Як відучити дитину від рук: корисні поради для мам

Як відучити дитину від рук: корисні поради для мам

12–18 місяців
Стаття
травня 24, 2023
4хв

Відразу після народження немовля потрапляє в незнайоме середовище. Немає тепла маминого тіла, що оберігає, немає звичних відчуттів. Тому для малюка дуже важливо почуватися захищеним. Найкраще це виходить на руках у мами чи тата. Але згодом дитина звикає до цього, і на всі спроби батьків позбутися «улюбленої ноші» хоча б на годину малеча реагує плачем.

Як відучити дитину від рук і коли краще почати це робити?

Правильно вибирайте час, коли можна відучувати немовля від рук

У житті малюка є періоди, коли йому потрібен тісний контакт з мамою. Насамперед під час захворювань, зокрема тих, які супроводжують біль або підвищена температура.

Багато немовлят до 3—4 місяців хворіють на кишкові кольки. Якщо прикласти малюка животиком до теплого маминого тіла, йому стане краще.

Ще одна проблема в дітлахів — прорізування зубів. Особливо тяжко малеча переносить прорізування перших зубів та іклів. У цей період малюк вередуватиме, погано спатиме. Мамині обійми допоможуть йому впоратися з таким дискомфортом.

View details Пюре у зручній упаковці
Фруктове п'юре

Пюре у зручній упаковці

Фруктове пюре Gerber® у м’якій упаковці – це 100% натуральних фруктів, які зручно взяти на прогулянку чи в гості. Смачний перекус для малюка, який до того ж сприяє розвитку його самостійності.

Якщо дитина злякалася або травмувалася, її теж краще взяти на ручки. Заспокійливі погладжування по спинці та ласкавий мамин голос угамують страх і біль.

Іноді немовля плаче від перевтоми або надлишку нових вражень — його нервова система ще слабка, їй складно адаптуватися до мінливих умов. У такому разі мамині руки — звичний і рідний острівець безпеки, який допоможе впоратися зі стресом.

Не починайте відлучення від рук занадто рано

Деякі мами відмовляють дитині в тісному контакті з перших тижнів через страх привчити до рук. На думку більшості педіатрів, це неправильно. Малеча, яка багато часу проводить з мамою, у майбутньому менше хворіє, хоча це й не означає, що дитину потрібно постійно носити на руках до року-двох. Урешті малюк виросте примхливим і несамостійним.

Педіатри рекомендують починати відлучення від рук після того, як дитина почне сидіти. Зазвичай це відбувається до шостого місяця. Кожна мама сама вирішує, коли їй зручніше почати цей процес. Головне — усе зробити правильно, аби уникнути непотрібних сліз і тривог батьків.

Як відучити дитину від рук? Прилучіть до процесу всю сім’ю

Якщо мама твердо вирішила вчити малюка самостійності, потрібно сповістити про це всіх членів сім’ї та родичів. Іноді трапляється, що пузань гірко плаче, але мама стримується й не бере його на руки. Але тут з’являється бабуся, серце якої не може витримати сліз малюка, і береться його втішати. Тоді дитина розуміє, що може здобути бажане плачем. Сьогодні в бабусі чи тата, а надалі — й у мами.

Проводьте з малюком більше часу

Забезпечте дитині тілесний контакт, не беручи її на руки. Можете лягти разом, погладити по голівці, спинці. Або притуліть немовля до себе й розглядайте разом книжку з малюнками.

Також можна лягти з дитиною на килимку й побавитися іграшками. Або ж сісти поруч із її ліжечком, щоб ви були в полі зору малюка. Робіть щось разом, говоріть ласкавим голосом.

Привчайте дитину гратися самостійно

Після 6—7 місяців дитину можна залишати гратися на самоті. Але привчайте її до цього поступово. Спочатку залиште малюка одного в ліжечку або на килимку й відійдіть в іншу частину кімнати. Якщо дитина вас покличе, підійдіть до неї, з’ясуйте, чого вона хоче. Потім через тиждень перейдіть в іншу кімнату, але час від часу з’являйтеся в дверях. Малюк повинен знати, що перебуває під вашим наглядом. Коли він звикне до самостійності, можете залишати його самого на деякий час. Почніть з 5 хвилин і поступово збільшуйте інтервали.

Оточіть малюка цікавими предметами

Аби відлучити малюка від рук, купіть йому розвивальні іграшки: кубики, музичні інструменти, спеціальні килимки. За їхньою допомогою можна відволікти малечу від наполегливої потреби в маминих руках. Також багатьом малюкам подобаються дитячі крісла. До того ж їх можна розмістити там, де мама: на кухні, у ванній кімнаті. Діти люблять спостерігати за тим, що роблять дорослі.

Як відучити дитину від рук на прогулянці?

Досить часто на прогулянці дитина починає вередувати й проситися на руки. До того ж якщо немовля ще радо їде у візочку, то дитина у віці близько року й старша нерідко вимагає «на ручки».

У такій ситуації спробуйте відвернути увагу малюка. Покажіть йому гарну квіточку, пухнасту кицю, дайте приготовану заздалегідь іграшку, пограйте в цікаву гру. Дитина захопиться новою справою й забуде про своє бажання.

У житті кожної мами настає момент, коли перед нею постає запитання: «Як відучити дитину від рук?». Одні діти швидко звикають до самостійності, решта ж довго опирається змінам. Головне — наберіться терпіння, будьте спокійними й наполегливими. Тільки так можна здобути бажаний результат і не нашкодити дитині.

Рекомендовані статті

View details Як вкласти дитину спати: ТОП-15 секретів
Стаття
Як вкласти дитину спати: ТОП-15 секретів

Як вкласти дитину спати: ТОП-15 секретів

Малюк не хоче засинати, а вночі кілька разів кличе маму? Тоді наші поради, як вкласти дитину спати без істерики, обов'язково стануть вам у пригоді.

4хв на прочитання

View details Якщо малюк мало їсть?
Стаття
Якщо малюк мало їсть?

Якщо малюк мало їсть?

Дитина довго і задумливо сидить над тарілкою. Якщо щокастий малюк активно відкриває рота назустріч ложці, батьківське серце спокійне.

3хв на прочитання

View details Якщо малюк погано спить
Стаття
Якщо малюк погано спить

Якщо малюк погано спить

Новонароджений малюк спить більшу частину часу. Але чим старше він стає, тим більше не спить, інтервали між сном стають все більшими.

2хв на прочитання

View details Як відучити дитину від заколисування: ТОП-10 порад
Стаття
Как отучить ребенка от укачивания | Nestlebaby.com.ua

Як відучити дитину від заколисування: ТОП-10 порад

З якого віку, навіщо та як відучити дитину від заколисування? Ми підготували 10 перевірених порад для втомлених мам.

3хв на прочитання

View details ТОП-8 порад, як привчити дитину до пустушки
Стаття
ТОП-8 порад, як привчити дитину до пустушки

ТОП-8 порад, як привчити дитину до пустушки

Педіатри не мають спільної думки у питанні, чи потрібна малюку пустушка. Прихильники пустушок говорять про її користь, противники лякають небезпечними наслідками.

4хв на прочитання

View details Як відучити дитину від нічних годувань?
Стаття
Як відучити дитину від нічних годувань?

Як відучити дитину від нічних годувань?

Кожна мама ставить собі запитання – «як відучити дитину від нічних годувань?» 

4хв на прочитання

View details Як відучити дитину спати з мамою: ТОП-10 способів
Стаття
Як відучити дитину спати з мамою

Як відучити дитину спати з мамою: ТОП-10 способів

Коли і як відучити дитину спати з мамою? Дізнайтеся про основні переваги окремого сну та про 10 способів привчити маля до власного ліжка.

4хв на прочитання

View details Вчимо малечу мити руки
Стаття
Вчимо малечу мити руки

Вчимо малечу мити руки

Як тільки малюк стає більш рухливим і здатним самостійно брати чи дотягуватися до предметів, необхідно привчати його мити ручки протягом дня.

3хв на прочитання

View details Білок – ключовий макроелемент для здорового росту й розвитку дитини
Стаття
Білок – ключовий макроелемент для здорового росту й розвитку дитини

Білок – ключовий макроелемент для здорового росту й розвитку дитини

В перший рік малюк росте найшвидше за усе своє життя.

2хв на прочитання

View details Знайомство малюка зі столовими приборами
Стаття
Знайомство малюка зі столовими приборами

Знайомство малюка зі столовими приборами

Зовсім недавно твій малюк не міг тримати в руці ложку, а зараз досить непогано орудує нею.

3хв на прочитання

View details Готуємо корисні солодощі самостійно
Стаття
Готуємо корисні солодощі самостійно

Готуємо корисні солодощі самостійно

У світі мало людей, які не люблять солодощі. Більшість малюків люблять солодке. Однак вживання яскравих ароматних солодощів веде за собою проблеми з зубами і вагою.

3хв на прочитання

View details Топ 9 порад при виборі книжки для малюка
Стаття
Топ 9 порад при виборі книжки для малюка

Топ 9 порад при виборі книжки для малюка

Психологи та фізіологи вважають, що найінтенсивніший розвиток мозку відбувається у віці до трьох років. Перш за все, мозок розвивається за рахунок продуктивного спілкування з дорослими.

2хв на прочитання

View details Добрі родичі
Стаття
Добрі родичі

Добрі родичі

Дитину обсипає на яскраві фрукти, а бабуся нагодувала чадо полуницею. В гостях у бабусі з дідусем малюк пив заборонену кока-колу.

2хв на прочитання

View details Ніблер: що це таке і як його використовувати?
Стаття
Ніблер: що це таке і як його використовувати?

Ніблер: що це таке і як його використовувати?

Ваш малюк підріс і вже охоче їсть смачні пюрешки? Настав час поступово привчити його до «їжі дорослих».

4хв на прочитання

View details Як правильно пережовувати їжу?
Стаття
Як правильно пережовувати їжу?

Як правильно пережовувати їжу?

Добре пережовуй! Всім відомо, що їсти потрібно спокійно, не поспішаючи і ретельно пережовувати їжу. А ти знаєш, навіщо це все?

3хв на прочитання

View details Перехід від підгузок на трусики: коли і як?
Стаття
Перехід від підгузок на трусики: коли і як?

Перехід від підгузок на трусики: коли і як?

Підгузки – це зручно, надійно, гігієнічно. Однак дитина підростає і ти починаєш думати про відмову від підгузків. Як визначити, коли прийшов час перейти від підгузок на трусики?

3хв на прочитання

View details Обід під мультики: забороняти чи ні?
Стаття
Обід під мультики: забороняти чи ні?

Обід під мультики: забороняти чи ні?

Коли малюк народжується, мами, теоретично добре підковані в питаннях виховання, мають достатньо категоричну аргументовану точку зору в деяких моментах.

2хв на прочитання

View details Друга дитина в сім'ї
Стаття
Друга дитина в сім'ї

Друга дитина в сім'ї

Через якийсь час після народження первістка багато батьків замислюються про другу дитину.

3хв на прочитання

View details Якщо малюк багато їсть
Стаття
Якщо малюк багато їсть

Якщо малюк багато їсть

Апетит малюка залежить від стану здоров’я, темпів росту, рухливості протягом дня. Тому перш ніж панікувати, розберись, скільки насправді з’їдає малюк.

3хв на прочитання

Приєднуйтеся до Клубу

  Приєднуйтеся до Клубу

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

Логотип поштової розсилки

Поштова розсилка

Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

Логотип безкоштовного тестування

Безкоштовне тестування

Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

Логотип поради та статті

Поради та статті

Поради від експертів для покращення фізичного стану.