Задишка при вагітності
У другій половині вагітності у багатьох жінок виникає задишка. При цьому вона буває такою сильною, що стає причиною для хвилювань.
Чому виникає задишка?
У вагітної жінки частота дихання збільшується до 24 рухів на хвилину (на 4-8 більше, ніж до вагітності). Задишка може з’являтися під час фізичного навантаження. Найбільш виражена задишка у майбутніх мам, які очікують на двійню чи трійню. Як правило, задишка ніяк не позначається на стані дитини. Це пов'язано з тим, що особливий фетальний гемоглобін зв'язує звичайний гемоглобін. Однак дискомфорт, зумовлений задишкою, може викликати хвилювання у майбутньої мами, що небажано під час вагітності.
Важливо!
Основною причиною задишки при вагітності є збільшення тиску в черевній порожнині, що веде до зміщення діафрагми вгору. Це призводить до того, що розмах дихальних рухів зменшується, зміщуються органи, в першу чергу серце, і з'являється відчуття нестачі повітря.
Щоб зменшити напад задишки, бажано сісти на стілець або лягти, підклавши під голову подушку, і намагатися максимально розслабитися. Потім слід виконати дихальні вправи: повільний спокійний вдих і спокійний глибокий видих. Такі дихальні вправи добре повторити 2-3 рази. Дихальну гімнастику можна виконувати і стоячи рачки, це допоможе зменшити тиск на діафрагму.
Також слід дотримуватися кількох порад, що дозволяють зменшити прояви задишки під час вагітності:
- Щоденні прогулянки не менше 2-3 годин. При цьому, якщо ви працюєте, то прогулянок може бути кілька протягом дня по 30-60 хвилин. Можна вийти на прогулянку в обід, пройтися після роботи;
- Вночі варто спати з піднятою головою, а при вираженій задишці — в напівсидячому положенні;
- Одяг і білизна повинні бути із натуральних матеріалів, вільними, комфортними, не сковувати рухи;
- Слід перестати вживати каву, шоколад, міцний чай, газовані напої. Ці продукти можуть стимулювати роботу серцево-судинної системи і посилювати задишку;
- Харчуйтеся невеликими порціями. Особливо це стосується вечері, яка має бути особливо легкою.
- Намагайтеся уникати товариства курців. Вуглекислий газ і нікотин в димі від сигарет посилюють дефіцит кисню.
З приближенням терміну пологів малюк буде опускатися нижче, а разом з ним буде опуститися і матка. Тому, швидше за все, задишка перестане вас турбувати.
Порада
Якщо задишка виникає спонтанно, без видимих причин, і супроводжується появою «синіх» губ, слабкістю, підвищеним серцебиттям, то про це слід обов’язково повідомити свого лікаря. У цьому випадку задишка може свідчити про брак кисню не тільки у вас, але й у вашого малюка. Ваш стан може бути пов'язаний з патологіями серцево-судинної системи, хворобами легень або анемією і вам необхідно пройти обстеження (ЕКГ, аналіз крові).
Рекомендовані статті