. Найчастіше від неї страждають з 20 тижня і до настання пологів.

3хв на прочитання

View details 11 тиждень вагітності
Стаття
11 тиждень вагітності

11 тиждень вагітності

Одинадцятий тиждень в календарі вагітності. Токсикоз залишає в спокої майбутню маму, дозволяючи насолоджуватися своїм чарівним станом.

4хв на прочитання

View details 33 тиждень вагітності
Стаття
33 тиждень вагітності

33 тиждень вагітності

33 тиждень вагітності – термін, коли мама стоїть на порозі священного таїнства появи малюка на світ. 

4хв на прочитання

View details 22 тиждень вагітності
Стаття
22 тиждень вагітності

22 тиждень вагітності

22 тиждень вагітності – продовження другого триместру виношування дитини. Часто це найбільш спокійний, легкий та приємний час за весь період «цікавого положення».

6хв на прочитання

View details 20 тиждень вагітності: розвиток дитини та поради для майбутньої мами
Стаття
20 тиждень вагітності

20 тиждень вагітності: розвиток дитини та поради для майбутньої мами

20 тиждень вагітності — особливий період у житті майбутньої мами, коли вона перетинає півдороги до появи на світ своєї довгоочікуваної дитини.

9хв на прочитання

View details 15 тиждень вагітності
Стаття
15 тиждень вагітності

15 тиждень вагітності

15 тиждень вагітності – прекрасний час, коли немає болів і неприємних відчуттів, у мами хороший настрій і апетит.

5хв на прочитання

View details 13 тиждень вагітності
Стаття
13 тиждень вагітності

13 тиждень вагітності

З 13 по 27 тиждень триває другий триместр вагітності. Це час приємностей: животик округлюється, відчуваються перші поштовхи малюка, зазвичай у жінок проходить токсикоз.

9хв на прочитання

View details 7 тиждень вагітності
Стаття
7 тиждень вагітності

7 тиждень вагітності

Рухаємось далі, і от ми вже на сьомому тижні. Цей тиждень вагітності, як і будь-який інший, готує для вас багато нового. 

3хв на прочитання

View details 5 тиждень вагітності
Стаття
5 тиждень вагітності

5 тиждень вагітності

Цей етап виношування дитини може проходити непомітно для майбутньої мами. Але у більшості жінок особливості такого чудового процесу починають даватися взнаки саме на 5 тижні вагітності.

4хв на прочитання

View details 4 тиждень вагітності
Стаття
4 тиждень вагітності

4 тиждень вагітності

4 тиждень вагітності – один з ключових етапів на шляху розвитку дитини.

3хв на прочитання

View details 36 тиждень вагітності двійнятами
Стаття
36 тиждень вагітності двійнятами | Nestlebaby.com.ua

36 тиждень вагітності двійнятами

Настає фінальний етап багатоплідної вагітності.

4хв на прочитання

View details 3 скринінг під час вагітності: терміни проведення
Стаття
3 скринінг під час вагітності

3 скринінг під час вагітності: терміни проведення

Останні три місяці вагітності – водночас приємний та бентежний період.

4хв на прочитання

Приєднуйтеся до Клубу

  Приєднуйтеся до Клубу

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

Логотип поштової розсилки

Поштова розсилка

Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

Логотип безкоштовного тестування

Безкоштовне тестування

Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

Логотип поради та статті

Поради та статті

Поради від експертів для покращення фізичного стану.