Усі терміни вказують на наближення пологів, сумка з речами до пологового вже готова, залишилося тільки дочекатися цієї миті і якнайшвидше взяти на руки своє маленьке щастя. Період очікування сповнений хвилювання: жінка усвідомлює, що на цьому етапі пологи можуть початися будь-якої хвилини, і її відчуття — це коктейль зі страху, хвилювання й передчуття довгоочікуваної зустрічі. Тому майбутня мама прислухається до себе в надії розпізнати ознаки початку пологів.

Читайте також: Як підготуватися до вагітності та народження дитини

Ознаки початку пологів і зміни в жіночому організмові

Оптимальним терміном для пологів уважають період після 38-го тижня. У цей період організм жінки починає самостійно готуватися до цієї події. Рівень гормонів, що відповідають за виношування плоду, у крові вагітної знижується, у цей час підвищується рівень іншого гормону, що провокує пологову діяльність.

Момент пологів відбувається, коли рівень гормонів сягає своєї межі. Такі гормональні зміни в організмі впливають на стан жінки й сигналізують про початок пологів. Симптоми, що вказують на наближення пологового процесу, можуть проявитися не всі відразу й відчуватися по-різному, адже організм кожної жінки має індивідуальні особливості.

Незадовго до пологової діяльності малюк уже перебуває в «бойовій готовності». Його голівка щільніше занурюється в тазове кільце, завдяки чому живіт жінки трохи спускається. На цьому етапі вона відчуває такі зміни:

  • полегшення;
  • дихання стає легшим;
  • сидіти зручніше;
  • травна система нормалізується;
  • печія та деякі інші симптоми вагітності зникають.

Однак можуть відбуватися інші неприємні явища: у мам частішає сечовипускання, тому що плід опустився й давить на сечовий міхур та органи таза. Матка й голівка можуть опуститися перед самими пологами або за кілька тижнів до них.

Розширення кісток таза

Жінки перед пологами можуть відчувати терпкий біль у зоні попереку, це зумовлено розширенням крижів. Малюк зміцнів і став важким, він готовий залишити гніздо й зустрітися з мамою, а тому спускається дедалі нижче, що призводить до розширення тазових кісток. Щоб полегшити больові відчуття та дискомфорт, лікарі рекомендують виконувати комплекс спеціальних вправ або плавати.

Водночас, опускаючись нижче, голівка малюка стискає тазові кровоносні судини, і через це з’являються набряки ніг і виникають судоми.

Перейми Брекстона-Гікса

Перейми Брекстона-Гікса — це розминка організму перед пологами. Перші несправжні перейми можуть виникнути ще на 30-му тижні, але частішатимуть на 37—39-му тижні. У цей час жінка може уявити те, що відчуватиме перед пологами, тільки несправжні перейми не такі болісні й мають тривалі інтервали. Перші перейми, що передують пологам, відбуваються з інтервалом 20 хвилин, відтак час між переймами скорочуватиметься. А несправжні перейми нерівномірні, проміжок часу між ними може як збільшуватися, так і зменшуватися. До того ж тренувальні перейми не посилюються, вони спрямовані на розминку, а не на розкриття матки.

Відходження слизової пробки

Перші симптоми наближення пологів — відходження слизової пробки. Це явище дуже індивідуальне, в однієї жінки вона може відійти за тиждень або за два до початку пологового процесу, в іншої — уже безпосередньо перед пологами. Слизова пробка відшаровується й виходить через піхву, це може відбуватися частинами або за один раз. Виділення мають вигляд слизових згустків білого, рожевого або червоного кольору. Червоні вказують на те, що пологова діяльність розпочнеться найближчим часом.

Відходження навколоплідних вод

Головні ознаки наближення пологів, що передують початку процесу, — відходження навколоплідних вод. Нормою є розкриття плодового міхура не раніше ніж у середині першого періоду пологів. Тобто шийка матки розкрилася тільки наполовину, і в майбутньої мами є час, щоб викликати швидку. У цей момент малюк відчуває дискомфорт, його домівка змінила вигляд, і він намагається її покинути. Після того як води відійшли, плід і матка вразливі до інфекцій зовнішнього світу, а тому викликати швидку допомогу потрібно якнайскоріше.

Розрив міхура здебільшого не болючий. Це може статися несподівано й не мати ніяких попереджувальних знаків, як-от спазми, перейми або позиви до сечовипускання. Щоб не оголосити фальшиву тривогу та не переплутати звичайні виділення з відходженням вод, перед пологами лікарі рекомендують носити бавовняну пелюшку замість прокладки. Виділення залишаться на поверхні, а пелюшка вбере воду.

Читайте також: Як відходять води у вагітних?

Передпологові перейми

Ознаки початку пологової діяльності — регулярні й динамічні перейми. Такі перейми починаються з коротких спазмів, які не дуже болючі. Вони відбуваються з ритмічною періодичністю, а інтервал між ними поступово скорочується. Паузи дають можливість мамі відновити сили й відпочити перед наступними переймами, адже з кожним разом перейми посилюються, викликаючи больові відчуття в породіллі. Процес переймів сприяє розкриттю шийки матки, щоб плід зміг залишити лоно матері.

Перші ознаки початку пологів з’являються ще за деякий час до їх початку. За цей час майбутній мамі та її близьким треба підготуватися до довгоочікуваної події — зібрати пакет потрібних речей і документів, які зазначено в списку.

Рекомендовані статті

View details Пологи двійні без кесаревого розтину
Стаття
Пологи двійні без кесаревого розтину

Пологи двійні без кесаревого розтину

Звістка про вагітність двійнею може викликати цілу гаму емоцій у майбутніх батьків – від неймовірної радості до глибокого занепокоєння.

4хв на прочитання

View details Молочниця при вагітності: симптоми та лікування
Стаття
Молочниця під час вагітності: симптоми та лікування

Молочниця при вагітності: симптоми та лікування

Молочниця під час вагітності є дуже поширеною проблемою, з якою  стикається велика кількість майбутніх мам.

4хв на прочитання

View details Як відходять води у вагітних?
Стаття
Як відходять води у вагітних?

Як відходять води у вагітних?

Навколоплідні води — перша колиска малюка, його комфортне середовище для проживання до появи на світ. Давайте з'ясуємо, чому воно таке важливе для розвитку дитини? Коли та як відходять води?

4хв на прочитання

View details Вагітність 29 тиждень: поради, огляд та практичні рекомендації
Стаття
29 тиждень вагітності

Вагітність 29 тиждень: поради, огляд та практичні рекомендації

29 тиждень вагітності — це важливий період у житті майбутньої мами та її малюка. Це час, коли зміни в тілі жінки та розвиток дитини досягають нового рівня.

6хв на прочитання

View details 28 тиждень вагітності
Стаття
28 тиждень вагітності

28 тиждень вагітності

Кожен тиждень вагітності приносить свої особливості, відчуття, радощі та невеличкі тривоги. Однак 28 тиждень вагітності займає особливе місце в календарі кожної майбутньої мами.

6хв на прочитання

View details 26 тиждень вагітності
Стаття
26 тиждень вагітності

26 тиждень вагітності

Наближаючись до ключового моменту в житті кожної жінки, ми досягли важливої дати — 26 тижнів вагітності. Цей тиждень значущий і для мами, і для малюка, що збирається з’явитися на цей світ.

5хв на прочитання

View details 24 тиждень вагітності: розвиток малюка, самопочуття мами та поради
Стаття
24 тиждень вагітність

24 тиждень вагітності: розвиток малюка, самопочуття мами та поради

Вагітність  —  це неймовірний період в житті жінки, протягом якого вона має можливість бачити та відчувати, як нове життя розвивається всередині неї.

7хв на прочитання

View details Вагітність та народження нового життя: 21 тиждень вагітності
Стаття
21 тиждень вагітності

Вагітність та народження нового життя: 21 тиждень вагітності

Вагітність — це дивовижний час у житті жінки, наповнений радістю, очікуванням та безліччю нових відчуттів. Кожен тиждень вагітності приносить свої особливості та цікавинки.

6хв на прочитання

View details 18 тиждень вагітності
Стаття
18 тиждень вагітності

18 тиждень вагітності

18 тиждень вагітності – чудовий період в житті кожної майбутньої мами.

4хв на прочитання

View details Печія під час вагітності: як її позбутися
Стаття
Изжога при беременности: как от нее избавится | Nestlebaby.com.ua

Печія під час вагітності: як її позбутися

Печія під час вагітності, за деякими даними, трапляється у кожної другої жінки, що чекає на малюка. Найчастіше від неї страждають з 20 тижня і до настання пологів.

3хв на прочитання

View details 11 тиждень вагітності
Стаття
11 тиждень вагітності

11 тиждень вагітності

Одинадцятий тиждень в календарі вагітності. Токсикоз залишає в спокої майбутню маму, дозволяючи насолоджуватися своїм чарівним станом.

4хв на прочитання

View details 33 тиждень вагітності
Стаття
33 тиждень вагітності

33 тиждень вагітності

33 тиждень вагітності – термін, коли мама стоїть на порозі священного таїнства появи малюка на світ. 

4хв на прочитання

View details 22 тиждень вагітності
Стаття
22 тиждень вагітності

22 тиждень вагітності

22 тиждень вагітності – продовження другого триместру виношування дитини. Часто це найбільш спокійний, легкий та приємний час за весь період «цікавого положення».

6хв на прочитання

View details 20 тиждень вагітності: розвиток дитини та поради для майбутньої мами
Стаття
20 тиждень вагітності

20 тиждень вагітності: розвиток дитини та поради для майбутньої мами

20 тиждень вагітності — особливий період у житті майбутньої мами, коли вона перетинає півдороги до появи на світ своєї довгоочікуваної дитини.

9хв на прочитання

View details 15 тиждень вагітності
Стаття
15 тиждень вагітності

15 тиждень вагітності

15 тиждень вагітності – прекрасний час, коли немає болів і неприємних відчуттів, у мами хороший настрій і апетит.

5хв на прочитання

View details 13 тиждень вагітності
Стаття
13 тиждень вагітності

13 тиждень вагітності

З 13 по 27 тиждень триває другий триместр вагітності. Це час приємностей: животик округлюється, відчуваються перші поштовхи малюка, зазвичай у жінок проходить токсикоз.

9хв на прочитання

View details 7 тиждень вагітності
Стаття
7 тиждень вагітності

7 тиждень вагітності

Рухаємось далі, і от ми вже на сьомому тижні. Цей тиждень вагітності, як і будь-який інший, готує для вас багато нового. 

3хв на прочитання

View details 5 тиждень вагітності
Стаття
5 тиждень вагітності

5 тиждень вагітності

Цей етап виношування дитини може проходити непомітно для майбутньої мами. Але у більшості жінок особливості такого чудового процесу починають даватися взнаки саме на 5 тижні вагітності.

4хв на прочитання

View details 4 тиждень вагітності
Стаття
4 тиждень вагітності

4 тиждень вагітності

4 тиждень вагітності – один з ключових етапів на шляху розвитку дитини.

3хв на прочитання

Приєднуйтеся до Клубу

  Приєднуйтеся до Клубу

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

Логотип поштової розсилки

Поштова розсилка

Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

Логотип безкоштовного тестування

Безкоштовне тестування

Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

Логотип поради та статті

Поради та статті

Поради від експертів для покращення фізичного стану.