38 тиждень вагітності
38 тиждень вагітності – практично закінчення терміну. Ще пару тижнів і малюк назавжди покине животик мами.
Він уже чекає цього і активно готується до народження. Для мами останній триместр і його місяці були найбільш важкими, адже зараз, коли плід вже великий і сильний, він завдає дискомфорту, а інколи і болю.
Вага, розміри і стан плоду на 38 тижні вагітності
Дитина на цьому етапі вже повністю сформована і готова до народження. Її органи і системи функціонують в повну силу і тепер, крім набору ваги, у малюка не відбувається великих змін. Розвиток крихітки закінчено, і вона з нетерпінням чекає появи на світ.
Відповідно до календаря вагітності, в цей час розміри малюка вже великі: вага досягає трьох кілограмів, а зріст 50 сантиметрів. Шкіра дитинки повністю розгладжена та набула рожевого кольору. Змилася первородна змазка і зник пушок на тілі. До цього тижня у малюка вже формується перший кал – меконій, який покидає кишечник крихітки після народження. Інколи він виходить з малюка до народження і тоді води біля плоду стають зеленуватого відтінку, при цьому сама крихітка також з’являється в зеленуватому слизі.
Якщо у мами буде хлопчик, то до 38 тижня в його організмові яєчка повинні опуститися в мошонку. Якщо до родів цього не сталося, це може призвести до майбутніх проблем у хлопчика. Саме тому при народженні лікар завжди перевіряє стан цих органів.
Приєднуйтесь до Nestle Baby&Me
Відчуття мами на 38 тижні
Відчуття на цьому терміні у майбутньої мами однакові, при вагітності як дівчинкою, так і хлопчиком. Зараз жінка помічає, що її плід не проявляє великої активності, адже він уже великий і йому для цього не вистачає місця. На 38 тижні в нього виходить тільки повертатися і трохи рухатися. Також він може штовхати маму. Але на цьому всі його ворушіння закінчуються, оскільки він уже зайняв своє положення перед пологами.
Нормальним показником є ворушіння з частотою не меншою, ніж 10 разів за день. Якщо вони відчуваються рідше або зовсім відсутні на протязі довгого часу – зверніться до лікаря, адже це може вказувати на проблеми, які загрожують життю дитини.
З мамою в цей період відбувається багато змін:
- Вагітність на 38 тижні дуже втомлює жінку і забирає в неї багато сил. Майбутні мами, яким уже важко ходити, сидіти та лежати, хочуть швидше народити. При найменших ознаках вони сподіваються, що цей день настав, і такі припущення вже мають право на існування.
- На цьому терміні живіт у майбутньої мами вже опустився, через що трохи покращилося її самопочуття. Тепер, коли дитинка менше тисне на легені, сечовий міхур і шлунок, у неї зникає багато неприємних симптомів – відрижка, печія, задишка, часті походи в туалет та інші.
- З’являється безсоння, спровоковане дискомфортом, поштовхами малюка, болями в спині і постійним бажанням піти в туалет.
- Погіршується самопочуття на тлі загальної втоми.
- Через велику вагу живота з’являються набряки та болі в ногах, які швидко пройдуть через кілька днів після пологів.
Збільшення ваги в основному відбувається через дитинку. Якщо вагітність проходить без ускладнень, то на 38 тижні у жінки є 14 – 15 додаткових кілограмів. Якщо вага більша за норму, значить, під час пологів можуть виникнути ускладнення.
Читайте також: Як починаються пологи?
Пологи на 38 тижні
Зараз кожна жінка знаходиться в стані, коли вона може народити в будь-яку секунду. Дуже часто на цьому терміні народжуються дівчатка, а хлопчики люблять довше посидіти в теплому животику мами. Хлопчики частіше за все народжуються на визначеному сороковому тижні.
Пологи на цьому етапі – не рідкість, багато хто з матусь, не доносивши дитину, народжують її саме на 38 тижні. Це сприятливий період, роди в якому проходять без яких-небудь ускладнень. На цьому терміні дітки народжуються по звичайній схемі – в 3 періоди. На першій стадії відбуваються перейми, на другій потуги, на третій – народження плаценти. Якщо слухати лікаря і виконувати його рекомендації, то народження довгоочікуваної крихітки пройде без ускладнень.
Читайте також: Збираємо сумку в пологовий будинок: список необхідних речей
УЗД на 38 тижні вагітності
По плану за всю вагітність виконується три УЗД. Всі вони до цього терміну вже були проведені і тому на 38 тижні ультразвукове обстеження не виконується. Призначити таку процедуру лікар може лише при наявності вагомих підстав. Так, виконання УЗД на цьому терміні допоможе дізнатися, чи правильно лежить малюк, і чи не обвилася навколо нього пуповина, що може стати причиною смерті. Якщо вчасно виявити проблему, її можна буде вирішити.
38 тиждень – чудовий час для народження дівчинки. Але якщо ви, все ж, сподіваєтеся на хлопчика, - спробуйте доносити його до 40-го тижня. Будьте щасливі і не хвилюйтеся, і тоді ваша дитинка з’явиться на світ здоровенькою і спокійною.
Рекомендовані статті