Сон дитини: в чому причина порушення сну дитини
Порушення сну - одна з найпоширеніших проблем, з якою стикаються батьки на першому році життя дитини.
Здоровий сон - основоположний чинник формування здорової нервової системи, активного росту і правильного розвитку твого малюка.
У чому причина?
Відома всім причина того, що дитина погано спить вночі - це голодний шлунок. Тому мама завжди знає, що дитину потрібно увечері годувати ситно, але не надто важкою їжею. З іншого боку, за спостереженнями педіатрів, порушення сну у дітей першого року життя часто збігаються з функціональними порушеннями травлення ( ФПТ ) у вигляді дитячих кольок. Хворий животик не розташовує до спокійного сну.
Існує теорія, згідно з якою сни у новонароджених дітей - це процес « завантаження » мозку необхідною інформацією, розвитку почуттів і мислення. Таким чином, порушення сну у грудних дітей не тільки погіршують настрій і здоров'я мами, якість життя всієї родини, а й негативно позначаються на фізичному та психічному розвитку дитини.
Вік | Новонароджені | 6 місяців | 12 місяців | 2 роки |
Тривалість сну (години) | 17-20 | 12-16 | 12 | 13 |
Здорове травлення - спокійний сон
Враховуючи тісний зв'язок порушення сну з коліками, для поліпшення якості сну у дітей, що перебувають на штучному або змішаному вигодовуванні, рекомендується давати суміші, які містять пребіотики і рисове борошно. Наявність в суміші пребіотиків сприяє комфортному травленню, розвитку і підтримці нормальної кишкової мікрофлори, забезпечують регулярний випорожнення, попереджає розвиток закрепів у дітей та знижують ризик виникнення ФПТ, а рисове борошно надовго вгамовує голод, створюючи відчуття ситості, що є сигналом для сну у дітей.
ФПТ спостерігаються у 80-90 % дітей першого року життя. Прояв цих симптомів пов'язано з тим, що організм малюка першого року життя дуже ніжний і легко піддається подразненням і порушенням. ФПТ не викликають порушень росту і розвитку і поступово зникають, найчастіше, без всяких наслідків.
Таким чином, у розвитку порушення сну у грудних дітей відіграє роль цілий ряд факторів, до яких можна віднести наявність кольок та інших ФПТ. Допомогти дитині, що знаходиться на штучному вигодовуванні можна при використанні сумішей, що містять пребіотики, які знижують частоту розвитку кольок у дітей, а також для нічного сну сприятливі суміші з додаванням рисового борошна, які дозволяють нормалізувати процес засипання малюка. Використовувати суміші з рисовим борошном краще щодня перед нічним сном і, при необхідності, протягом дня перед денним сном, тривалими прогулянками (особливо в літню пору року ) і відвідуванням поліклініки.
Рекомендовані статті