Як відучити дитину спати з мамою

Як відучити дитину спати з мамою: ТОП-10 способів

0-6 місяців
Стаття
груд. 4, 2024
4хв

Коли і як відучити дитину спати з мамою? Дізнайтеся про основні переваги окремого сну та про 10 способів привчити маля до власного ліжка.

Якщо ви читаєте цю статтю, імовірно, ви звикли відпочивати з дитиною від її народження. А тепер настав той переломний момент, коли потрібно відучити крихітку спати з батьками. Чому в мами й у дитини мають бути окремі ліжка? Чим небезпечний спільний відпочинок? І що робити молодим батькам, якщо малятко ніяк не хоче йти з їхньої кімнати?

Привчайте малюка спати окремо, починаючи з того віку, коли він ще не здатний самостійно встати посеред ночі й дійти до спальні дорослих.

3 причини, чому дитина має спати в окремому ліжку

  1. Безпека. Це, насамперед, стосується немовлят. Завжди є ризик придавити новонародженого уві сні. Не випробовуйте долю – після кожного годування кладіть дитину до її ліжечка.
  2. Самостійність. Дитині вже 3 роки, а вона продовжує спати з матір'ю? Варто подумати про зміни. Нічний відпочинок у різних кімнатах – один з перших кроків, якщо ви хочете привчити малюка до самостійності.

Психологи не бачать нічого поганого в тому, що 1-2-річна дитина час від часу спить у ліжку батьків. Але щойно малюкові виповниться 2 роки, варто почати привчати його до відпочинку в окремій кімнаті.

  1. Щаслива сім'я. Міцний сон і хороші взаємовідносини між мамою й татом так само важливі, як і самопочуття крихітки. Не відсувайте свої потреби на задній план і не жертвуйте ними заради маляти.
View details КОМФОРТНЕ ТРАВЛЕННЯ
Молочна суха суміш Nestogen® 3

КОМФОРТНЕ ТРАВЛЕННЯ

Молочна суха суміш Nestogen® 3 містить лактобактерії L. Reuteri (ЕльРойтері), які допомагають формувати здорову мікрофлору кишківника.

10 способів, як відучити дитину спати з мамою

Наберіться терпіння – процес може затягнутися на кілька тижнів або навіть місяців. Зробіть так, щоб все проходило безболісно як для малечі, так і для вас. Не починайте відучування в період важливих змін у житті дитини або всієї родини. Наприклад, під час переїзду, появи ще одного новонародженого, хвороби, у перші кілька днів в дитячому садку.

  1. Ігноруйте. Чим молодша дитина, тим частіше вона користується плачем для впливу на батьків. Деякі психологи рекомендують не реагувати на такі дії з боку улюбленої крихітки. Зачекайте кілька ночей, і найімовірніше, малюк відступить.
  2. Відучуйте поетапно. Не всі матері готові до півгодинної істерики своєї крихітки, тому цей спосіб, як відучити дитину спати з батьками, саме для них. Перший крок – поставити колиску максимально близько до свого ліжка. Другий крок – потроху відсувати колиску все далі й далі. Третій крок – перенести ліжечко в дитячу й сидіти з малюком поруч, поки він не заплющить очі.
  3. Створіть ліжечко мрії! Переобладнайте спальне місце дитини так, щоб їй хотілося в ньому відпочивати. Зручний матрац, чиста білизна, улюблені іграшки. Якщо малюку вже виповнилося 2 роки, нехай він самостійно вибере для себе ліжечко. І не забудьте прочитати казку на ніч!

Придумайте свій ритуал підготовки до сну (він має приносити дитині радість) і чітко його дотримуйтеся. Наприклад, спочатку купання, потім склянка теплого молока з медом (або годування грудним молоком, залежно від віку малюка, казка на ніч від тата або мами.

  1. Аргументуйте. Старшим діткам можна спробувати пояснити переваги окремого відпочинку у своїй кімнаті. Використовуйте їхнє прагнення до самостійності.
  2. Почніть з денного сну. Це досить безболісний варіант. Ви можете сидіти поруч (читати казку, співати колискову), поки малюк не заплющить очі.
  3. Кладіть у ліжечко пізніше. Якщо дитина ніяк не хоче йти з кімнати батьків, відносьте крихітку до ліжечка після того, як вона засне.
  4. Використовуйте заохочення. Не бійтеся йти на маленькі поступки та придумайте заохочення за кожну ніч, проведену малюком в його ліжечку. Наприклад, можливість лягти спати з улюбленою іграшкою, самостійно вибрати постільну білизну, послухати казку на ніч від тата або мами.

Читайте також: Топ 9 порад при виборі книжки для малюка

  1. Придбайте нічник. Цей спосіб допоможе лише в тому випадку, якщо дитина не засинає у своїй кімнаті через острах темряви.
  2. Зробіть легкий масаж. Лагідні погладжування по голівці й спинці, які супроводжуються колисковою, допоможуть крихітці заспокоїтися й краще налаштуватися на відпочинок у своєму ліжечку. До того ж, мама поруч – про що ще мріяти?!
  3. Хваліть! Не лише строгістю, а й похвалою можна досягти бажаного результату. Не бійтеся говорити малюку, як ви пишаєтеся, що він, такий сміливий і дорослий, провів у власному ліжку цілу ніч.

Приготуйтеся до того, що спочатку дитина за звичкою кликатиме вас або прибігатиме до вашої з чоловіком спальні. Наберіться терпіння, дотримуйтеся послідовності дій, не відступайте від свого рішення, але й не забувайте про маленькі заохочення для малюка. Нехай час, коли ваша крихітка готується до сну, стане гарною традицією для всієї родини!

Схожі статті:

Сон дитини

Якщо малюк погано спить

Як відучити дитину від заколисування: ТОП-10 порад

*Мед відіграє важливу роль у розвитку смакових відчуттів, особливо на ранніх етапах життя, оскільки знайомить дітей з різноманіттям смаків і допомагає формувати їх смакові вподобання.

Однак мед може містити бактерії, що викликають дитячий ботулізм. Тому мед не слід вводити в раціон до 12 місяців, якщо спори Clostridium botulinum не були інактивовані шляхом належної обробки під високим тиском та високою температурою, як це робиться в промисловості.

Кожен раз, коли мед використовується в наших продуктах, він проходить зовнішню термічну обробку, що гарантує безпеку нашої продукції для споживання.

Рекомендовані статті

View details Білок – ключовий макроелемент для здорового росту й розвитку дитини
Стаття
Білок – ключовий макроелемент для здорового росту й розвитку дитини

Білок – ключовий макроелемент для здорового росту й розвитку дитини

В перший рік малюк росте найшвидше за усе своє життя.

2хв на прочитання

View details ТОП-8 порад, як привчити дитину до пустушки
Стаття
ТОП-8 порад, як привчити дитину до пустушки

ТОП-8 порад, як привчити дитину до пустушки

Педіатри не мають спільної думки у питанні, чи потрібна малюку пустушка. Прихильники пустушок говорять про її користь, противники лякають небезпечними наслідками.

4хв на прочитання

View details Як вкласти дитину спати: ТОП-15 секретів
Стаття
Як вкласти дитину спати: ТОП-15 секретів

Як вкласти дитину спати: ТОП-15 секретів

Малюк не хоче засинати, а вночі кілька разів кличе маму? Тоді наші поради, як вкласти дитину спати без істерики, обов'язково стануть вам у пригоді.

4хв на прочитання

View details Як відучити дитину від заколисування: ТОП-10 порад
Стаття
Как отучить ребенка от укачивания | Nestlebaby.com.ua

Як відучити дитину від заколисування: ТОП-10 порад

З якого віку, навіщо та як відучити дитину від заколисування? Ми підготували 10 перевірених порад для втомлених мам.

3хв на прочитання

View details Друга дитина в сім'ї
Стаття
Друга дитина в сім'ї

Друга дитина в сім'ї

Через якийсь час після народження первістка багато батьків замислюються про другу дитину.

3хв на прочитання

View details Як зробити клізму дитині правильно та безпечно
Стаття
Як зробити клізму дитині правильно і безпечно

Як зробити клізму дитині правильно та безпечно

Нині запор у маленьких дітей — одна з основних скарг батьків на візиті у педіатра. Побутує помилкова думка, що запор — це затримка випорожнень на кілька днів. Але це не так.

Дар’я Вакула

4хв на прочитання

View details Як правильно годувати дитину з пляшечки
Стаття
Як правильно годувати з пляшечки

Як правильно годувати дитину з пляшечки

Годування дитини є одним із найважливіших аспектів її розвитку та здоров'я.

5хв на прочитання

View details Як молодій мамі впоратися з почуттям самотності
Стаття
Відчуваєте себе самотньо? Ось 10 порад, чим зайнятися з новонародженим і повернутися до колишнього життя

Як молодій мамі впоратися з почуттям самотності

Навіть з достатком інтернет-форумів для батьків, молоді мами часто відчувають себе самотніми.

4хв на прочитання

View details Як організувати вечірку «бебі шауер»
Стаття
Як організувати вечірку бебі шауер

Як організувати вечірку «бебі шауер»

«Бебі шауер» — це вечірка для майбутньої мами.

2хв на прочитання

View details Як стати хорошими батьками
Стаття
Як стати хорошими батьками: почни вже сьогодні з п'яти простих кроків

Як стати хорошими батьками

Вперше стати батьками та привести новонародженого додому - найзворушливіший момент.

3хв на прочитання

View details Алергія у дітей: види, причини, симптоми, діагностика та лікування захворювання
Стаття
Алергія у дітей: види, причини, симптоми, діагностика та лікування захворювання

Алергія у дітей: види, причини, симптоми, діагностика та лікування захворювання

Кожна третя дитина в Європі має підвищений ризик розвитку дитячої алергії.

5хв на прочитання

View details Як допомогти заснути немовляті
Стаття
Як допомогти заснути немовляті

Як допомогти заснути немовляті

Малюки люблять поспати, поїсти та знову повторити. Правильно? Так, за винятком того, що сон іноді вимагає зусиль. На жаль, чарівної формули сну, яка підходить усім, не існує.

3хв на прочитання

View details Единбурзька шкала післяпологової депресії
Стаття
Ознаки післяпологового блюзу і післяпологової депресії

Единбурзька шкала післяпологової депресії

Единбурзька шкала післяпологової депресії допомагає вчасно виявити симптоми депресії. Пройдіть онлайн тест для оцінки емоційного стану після пологів.

5хв на прочитання

View details Чому дитина плаче
Стаття
Чому дитина плаче

Чому дитина плаче

Чим викликаний плач дитини? Якщо ви щосили намагаєтеся зрозуміти, що малюк хоче вам сказати своїм криком, перегляньте цей список.

2хв на прочитання

View details Меню під час ГВ: що можна їсти мамі, яка годує?
Стаття
Меню під час ГВ: що можна їсти мамі, яка годує?

Меню під час ГВ: що можна їсти мамі, яка годує?

Якщо ви годуєте груддю, важливо дотримуватися здорової дієти, оскільки харчування під час ГВ може вплинути на вашу дитину не менше, ніж на вас.

4хв на прочитання

View details Поради батькам: як впоратися з осудом
Стаття
Шість способів, як впоратися з осудом інших батьків

Поради батькам: як впоратися з осудом

Бути батьками — це не тільки велика радість, але й велика відповідальність. На жаль, з цією роллю часто приходить і осуд з боку оточуючих.

2хв на прочитання

View details Запобiгання та лiкування алергiї на горiхи
Стаття
Запобiгання та лiкування алергiї на горiхи

Запобiгання та лiкування алергiї на горiхи

Відомо, що близько 1% населення має алергію на горіхи.

2хв на прочитання

View details Правильне харчування - основа майбутнього здоров’я
Стаття
Правильне харчування - основа майбутнього здоров’я

Правильне харчування - основа майбутнього здоров’я

Протягом перших 1000 днів життя оптимальне харчування визначає теперішній і майбутній розвиток вашої дитини.

3хв на прочитання

View details Поради молодому татові
Стаття
Поради молодому батькові — як стати практичним татом

Поради молодому татові

Що потрібно знати майбутньому татові?

5хв на прочитання

Приєднуйтеся до Клубу

  Приєднуйтеся до Клубу

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

Логотип поштової розсилки

Поштова розсилка

Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

Логотип безкоштовного тестування

Безкоштовне тестування

Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

Логотип поради та статті

Поради та статті

Поради від експертів для покращення фізичного стану.