Як вкласти дитину спати: ТОП-15 секретів
Малюк не хоче засинати, а вночі кілька разів кличе маму? Тоді наші поради, як вкласти дитину спати без істерики, обов'язково стануть вам у пригоді.
Здавалося б, що складного: покласти дитину в ліжко і вийти з кімнати. Але все не так просто. Особливо, якщо потрібно вкладати немовля. Дворічні діти теж не завжди готові до самостійності. Ознайомтеся з нашими порадами та втілюйте їх на практиці.
15 секретів, як вкласти дитину спати
- Заколисування. Найпопулярніший спосіб вкладання немовляти без сліз. Заколисуйте на руках, у ліжечку, на фітболі, у слінгу. Чудовий варіант для новонароджених, але не підходить для дворічних дітей.
Недолік заколисування: у майбутньому вам буде складно відучити дитину від такої звички.
- Дотримання ритуалів. Придумайте свій ритуал засинання. Наприклад, спочатку дитина приймає ванну, потім їсть, п'є тепле молоко, слухає казку або колискову, цілує маму й улюблені іграшки. Вибирайте свій перелік і послідовність дій та дотримуйтеся їх, поки це не стане звичкою.
Єдиний мінус такого способу – брак часу (зверніть увагу, що дотримуватися ритуалу доведеться щодня).
- Тепла ванна. Якщо водні процедури допомагають вашій крихітці заспокоїтися, скористайтеся цим, щоб вкласти спати однорічну дитину. Під час купання можна додати заспокійливі трави, а після процедури влаштувати вечерю.
- Легкий масаж. Чудово комбінується з купанням. Витріть малюка рушником і погладьте його по спинці, ручкам і ніжкам, використовуючи дитячий крем або олійку. Під час масажу співайте колискову або розмовляйте з крихіткою ніжним голосом.
- Монотонні звуки. Дітям, щоб заснути, не завжди потрібна абсолютна тиша. Іноді вони краще сплять під шум пилососа або радіо. Знайдіть "свій" звук і тихенько вмикайте його, вкладаючи дитину до ліжечка.
- Колискова. Лагідний голос мами, заспокійливі пісні для немовлят, звуки природи - усе це перевірене на практиці й рекомендується всім, хто шукає ефективний спосіб, як вкласти дитину спати.
КОМФОРТНЕ ТРАВЛЕННЯ
Читайте також: Сон дитини
- Тиша. Іноді все, що потрібно маляті, це абсолютна тиша. Дотримуйтеся її, поки вкладаєте дитину спати, а також протягом 30 хвилин після того, як ваша крихітка заплющить очі.
- Іграшка для сну. Виберіть м'яку іграшку або ляльку, з якою малюк спатиме. Її не можна використовувати для ігор, вона повинна завжди лежати в ліжечку. Така іграшка допоможе дитині краще налаштуватися на відпочинок.
- Дотримання інтервалів. Якщо на всі ваші спроби малюк реагує криком, не біжіть його жаліти. Те ж стосується і раптового плачу вночі (без медичних причин). Дайте крихітці 15-20 хвилин на те, щоб заспокоїтися та спробувати заснути самостійно. Якщо істерика не припиняється, можете зазирнути до кімнати – так малятко зрозуміє, що мама його не кинула, а лише привчає спати, як це роблять дорослі.
Якщо ви переживаєте, що плач може бути зумовлений хворобою, підійдіть до ліжечка й перевірте стан крихітки. Але заколисувати й годинами стояти поруч не варто.
- Закриті штори. Вкласти однорічну дитину спати вдень - непросте завдання, адже малюки дуже чутливі до сонячного світла. Тому виберіть для дитячої кімнати щільні штори й закривайте їх, наче демонструючи, що настав час відпочинку.
- Свіже повітря. Іноді дитина не може заснути через задушливу атмосферу у квартирі. Провітрюйте дитячу за півгодини до сну: це збільшить рівень кисню в приміщенні й допоможе отримати комфортну для відпочинку температуру.
- Активні ігри. Щоб малюк із задоволенням лягав у ліжечко й міцно спав, не забувайте про щоденні прогулянки й активні ігри.
- Дотримання режиму. Дитячий сон, як і харчування, має бути за розкладом. Дуже важливо, щоб організм малюка звик до певної години. Так він автоматично даватиме сигнал до відпочинку.
Повноцінний нічний сон (а іноді й післяобідній) потрібен не лише дітям, а й батькам. Намагайтеся лягати якомога раніше й відпочивати завжди, коли відпочиває малюк.
- Перекладання до ліжечка, щойно дитина починає засинати. Але ще не спить! Потрібно привчити малюка самостійно заспокоюватися, навіть якщо він раптово прокинеться вночі.
- Винятки з правил. Якщо малюкові зробили щеплення, він захворів або переніс сильний стрес, керуйтеся рекомендаціями лікаря й власною інтуїцією.
Поради, як вкласти дитину спати, підходять для абсолютно здорової малечі. Якщо порушення сну – давня проблема, варто звернутися за консультацією до педіатра.
Схожі статті:
Рекомендовані статті