Розумний малюк - мрія мами
Кожна мама мріє, щоб її дитина виросла розумною і тямущею. На повноцінний розвиток дитини з самого народження впливає безліч факторів, одним з яких є збалансоване харчування. Тому дуже важливо забезпечити твоєму малюкові повноцінний раціон з першого дня життя.
Грудне вигодовування забезпечує надходження в організм малюка всіх найважливіших мікроелементів і поживних речовин - діти, які одержували на першому році життя грудне молоко, повноцінно розвиваються як в емоційному, так і інтелектуальному плані. Але, на жаль, бувають випадки, коли грудного молока недостатньо або його немає зовсім, в цьому випадку мамі необхідна консультація педіатра. На що слід звернути увагу при виборі харчування для годуючої матусі?
Вітаміни та поживні речовини
Залізо, цинк, мідь, холін, поліненасичені жирні кислоти, таурин, йод, селен, вітаміни А, С, D, Е, В6 і В12 - всі ці поживні речовини надзвичайно важливі для правильного розвитку мозку і зору малюка.
«Розумні ліпіди»
Особливе значення в розвитку і правильному функціонуванні нервової системи малюка мають довголанцюгові поліненасичені жирні кислоти, - так звані «Розумні ліпіди». До них відносяться докозагексаєнова і арахідонова кислоти (DHA і ARA).
До складу щоденного раціону для «генія» повинні входити ДНА і АРА (Розумні ліпіди) грудного молока. Грудне молоко не має точного співвідношення цих жирів, так їх наявність сильно залежить від раціону годуючої мами і наскільки вона вживає продукти, що їх містять. Так, наприклад, в молоці японських мам дуже висока кількість ДНА за рахунок високого споживання морепродуктів, в той час в молоці американських мам концентрація ДНА дуже низька (гамбургери і чіпси містять в основному насичені жири). Також джерелами «Розумних ліпідів» в раціоні мами можуть служити наприклад, морепродукти, різні рослинні олії, волоські горіхи.
Активний розвиток мозку немовляти починається в третьому триместрі вагітності та зберігається в перші 2 роки життя дитини. На першому році життя відбувається інтенсивний процес росту мозку, формування його структур, а також вдосконалення його функцій. Вже до 9 місяців життя маса мозку подвоюється.
Адже день за днем дитина повинна пізнавати навколишній світ, вчитися користуватися своїм тілом, спілкуватися з оточуючими людьми і предметами.
Рекомендовані статті