Добрі родичі
Дитину обсипає на яскраві фрукти, а бабуся нагодувала чадо полуницею. В гостях у бабусі з дідусем малюк пив заборонену кока-колу. Любляча тітка презентувала малюку пакет чіпсів … Тобі пощастило, якщо в твоєму життя жодного разу не зустрічались подібні ситуації. Однак часто люблячі родичі малюка з найкращих мотивів роблять речі, за які доводиться розплачуватись дитині ціною власного здоров’я, а тобі – нервами. Як бути в подібній ситуації?
Порада
В будь-якому випадку, намагайся донести до близьких людей принципи, яких потрібно дотримуватись, годуючи малюка.
Тобі не обов’яково казати, що вберегти дитину від манної каші чи цукерок – твоє рішення, посилайся на педіатра , який «категорично заборонив їсти цукерки до п’яти років, оскільки у Маші нервові контури підшлункової залози на УЗД». Або посилайся на авторитетну думку відомого лікаря. Якщо твої родичі – прихильники телешоу, можеш розказати їм історії реальних людей, можеш розказати, що сама дивилася подібну передачу, де стокілограмовий сімнадцятирічний підліток розказував, як в дитинстві бабуся «загодувала» його солодощами.
Ще один варіант – визначити деякі важливі моменти в письмовій формі. Наприклад, на холодильнику можна повісити «Мені не можна більше одного банану. Богдан». Або покладіть записку з чітко сформульованими заборонами в рюкзак дитині, коли відправляєш його на ночівлю до родичів.
Якщо мова іде про батьків чоловіка, то можна делегувати розмову з родичами на самого чоловіка. Багатьма батьками інформація від сина буде сприйматись більш лояльно, ніж від невістки.
Важливо
Пам’ятай, що інколи, виховуючи дитину, доводиться виховувати і його родичів. І тут дуже важливо відчувати тонку грань: зберегти здоров’я дитини і хороші стосунки з родичами.
Рекомендовані статті