Ніблер: що це таке і як його використовувати?
Ваш малюк підріс і вже охоче їсть смачні пюрешки? Настав час поступово привчити його до «їжі дорослих». Але яким чином навчити дитину жувати тверду їжу, щоб вона не вдавилася, адже для неї це буде вперше. Щоб дитина правильно навчилася їсти і при цьому ви не боялися, що вона може вдавитися, використовуйте спеціальне пристосування - ніблер.
Раніше у наших мам і бабусь виникло б питання – «Що таке ніблер?» Адже тоді для годування вони використовували звичайну марлю: в неї загортали розтовчені шматочки хліба, фруктів або інших продуктів, після чого таку «жуйку» віддавали дитині. Сьогодні ж цей процес значно спростився завдяки появі спеціального пристрою – ніблера. Тепер залишилося зрозуміти, як ним користуватися і в якому віці можна давати дитині. Час початку використання приладу залежить від того, коли були введені додаткові продукти до раціону дитини. Суть даного пристрою для годування діток полягає в наступному: всередину насадки з силікону або сіточки ви вкладаєте фрукти, овочі або хліб, порізані на шматочки, і даєте малюку. Таким чином, він не боїться вдавитися і розминає тверду їжу першими зубами або яснами, а через дірочки в сітці або насадці він отримує необхідне харчування.
Як правильно використовувати ніблер?
Насправді ця дивна на вигляд насадка, така незвична для дорослих, зовсім не складна і зрозуміла для діток. Користуватися цим пристосуванням вкрай просто, для цього потрібно:
- розкрити його на дві частини;
- вкласти в сіточку або силіконову насадку продукти, порізані на шматочки;
- далі закрийте пристрій і дайте в ручки дитині;
- після застосування вимийте і висушіть.
На перший погляд все просто, але незважаючи на це, постійно стежте за малюком, адже все-таки присутня ймовірність, що він може вдавитися рідиною з фруктів або власною слиною. Крім того, дітки часто намагаються розібрати ніблер і дістати шматочки їжі.
Чим заповнити пристосування?
Ми вже з'ясували, що в ніблер для дітей найкраще класти корисні фрукти, порізані на шматочки. Зручніше використовувати для цього яблуко, через те що з нього досить швидко виділяється сік і при цьому воно не розкисає. У деяких випадках в пристосування кладуть ягоди невеликого розміру, але використовуючи їх, варто бути акуратними, адже дрібні частинки можуть пройти через сіточку.
Пюре у зручній упаковці
Крім того, в ніблер можна покласти таке:
- хліб;
- сухарики;
- печиво;
- шматочки льоду.
Нехай вас не дивує такий перелік, адже ці компоненти – це справжній порятунок для малюка в період, коли ріжуться зубки.
Як правильно обрати?
Обираючи ніблер для дітей, варто звертати увагу на такі моменти:
- Сіточка. Важливий параметр – розмір отворів, так як дрібна сітка часто не подобається дітям, крізь неї важко смоктати сік, а великі отвори викликають обережність у мам, вони переживають, що крізь них можуть просочуватися шматочки твердих продуктів.
- Сітка або силіконова насадка? Ці пристосування можуть бути оснащені як сіточкою, так і спеціальною насадкою. Перевага останньої полягає в тому, що вона виконана з м'якого матеріалу, зручного для зубів крихітки. При цьому силікон не стає чорним через кілька застосувань, як це трапляється з сіточкою. Щоб визначитися, який варіант краще, правильніше буде випробувати обидва і подивитися на реакцію малюка.
- Запасні частини. Деякі моделі вже йдуть в комплекті з запасними деталями, а для деяких доведеться купувати сіточку окремо. Не варто поспішати з покупкою, краще подивіться, чи подобається цей пристрій дитині. Може, у вас вередлива дитина, і їй буде цікаво експериментувати з різними видами.
- Ручка. Незважаючи на те, що цей пристрій позиціонують як пристосування для прикорму, у якого вкрай зручна ручка для всіх діток, не факт, що вона буде комфортною для конкретної дитини. Виберіть ніблер з ручкою невеликих габаритів і довгастої форми. Ручка округлої форми може навіть не поміститися в долоню крихітки, а якщо вона буде занадто довгою – буде викликати незручності під час смоктання. Габарити і форма також залежать від такого показника, як період початку використання пристрою. У віці 4-5 місяців потрібна невелика модель, але якщо дитина старша – потрібний більший за розмірами виріб.
Сподіваємося, тепер вам стало зрозуміло, що таке ніблер. Це зручне і практичне пристосування, що дозволяє потроху привчити малюка до твердої їжі, тому, не роздумуючи, швидше знайомте його з «кіндером». Крихітка буде в захваті від нових смаків і шматочків соковитих фруктів.
Рекомендовані статті