16 тиждень вагітності – це четвертий місяць «цікавого стану» жінки. Відповідно до календаря вагітності, все ще продовжується другий триместр.

Період виношування дитини в самому розпалі, і якщо все йде, як потрібно, жінка стає спокійною, розцвітає та насолоджується життям.

Відчуття мами на 16 тижні вагітності

Всі відчуття мами на четвертому місяці, при умові нормального розвитку вагітності, не можуть викликати болісних або неприємних симптомів. Токсикоз вже давно пройшов, часті позиви в туалет також залишилися в минулому. Груди стрімко збільшуються, готуючись до годування, але при цьому вже не болять. При відсутності всіх болісних симптомів майбутня мама стає жіночною, як ніколи. Гормони приходять в норму, тому жінка стає спокійною та енергійною.

Вагітність на 16 тижні – це час підвищеного апетиту, особливо для тих, хто на самому початку страждав від токсикозу. Це чудовий час, щоб надолужити згаяне і почати харчуватися правильно та смачно. При цьому важливо не забувати слідкувати за вагою, не допускаючи набору зайвих кілограмів. На цьому терміні матерів чекають тільки радісні моменти:

  • Вони відчувають ворушіння – ймовірність відчути таку радість більша у тих жінок, які чекають дитину вже другий або третій раз.
  • Підвищена активність малюка – плід в цей час уже багато рухається, і його рухи стають скоординованими.

Що відбувається з малюком на 16 тижні вагітності?

Незалежно від статі дитини, малюк вже дуже підріс. Так, його довжина біля 11 сантиметрів, а вага приблизно 100 - 120 грамів. При цьому кістки дитини все ще міцнішають – розвиваються ніжки і вже майже утворилися нігті. Дитинка вже має власні досягнення – вона навчилася тримати прямо шию, а також повертати голову в різні сторони. Поряд з цим, очі і вушка крихітки стають на своє місце. Розвиток відбувається все швидше.

В період четвертого місяця серце малюка здатне перекачати за добу до 25 літрів крові. Всі функції травлення на даному етапі вагітності бере на себе печінка, яка раніше відповідала за кровотворення. Проте потроху всі органи навчаються працювати, тренуючись перед народженням. Вже працюють нирки і сечовий міхур. За утворення крові зараз відповідає кістковий мозок, при цьому її склад вже повністю сформований. Цей момент важливий тим, що зараз в складі дитячої крові є клітини, які присутні в складі крові дорослої людини.

View details Реєструйтесь в клубі Nestle Baby&Me
Реєструйтесь в клубі Nestle Baby&Me

Реєструйтесь в клубі Nestle Baby&Me

Хочете підготуватися до появи малюка? Ставайте частиною клубу, щоб отримувати корисні матеріали про розвиток дитини та запрошення на безкоштовне тестування продукції.

Чи потрібне УЗД на 16 тижні вагітності?

Рухи плоду в цей час не сильно відчутні, але їх можна побачити, зробивши контрольне УЗД. При виконанні обстеження на моніторі чітко відображаються всі рухи крихітки, і при цьому вона доповнює активність мімікою. УЗД на 16 тижні дасть змогу насолодитися тим, як дитина хмуриться, підморгує та кривляється.

Харчування мами на 16 тижні вагітності

Вага майбутньої мами в цей період вже відрізняється від початкової, живіт стає помітнішим і круглішим. До цього моменту жінка вже може набрати до 2,5 кілограмів. В майбутньому слідкуйте за вагою, адже якщо цього не робити, то до кінця терміну можна набрати занадто багато. В цьому вам зможе допомогти правильний раціон. Пам’ятайте, що вибирати продукти в період вагітності слід особливо уважно. Потрібне повноцінне харчування, яке забезпечить організмові необхідне надходження корисних речовин. Якщо ви ще не розробили режим харчування, то займіться цим тепер.

Що стосується харчування, то важливо пам’ятати наступне:

  • На 16 тижні вагітності оптимальний режим прийому їжі – 3 – 5 разів в день невеликими порціями.
  • Сніданок і обід – ситні, вечеря – завжди легка.
  • Перекуски краще повністю виключити, оскільки вони сприяють набору ваги.
  • Солона їжа заборонена. Із-за солі в організмі на тілі з’являються набряки.
  • Не рекомендується вживати копчену, перчену їжу, в великих кількостях солодкі та мучні страви.
  • Варто ретельно слідкувати за готовністю їжі – потрібно її добре варити та жарити, адже не повністю готові продукти можуть стати причиною інфекційного або паразитарного захворювання.
  • Подумайте про вживання комплексу вітамінів, яких тепер вам потрібно більше.

16 тиждень вагітності – важливий етап виношування дитини, який пов’язаний з великою кількістю змін, як в розвитку малюка, так і в стані мами. Жінка почувається прекрасно і готується стати мамою. Більше посміхайтеся, отримуйте позитивні емоції, радійте дрібницям, і ви з вашим малюком будете повністю здоровими!

Рекомендовані статті

View details Як відходять води у вагітних?
Стаття
Як відходять води у вагітних?

Як відходять води у вагітних?

Навколоплідні води — перша колиска малюка, його комфортне середовище для проживання до появи на світ. Давайте з'ясуємо, чому воно таке важливе для розвитку дитини? Коли та як відходять води?

4хв на прочитання

View details Вагітність та народження нового життя: 21 тиждень вагітності
Стаття
21 тиждень вагітності

Вагітність та народження нового життя: 21 тиждень вагітності

Вагітність — це дивовижний час у житті жінки, наповнений радістю, очікуванням та безліччю нових відчуттів. Кожен тиждень вагітності приносить свої особливості та цікавинки.

6хв на прочитання

View details 39 тиждень вагітності
Стаття
39 тиждень вагітності

39 тиждень вагітності

Ось і настав 39-й акушерський тиждень вагітності. Це означає, що ви на фінішній прямій. Дитина в утробі все ще продовжує рости, але в цілому вона вже сформована і готова побачити світ.

9хв на прочитання

View details 8 тиждень вагітності
Стаття
8 тиждень вагітності

8 тиждень вагітності

Восьмий тиждень: що він включає в себе? Чого нам від нього чекати? Як змінився плід, яких розмірів він досяг? Які прояви в цей період будуть особливо помітними в організмі майбутньої мами?

4хв на прочитання

View details 31 тиждень вагітності
Стаття
31 тиждень вагітності

31 тиждень вагітності

31 тиждень вагітності наближає молоду маму до пологів. Це хвилюючий період, коли батьки вже готують дитячу кімнату і купують святковий комплект на виписку з пологового будинку.

4хв на прочитання

View details Скринінг 2 триместру вагітності: коли робити?
Стаття
Скринінг 2 триместру вагітності

Скринінг 2 триместру вагітності: коли робити?

Зародження нового маленького життя – справжнє диво та велика радість. З цього моменту дні майбутньої мами, її цінності й пріоритети змінюються кардинально.

4хв на прочитання

View details 10 тиждень вагітності: стан мами та малюка
Стаття
10 тиждень вагітності: стан мами та малюка

10 тиждень вагітності: стан мами та малюка

До 10 тижня вагітності відчуття, викликані гормональною перебудовою в організмі жінки, зазвичай стихають.

Оксана Негрич

8хв на прочитання

View details 32 тиждень вагітності
Стаття
32 тиждень вагітності

32 тиждень вагітності

32 тиждень вагітності – період втоми вперемішку з радісним передчуттям зустрічі зі своїм крихітним створінням. На цьому терміні малюк практично повністю сформований.

3хв на прочитання

View details Ворушіння плоду
Стаття
Ворушіння плоду

Ворушіння плоду

Ворушіння дитини дуже важливі для майбутньої мами. Вони дозволяють відчути зв'язок із дитиною, її присутність, а іноді і настрій

3хв на прочитання

View details Слизова пробка та інші провісники пологів
Стаття
Слизова пробка | Як відходить слизова пробка у вагітних

Слизова пробка та інші провісники пологів

Вагітність і пологи — дивовижний процес. Після зачаття організм жінки перебудовується, щоб виносити здорову дитину і вберегти її від усіх зовнішніх загроз.

Оксана Негрич

6хв на прочитання

View details 14 тиждень вагітності
Стаття
14 тиждень вагітності

14 тиждень вагітності

А ви знали, що дитина починає активно рухатись у животі мами вже з 8 тижня? Але найчастіше перші поштовхи жінка відчує ближче до 18–20 тижня вагітності.

9хв на прочитання

View details 23 тиждень вагітності
Стаття
23 тиждень вагітності

23 тиждень вагітності

23 тиждень вагітності не має особливостей і проходить спокійно. На цьому тижні мама може насолодитися своїм положенням, відчуваючи під серцем маленьку дитину, яка вже набула рис людини. 

5хв на прочитання

View details 7 тиждень вагітності
Стаття
7 тиждень вагітності

7 тиждень вагітності

Рухаємось далі, і от ми вже на сьомому тижні. Цей тиждень вагітності, як і будь-який інший, готує для вас багато нового. 

3хв на прочитання

View details Молочниця під час вагітності: симптоми та лікування
Стаття
Молочниця під час вагітності: симптоми та лікування

Молочниця під час вагітності: симптоми та лікування

Така прикрість, як молочниця під час вагітності, досить звичне явище.

4хв на прочитання

View details Вагітність 29 тиждень: поради, огляд та практичні рекомендації
Стаття
29 тиждень вагітності

Вагітність 29 тиждень: поради, огляд та практичні рекомендації

29 тиждень вагітності — це важливий період у житті майбутньої мами та її малюка. Це час, коли зміни в тілі жінки та розвиток дитини досягають нового рівня.

6хв на прочитання

View details Пронос при вагітності: що робити майбутній мамі?
Стаття
Пронос при вагітності | Як лікувати діарею при вагітності

Пронос при вагітності: що робити майбутній мамі?

Під час вагітності тіло жінки переживає серйозну перебудову. Зміни стосуються багатьох систем організму, роблячи його чутливішим і вразливішим.

Оксана Негрич

5хв на прочитання

View details 27 тиждень вагітності
Стаття
27 тиждень вагітності

27 тиждень вагітності

Уже 27 тижнів вагітності — це важливий етап, який позначає перехід на останній триместр вагітності.

4хв на прочитання

View details 28 тиждень вагітності
Стаття
28 тиждень вагітності

28 тиждень вагітності

Кожен тиждень вагітності приносить свої особливості, відчуття, радощі та невеличкі тривоги. Однак 28 тиждень вагітності займає особливе місце в календарі кожної майбутньої мами.

6хв на прочитання

View details Перші ознаки вагітності
Стаття
2160801_600x302_week-3

Перші ознаки вагітності

Не кожна жінка здогадується, що довгоочікувана вагітність вже настала.

3хв на прочитання

Приєднуйтеся до Клубу

  Приєднуйтеся до Клубу

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

Логотип поштової розсилки

Поштова розсилка

Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

Логотип безкоштовного тестування

Безкоштовне тестування

Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

Логотип поради та статті

Поради та статті

Поради від експертів для покращення фізичного стану.