Субпродукти – дуже важливі продукти
Що таке субпродукти? До них відносяться серце, печінка, нирки, мозок, язик, легені. Одразу зазначимо: дітям раннього віку не дають легені, нирки і мозок. Тому поговоримо про решту субпродуктів, які вважаються цінними для дитячого харчування.
Важливо!
Субпродукти – джерело повноцінного білка, заліза, вітамінів В6 і В12, тому повинні використовуватись в дитячому харчуванні.
В порівнянні з м’ясом вміст білка в субпродуктах (печінка, серце, язик) нижчий, але вміст мікронутрієнтів (цинк, мідь, марганець) вищий. Але рівень жиру і екстрактивних речовин в них також високий.
Існує думка, що субпродукти корисні при анемії, адже містять більше заліза, ніж звичайне м'ясо. Однак ступінь засвоєння заліза з продуктів також залежить від того, в якій формі в них знаходиться залізо.
Так, з печінки, де залізо представлене в вигляді феритину і трансферитину, його засвоєння менше, ніж з м’ясних продуктів, хоча загальний вміст заліза в печінці в 3 рази вище, ніж в м’ясі. Тому включати субпродукти в раціон з ціллю підвищення рівня заліза в організмі не має сенсу.
Важливо!
Найбільше ефективно залізо засвоюється з яловичого язика, м’яса кролика, індички, курки, яловичини.
Необхідно зазначити, що при одночасному вживанні м’яса, печінки, риби, фруктів і овочів всмоктування заліза підсилюється.
Печінка. Малюку можна давати тушковану печінку, порізавши її на дрібні шматочки, також в вигляді паштету чи печінкових оладок
Серце. Чудове джерело білків і заліза, але це дуже жорсткий м’яз, тому його не дають окремо, як самостійну страву, а тільки як добавку до мясного пюре.
Язик. Ніжне і смачне м’ясо. Дитині його легко жувати тож, як правило, його дають відвареним, порізаним на шматочки. Спеціалісти радять не давати дитині верхню третину язика, адже там забагато жиру. Субпродукти можна використовувати в харчуванні не частіше 1 разу на 7-10 днів.
Порада
Розширюй раціон малюка, давай йому куштувати нову їжу. Чим більш різноманітним буде раціон дитини, тим легше буде підібрати для нього повноцінне харчування.
Рекомендовані статті