10 порад майбутнім батькам, як підготуватися до народження дитини і не витратити весь сімейний бюджет

Що потрібно купити до народження дитини

Вагітність
Стаття
лист. 7, 2024
4хв

Визначити, скільки потрібно грошей для дитини, може бути непростим завданням. Дотримуйтеся наших простих порад щодо економії грошей для майбутніх батьків, від створення сімейного бюджету до покупки предметів першої необхідності — складіть план, як підготуватися до народження дитини!

  • Ознайомтеся, які є виплати на дітей. Подайте заяву на отримання допомоги на дитину, якщо ви маєте право на отримання допомоги за місцем проживання. Це може бути одноразова виплата під час народження дитини, щотижнева або щомісячна виплата, ваучери на догляд за дитиною або харчування — будь-яка допомога підійде, коли ви плануєте, як підготуватися до народження дитини. Перевірте свій урядовий вебсайт, щоб дізнатися, чи маєте ви право на допомогу, оскільки це може залежати від вашого службового становища, сімейного доходу, а також кількості та віку ваших дітей.
  • Почніть вести сімейний бюджет. Додатки для управління грошима відмінно підходять для відстеження грошових коштів, що надходять і виходять з вашого рахунку. Хороший спосіб складання бюджету — дотримуватися правила 50/30/20: 50% вашого бюджету має йти на найнеобхідніше, наприклад, на оренду або іпотеку, рахунки та харчування, 30% на інші витрати й 20% на заощадження. Якщо ви з’ясували, що у вас недостатньо грошей, щоб підготуватися до народження дитини, подумайте, які несуттєві витрати ви можете скоротити.
  • Почніть заощаджувати. Розгляньте можливість відкриття дитячого ощадного рахунку, коли ваша дитина народиться, можливо, вам не доведеться платити податок на заощаджену суму. Розумний підхід — налагодити регулярний банківський переказ для щомісячного зарахування грошей на рахунок. Так кошти будуть непомітно накопичуватися, а ви будете спокійні за те, що ваші заощадження зростають разом з вашою дитиною. Незалежно від того, відкладаєте ви гроші на покупку дитячих речей або відкриваєте фонд для навчання в університеті, варто пошукати кращі відсоткові ставки, щоб ви могли зібрати якомога більше на майбутнє своєї дитини.
  • Що потрібно купити до народження дитини? Складіть список предметів першої необхідності та намагайтеся купувати тільки те, що вам дійсно потрібно. Наприклад, автокрісло, дитяче ліжечко, коляска, підгузки, кілька комбінезонів, жилетки та дитячу ковдру. Якщо ви збираєтеся організувати свято на честь народження дитини, ви завжди можете створити перелік подарунків і попросити людей зробити свій внесок в покупку деяких з дорогих предметів. Не впевнені, що вам щось знадобиться? Запитайте у друзів і родичів з досвідом. Наприклад, можливо, не варто купувати багато одягу й аксесуарів для годування грудьми або пристосувань для годування з пляшечки, дочекайтеся, коли дитина народиться. У них можуть бути й інші поради щодо економії грошей для майбутніх батьків.
  • Зверніть увагу на безкоштовні подарунки. Те, що необхідно купити до народження дитини, вже може бути у ваших друзів або рідних — вони будуть раді віддати непотрібне. Залежно від того, де ви живете і від вашого лікаря, ви можете навіть мати право на безкоштовний подарунковий набір з предметами першої необхідності для немовлят! Фінляндія почала їх роздавати майбутнім мамам з 1930-х років, і тепер інші країни наслідують цей приклад. Уточніть у свого уряду або лікаря, чи пропонують вони щось подібне.
  • Знайдіть найближчу ігротеку. Дізнайтеся, чи є поблизу місцева ігротека — за невеликий членський внесок ви можете отримати доступ до сотень іграшок, ігор і книг для дітей — все, що потрібно малюкові. Ви заощадите гроші, а дитині буде де весело провести час.
  • Купуйте вживані предмети першої необхідності для немовлят. Все, що потрібно купити до народження дитини, ви можете знайти в місцевих групах у Facebook і на сайтах вживаних речей. Часто навіть можна зустріти в продажу дорогі речі, все ще у відмінному стані, але за невелику частину їхньої роздрібної вартості. Хтось сказав: «Коляска Bugaboo зі знижкою?»
  • Спробуйте багаторазові підгузки. Недорого й екологічно. Підраховано, що ви можете заощадити майже 55 гривень на день (7 змін підгузків), використовуючи багаторазові тканинні підгузки, порівнюючи з одноразовими підгузками. Це 20 000 гривень на рік! Залежно від того, який тип тканинного підгузка ви виберете, будуть витрати на придбання, але ви можете їх легко повернути до другого року, і, звичайно ж, з молодшим братом чи сестрою в перспективі.
  • Купуйте гуртом. Тканинні підгузки не для всіх, адже ще потрібно встигнути виконати мільйон інших батьківських обов'язків. Ви можете закупитися гуртом або оформити підписку для регулярних покупок, як-от одноразові підгузки. Просто пам'ятайте, що ваш малюк не буде таким маленьким завжди, тому вам доведеться міняти тип і розмір підгузка, коли він стане доросліше.
  • Годуйте грудьми, у міру можливості! Це не тільки забезпечує ідеальний початок харчування для немовлят (Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує виключно грудне вигодовування протягом як мінімум перших шести місяців), але і є найекономнішим способом годування вашої дитини. Отже, ось ваші фінанси та сімейний бюджет розсортовані, список того, що потрібно купити до народження дитини, складений. Тепер дізнайтеся, як ви можете психологічно підготуватися до народження дитини.
     

Рекомендовані статті

View details Ворушіння плода під час вагітності: що важливо знати на різних термінах
Стаття
Перші ворушіння плода під час вагітності: відчуття майбутньої мами

Ворушіння плода під час вагітності: що важливо знати на різних термінах

Відчуття перших ворушінь плода — одна з найбільш захопливих подій під час вагітності.

6хв на прочитання

View details Застуда під час вагітності: чим небезпечна і що робити?
Стаття
Застуда під час вагітності: чим небезпечна і що робити?

Застуда під час вагітності: чим небезпечна і що робити?

Застуда під час вагітності потребує відпочинку та чіткого дотримання лікарських рекомендацій. Якщо зробити все правильно, і ви, і ваш малюк будете здоровими.

3хв на прочитання

View details 35 тиждень вагітності
Стаття
35 тиждень вагітності

35 тиждень вагітності

35 тиждень вагітності – і більша частина шляху вже пройдена. Вже зовсім скоро ви побачите вперше свого малюка. Він вже повністю сформований і виріс до потрібних розмірів.

4хв на прочитання

View details 23 тиждень вагітності
Стаття
23 тиждень вагітності

23 тиждень вагітності

23 тиждень вагітності не має особливостей і проходить спокійно. На цьому тижні мама може насолодитися своїм положенням, відчуваючи під серцем маленьку дитину, яка вже набула рис людини. 

5хв на прочитання

View details 33 тиждень вагітності
Стаття
33 тиждень вагітності

33 тиждень вагітності

33 тиждень вагітності – термін, коли мама стоїть на порозі священного таїнства появи малюка на світ. 

4хв на прочитання

View details Вагітність та народження нового життя: 21 тиждень вагітності
Стаття
21 тиждень вагітності

Вагітність та народження нового життя: 21 тиждень вагітності

Вагітність — це дивовижний час у житті жінки, наповнений радістю, очікуванням та безліччю нових відчуттів. Кожен тиждень вагітності приносить свої особливості та цікавинки.

6хв на прочитання

View details 28 тиждень вагітності
Стаття
28 тиждень вагітності

28 тиждень вагітності

Кожен тиждень вагітності приносить свої особливості, відчуття, радощі та невеличкі тривоги. Однак 28 тиждень вагітності займає особливе місце в календарі кожної майбутньої мами.

6хв на прочитання

View details 4 тиждень вагітності
Стаття
4 тиждень вагітності

4 тиждень вагітності

4 тиждень вагітності – один з ключових етапів на шляху розвитку дитини.

3хв на прочитання

View details Як поводиться дитина перед пологами?
Стаття
Как ведет себя ребенок перед родами | Nestlebaby.com.ua

Як поводиться дитина перед пологами?

Активність дитини в утробі матері – ключова ознака його життя. Малюк ворушиться та штовхається протягом усього періоду вагітності.

4хв на прочитання

View details Пологи двійні без кесаревого розтину
Стаття
Пологи двійні без кесаревого розтину

Пологи двійні без кесаревого розтину

На новину про багатоплідну вагітність кожна мама реагує по-своєму.

4хв на прочитання

View details Кесарів розтин: плюси та мінуси для мами й дитини
Стаття
Кесарів розтин: плюси та мінуси

Кесарів розтин: плюси та мінуси для мами й дитини

Як народжувати дитину — це ваше особисте рішення, на яке впливають різні чинники. Ось кілька моментів щодо кесаревого розтину, які важливо знати.

1хв на прочитання

View details Температура під час вагітності
Стаття
temperatura_pid_chas_vahitnosti

Температура під час вагітності

Вагітність  —  це особливий час в житті жінки, коли зміни в організмі можуть відбуватися швидко й несподівано. Одна з можливих змін  —  коливання температури тіла.

5хв на прочитання

View details Задишка у вагітних
Стаття
Задишка у вагітних

Задишка у вагітних

У другій половині вагітності у багатьох жінок виникає задишка. При цьому вона буває такою сильною, що стає причиною для хвилювань.

2хв на прочитання

View details Кашель під час вагітності: чим і як лікувати?
Стаття
Кашель під час вагітності: чим і як лікувати?

Кашель під час вагітності: чим і як лікувати?

Кашель під час вагітності — досить поширене явище. Найчастіше він виникає як один із симптомів гострої респіраторної інфекції.

Оксана Негрич

6хв на прочитання

View details 10 тиждень вагітності: стан мами та малюка
Стаття
10 тиждень вагітності: стан мами та малюка

10 тиждень вагітності: стан мами та малюка

До 10 тижня вагітності відчуття, викликані гормональною перебудовою в організмі жінки, зазвичай стихають.

Оксана Негрич

8хв на прочитання

View details 30 тиждень вагітності
Стаття
30 тиждень вагітності

30 тиждень вагітності

30 тиждень вагітності – той термін, коли мама з нетерпінням чекає зустрічі зі своїм малюком, а маленька крихітка – це вже абсолютно сформована людина, яка готова з’явитися на світ.

3хв на прочитання

View details 31 тиждень вагітності
Стаття
31 тиждень вагітності

31 тиждень вагітності

31 тиждень вагітності наближає молоду маму до пологів. Це хвилюючий період, коли батьки вже готують дитячу кімнату і купують святковий комплект на виписку з пологового будинку.

4хв на прочитання

View details 14 тиждень вагітності
Стаття
14 тиждень вагітності

14 тиждень вагітності

А ви знали, що дитина починає активно рухатись у животі мами вже з 8 тижня? Але найчастіше перші поштовхи жінка відчує ближче до 18–20 тижня вагітності.

9хв на прочитання

View details 26 тиждень вагітності
Стаття
26 тиждень вагітності

26 тиждень вагітності

Наближаючись до ключового моменту в житті кожної жінки, ми досягли важливої дати — 26 тижнів вагітності. Цей тиждень значущий і для мами, і для малюка, що збирається з’явитися на цей світ.

5хв на прочитання

Приєднуйтеся до Клубу

  Приєднуйтеся до Клубу

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

Логотип поштової розсилки

Поштова розсилка

Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

Логотип безкоштовного тестування

Безкоштовне тестування

Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

Логотип поради та статті

Поради та статті

Поради від експертів для покращення фізичного стану.