Розвиток дитини в місяць
Новий світ – нові відчуття. Твоїй дитині один місяць. З усіх почуттів у малюка найкраще розвинений дотик. Його нюх формується ще до народження – саме тому дитина відразу ж впізнає свою матусю. А слух? Це просто дивовижно: малюк розрізняє голоси батьків, які чув в утробі матері!
У перший місяць розвивається і смак. Від природи дитину приваблює солодке, але поступово малюк навчиться сприймати і інші смаки, адже смак грудного молока змінюється в залежності від того, що їсть мама.
Як ми зростаємо
Малюк росте не по днях, а по годинах. Тільки в перші місяці розвиток дитини відбувається так швидко: зріст дитини збільшується на три сантиметри, а вага – на 600 грамів. Дихання малюка часте, нерівномірне і поверхове, оскільки легені і дихальна мускулатура у немовляти в перший місяць життя розвинені недостатньо, а потреба в кисні вдвічі більша, ніж у дорослого.
Розвиток дитини в перший місяць життя
Станьте частиною Nestle Baby&Me®
Новонароджений має трохи незвичайну зовнішність: у нього велика голова, і в порівнянні з нею грудна клітина здається маленькою. При проходженні через родові шляхи голова дитини часто піддається тривалому тиску, і в результаті на вивільненій її частині може з'явитися невеликий набряк, який з часом проходить. У спокійному стані кисті рук малятка стиснуті в кулачки, і лише до кінця першого місяця долоньки починають розкриватися. Візьми малюка під пахви і доторкнися його ніжками горизонтальної поверхні – малюк «встане», випрямивши ніжки в колінах. Нахили його вперед і він зробить декілька крокових рухів. Ці «перші кроки» приносять таку радість батькам! Якщо до кінця 1 місяця малюк погано впирається ручками, не спирається на ніжки і при «ходьбі» сильно перехрещує ноги, порадься з невропатологом. У спокійному стані дитина лежить із зігнутими ручками та ніжками. Ти можеш акуратно розігнути ручку або ніжку при переодяганні, обробці шкірних складочок, не заподіявши болю маляті. Високий тонус у м'язах ручок і ніжок – абсолютно нормальний стан для перших місяців життя дитини. Але якщо малюк «затиснутий» занадто сильно, то кожний мимовільний рух викликає занепокоєння, і це говорить про підвищений м'язовий тонус. Нормальний розвиток дитини в 1 місяць життя передбачає, що вже в 10-14 днів малюк починає короткочасно фіксувати погляд на яскравому рухомому предметі, який потрапив у поле його зору, здригається при різкому звуці і моргає. До 18-22-го дня він вже може затримувати погляд на нерухомому предметі. А лежачи на животі, не просто повертає голову, а намагається її підняти на кілька секунд і утримати.
Спілкування, починаючи з 1 місяця життя – як важлива складова правильного розвитку дитини
Плачем малюк сигналізує про те, що його щось турбує. Прислухайся до його крику. Ти почуєш, що крихітка передає тобі всі свої емоції. Коли малятко хоче їсти, в голосі звучать вимогливі нотки, коли малюкові некомфортно – незадоволення, а якщо щось болить – крик хворобливий, роздратований. Пам'ятай, що твій спокій і впевненість передаються малюкові – це допоможе вам краще розуміти один одного. Дефіцит або відсутність спілкування навіть у здорових від народження дітей викликає важке порушення психічного і фізичного розвитку. Розмовляючи з малюком, ніжно пестячи і чуйно реагуючи на його плач, ти занурюєш дитину в «потік спілкування», прищеплюючи смак до ніжності і доброзичливого ставлення. До кінця першого місяця у відповідь на твоє звернення крихітка не лише завмирає, але і посміхається. І ось вона, перша посмішка! Спочатку випадкова – може бути навіть у сні, а через якийсь час карапуз посміхнеться саме тобі!
Рекомендовані статті