Як відучити дитину від нічних годувань?
Кожна мама ставить собі запитання – «як відучити дитину від нічних годувань?»
І після 6 місяців – це природне запитання, адже зміцнілий малюк вже досить добре харчується вдень, щоб солодко спати вночі і дати відпочити своїй мамі. У такому віці нічні годування стають своєрідним ритуалом, до якого звик малюк, це заспокійливе мамине молочко, теплі груди і особливе спілкування з рідною ненькою. Але щоб мама і малюк могли повноцінно висипатися, від нічних годувань можна починати відмовлятися вже з піврічного віку.
Матусі повинні набратися сил і терпіння, адже процес скорочення годувань відбувається поступово і може тривати кілька місяців. Якщо ви і Ваш малюк ще не готові до таких труднощів, цей процес можна відтермінувати. Деякі лікарі впевнені, що від годування грудьми можна відмовлятися після року і в такому віці зробити це буде простіше.
Як відучити дитину від нічних годувань до 6 місяців?
Рекомендації фахівців з цього питання одностайні – нічне годування малюку до 6 місяців необхідне для його повноцінного розвитку. Хай це буде материнське молоко або дитяча суміш, маленьке немовля ще не готове відмовитися від нічних годувань. Малюк буде відчувати себе голодним, вередувати, не висипатися.
Вирішити проблему перегодовуванням малюка ввечері або в денний час теж не можна. Годувати на штучному вигодовуванні сумішшю необхідно чітко по годинах, а малюків, що харчуються маминим молочком — тоді, коли вони просять груди. Інакше крихітка може зіткнутися з шлунково-кишковими проблемами. Саме вночі у мами виробляється молоко для годування дитини на наступний день, і якщо вночі немовля НЕ буде прикладатися до грудей, молока буде вироблятися менше і вдень.
Як відучити дитину від нічних годувань у віці одного року?
До року система травлення дитини зміцніла, а її процеси нормалізувалися. Малюка майже не турбують кольки, а його організм навчився засвоювати більшу частину поживних компонентів, які потрапляють у шлунок через їжу. У такому віці як дітки на грудному вигодовуванні, так і на штучному отримують прикорм, і можна припинити нічні годування.
Єдиним протипоказанням до відлучення від нічного годування є період активного росту зубів. У цей час дитина часто прокидається, її мучать біль і дискомфорт, і відмова від теплої пляшечки з сумішшю або заспокійливого материнського молочка тільки посилить стрес.
Якщо між ростом зубів настала перерва, можна починати процес скорочення нічних годувань. Важливо підгодовувати крихітку енергетично цінною їжею, а також сприяти активності малюка вдень — гуляти на свіжому повітрі, гратися, вчитися робити перші кроки. Втомлений і ситий малюк зануриться в глибокий сон і не попросить їсти вночі.
Припинення нічних годувань: корисні поради
Правильно відлучити немовля від нічного годування допоможуть рекомендації дитячих педіатрів:
- не припиняйте нічне годування одразу;
- складайте збалансований денний раціон, включаючи до нього цінні та поживні продукти;
- за декілька годин до сну дайте малюкові сирок, кефір або молочко з печивом, яке забезпечить ситість на тривалий час;
- більше спілкуйтеся з малюком. Його прагнення до нічного годування – любов до мами, її ласки, тепла, турботи;
- грайтеся з дитиною, влаштовуйте невеликі прогулянки на свіжому повітрі щовечора, це посприяє міцному сну крихітки;
- якщо малюк прокинувся і просить груди або суміш з пляшечки, спробуйте відволікти карапуза, заспівавши йому пісеньку, зробивши легкий масаж, поклавши поряд його іграшку.
Відучаючи малюків, які знаходяться на штучному вигодовуванні, можна використовувати таку хитрість: розбавляти суміш водою, з кожним днем знижуючи відсоток суміші, через кілька тижнів карапуз буде пити з пляшечки одну водичку.
Помилки молодих батьків
Перша і найсерйозніша помилка – різко припинити годувати малюка вночі, ігноруючи його сльози та істерики. Наслідком такого методу стане важка психологічна травма, яка може позначитися на роботі травної системи.
Також не слід відучати крихітку занадто рано, як пояснювалося на початку, до 6 місяців дитина потребує нічного годування. Дуже важливо вибрати сприятливий час для позбавлення звички, він не повинен збігатися з хворобою маляти, ростом зубів або різкою зміною обстановки. Не відмовляйтеся від нічних годувань, якщо малятко недобирає ваги.
Не потрібно слухати поради бабусь про те, як відлучити дитину від нічних годувань, наприклад, мастити груди зеленкою або оцтом — це радикальне рішення, яке здатне травмувати психіку дитини. Щоб процес скорочення нічних годувань протікав простіше, вже з 6 місяців привчайте малюка спати окремо від мами, нехай це буде затишне і м'яке ліжечко з іграшками поруч з маминою постіллю.
Рекомендовані статті