Питание ребенка в 7 месяцев: составляем меню для малыша | Nestlebaby.com.ua

Раціон дитини в 7 місяців: складаємо меню для малюка

0-6 місяців
Стаття
груд. 4, 2024
7хв

Яким має бути меню дитини в 7 місяців? Які продукти та в якій кількості можна вводити в раціон у цьому віці? Коли та через які проміжки часу давати їсти малюкові? Ми допоможемо розробити приблизне меню 7-місячної дитини й відповімо на питання щодо харчування малюка до року, які хвилюють найбільше.

Зміст

  • За грудного вигодовування прикладайте малюка до грудей кожні 3–4 години.
  • Якщо ви даєте дитині зціджене грудне молоко, їй потрібно приблизно 710 грамів на день. За 5-6-разового харчування це приблизно від 120 до 200 грамів молока за один прийом їжі.
  • Якщо малюк на штучному вигодовуванні (ШВ), йому потрібно від 170 до 230 грамів молочної суміші до 4 разів на день, за умови, що ще 2 годування замінює прикорм. Щоб дізнатися, скільки суміші потрібно, орієнтуйтеся на інструкцію на пакуванні, рекомендації педіатра.
  • З 6-місячного віку дитині мало лише маминого молока або адаптованої дитячої суміші — їй потрібен різноманітний прикорм. Вводьте в меню дитини в 7 місяців не більше одного нового продукту на день і попередньо проконсультуйтеся з педіатром. Після знайомства з різною їжею щодня можна давати до трьох продуктів прикорму: це можуть бути одна-дві столові ложки або ж 115–170 грам (8–12 столових ложок), залежить від малюка та конкретного продукту.

Важливо!

Розрахунок порцій і кількість годувань залежить від індивідуальних особливостей розвитку і потреб дитини. Тому перш за все орієнтуйтеся на рекомендації вашого лікаря-педіатра і потреби малюка. 

Прикорм

 

Основою раціону, як і раніше, є грудне молоко або дитяча молочна суміш. Урізноманітнити меню допоможе дитяче адаптоване харчування: фруктові та овочеві пюре, молочні та безмолочні кашки, соки, а також деякі продукти з «дорослого столу».

Каші

У 7 місяців безмолочні та молочні каші нарівні з грудним молоком — основа харчування дитини. Для початку прикорму вибирайте безглютенові рідкі однокомпонентні каші з високим вмістом заліза: рисову, гречану, вівсяну. Трохи пізніше — кукурудзяну та манну. Починайте прикорм з половинки або цілої чайної ложки, поступово збільшуючи порцію до 150 грамів.

Важливо!

Безмолочну кашу розводять грудним молоком або молочною сумішшю, молочну — очищеною кип'яченою водою.

Овочеві та фруктові пюре

Овочеве та фруктове пюре урізноманітнює раціон і знайомить малюка з новими смаками. Згідно з рекомендаціями ВООЗ оптимальний продукт для старту — однокомпонентне овочеве пюре з кабачка, броколі, цвітної капусти або картоплі. Ці овочі відрізняються більш низькою алергенністю в порівнянні з іншими продуктами. Якщо у дитини немає алергії, трохи пізніше можна давати гарбузове, морквяне, горохове і томатне пюре.

Після введення в раціон овочевих пюре, малюку час знайомитися із солодкими та корисними фруктовими. Як і овочевий, фруктовий прикорм також рекомендують починати з однокомпонентних низькоалергенних продуктів. Для цього найкраще підходять яблучне, грушеве або бананове пюре. Починайте з половини або цілої чайної ложечки та поступово збільшуйте порцію до 100–150 грамів.

View details ПЕРШИЙ ПРИКОРМ
Перший прикорм

ПЕРШИЙ ПРИКОРМ

Знайомство малюка з різноманітністю смаків краще починати з овочевих пюре Gerber® – вони створені спеціально для першого прикорму малюка. У складі – лише той овоч, який вказаний на упаковці, без сторонніх домішок.

М'ясо

М'ясо — необхідний для розвитку продукт, багатий залізом і білком, який добре засвоюється в організмі. Почніть з гомогенізованих варіантів. Продукт має містити лише один вид м'яса (дієтичну індичку, кролика, курятину, телятину) і ніяких додаткових компонентів. Якщо у малюка є схильність до харчової алергії, вибирайте м'ясо дуже обережно, краще завчасно порадьтеся з лікарем. Звертайте увагу на склад дитячого харчування і його відповідність віку малюка. Спочатку дайте малюкові спробувати половинку чайної ложечки. Якщо небажаних реакцій не виникне, поступово збільшуйте норму м'яса до 60 грамів.

Сочевиця

 

Соки

Фруктовий сік відмінно підійде для перекусу й урізноманітнення меню. Маленькі діти краще переносять освітлений яблучний та грушевий соки, тому саме їх варто вводити першими. Давайте малюкові адаптовані дитячі соки: вони не містять цукру або інших небажаних для дитини домішок. Звичайні магазинні соки можна пити тільки дітям старше трьох років.

Порада

Знайомте малюка з соками після введення каш і овочевих пюре. Часто дитина звикає до солодких соків і потім не їсть продукти з менш яскравим смаком.

Яєчний жовток

Крім каш і пюре, в 7-місячному віці вводиться жовток вареного яйця, оскільки це прекрасне джерело омега-жирів, селену, фосфору та вітамінів. Зверніть увагу, що потрібно давати не все яйце, а виключно жовток. Але, як і будь-який інший продукт, який ви даєте куштувати вперше, його слід вводити обережно та помалу, щоб переконатися, що у малюка немає алергії. Не комбінуйте його з іншою їжею! Тільки коли «протестуєте» жовток, його дозволяється додавати до каш і овочевих пюре.

Важливо

Існує думка, що дітей-алергіків можна годувати перепелиними яйцями. Але важливо пам'ятати, що і на перепелині яйця може бути алергія, оскільки вони також містять яєчний білок — алерген, який є в курячих яйцях. Тому не експериментуйте, а зверніться за консультацією до педіатра.

Покрокова інструкція

 

Дитяче печиво і сухарики

У сім місяців у деяких діток починають прорізуватися перші зубки. Тому можна додавати в їжу сухарики та дитяче печиво. Але не забувайте, що вони не мають бути занадто жорсткими, щоб дитина не пошкодила ясна і не вдавилася. Також краще вибирати спеціальні продукти без додавання солі, цукру, синтетичних розпушувачів та консервантів.

Важливо

Тверду їжу дитина має їсти лише в положенні сидячи та суворо під наглядом дорослих.

Основна складова раціону залишається рідкою і гомогенною (без грудочок) — грудне молоко або молочна суміш, молочні та безмолочні кашки. З часом їжа малюка має змінюватися від рідкої та однорідної до більш густої та пюреподібної, протертої. Коли організм адаптується і зможе перетравлювати щільну їжу, починають обережно вводити дрібно-, середньо- і крупноподрібнені продукти, давати дитяче печиво та сухарики. У 7 місяців у деяких малюків вже з'являються зубки, але ретельно пережовувати та безпечно ковтати овочі, фрукти й м'ясо, дитина ще не може. Тому тверду їжу слід давати тільки в перетертому вигляді. Важливо, щоб пюре було не дуже густим, інакше дитина може випадково вдавитися.

Порада

Якщо ви готуєте пюре самостійно, ретельно видаліть все, що не перетирається і може потрапити в дихальні шляхи малюка: кісточки, жир, жилки, шкірку, плівки. Щоб пюре було легше ковтати, додайте туди трохи кип'яченої води, несолоного овочевого відвару, вже знайоме малюкові овочеве пюре або грудне молоко (молочну суміш).

Приблизно до 7-місячного віку малюк освоює навичку «долонного хапання» і може самостійно тримати тверду їжу в ручці. З цього моменту ви можете давати дитині спеціальне дитяче печиво або снеки. Під час цього уважно стежте, щоб малюк їв не поспішаючи, в положенні сидячи та не вдавився.

Важливо

Малюк має бути готовим до прийому більш в'язкої або твердої їжі. Тому перед тим як змінювати консистенцію їжі для дитини, проконсультуйтеся з педіатром.

Що можна давати дітям в 7 місяців і в який час годувати? Батьки можуть почати формування класичного поділу споживання їжі на добу. Але в 7 місяців дитину потрібно годувати не три й не чотири, а п'ять разів на день з інтервалами в чотири години. Перше і завершальне годування — молоко мами або молочна суміш. Прикорм у цей час не дають, щоб не допустити переїдання.

Орієнтовне меню дитини в 7 місяців

* безмолочну кашу слід розводити грудним молоком або дитячою молочною сумішшю, яку отримує дитина. Молочну кашу розводять водою.

Порада

Не варто солити підсолоджувати їжу. Знайомити малюка з цукром і сіллю краще після року.

Час годуванняПродуктиРозмір порції
II годування 6 годинГрудне молоко або лікувальна суміш для дітей з алергією на білки коров'ячого молока200 мл
II годування 10 годинБезмолочна рисова каша Nestle®*130 г
Рослинна олія (додавати до страви)близько 1 ч.л.
Фруктове пюре Gerber® «Яблуко» або «Груші Вільямс»70 г
III годування 14 годинОвочеві пюре Gerber® «Броколі», «Цвітна капуста»170 г
Рослинна олія (додавати до страви)близько 1 ч.л.
М'ясне пюре Gerber® «Ніжні овочі з кроликом»30 г
IV годування 18 годинОвочеве пюре або безмолочна каша**170 г
Рослинна олія (додавати до страви)близько 1 ч.л.
М'ясне пюре Gerber® «Ніжна індичка»20 г
V годування 22 годиниГрудне молоко або лікувальна суміш для дітей з алергією на білки коров'ячого молока200 мл

*безмолочну кашу слід розводити грудним молоком або сумішшю для дітей з алергією на білки коров'ячого молока. **можна як чергувати кашу або овочі, так і пропонувати змішану страву — кашу з овочами. Тепер ви знаєте, які продукти та в якому вигляді можна вводити в меню дитини в 7 місяців. Краще, якщо це буде сертифіковане дитяче харчування, яке відповідає всім віковим вимогам і високим стандартам безпеки.

1. З якого віку варто починати прикорм?

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) рекомендує вводити в меню малюка продукти прикорму у віці 6 місяців.

2. З чого починати прикорм?

Фахівці радять починати прикорм з однокомпонентних гомогенізованих овочевих пюре.

3. Скільки має їсти 7-місячна дитина?

У 7 місяців малюкові на добу потрібна порція їжі, яка дорівнює приблизно ⅛ маси тіла. Це 1000–1200 мл їжі, без урахування води, соків, дитячого чаю. Розділіть цю кількість на 5 годувань і ви отримаєте орієнтовний обсяг їжі на один прийом — 200–210 мл.

Приєднуйтеся до Клубу

  Приєднуйтеся до Клубу

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

Логотип поштової розсилки

Поштова розсилка

Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

Логотип безкоштовного тестування

Безкоштовне тестування

Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

Логотип поради та статті

Поради та статті

Поради від експертів для покращення фізичного стану.