Якщо малюк багато їсть
Апетит малюка залежить від стану здоров’я, темпів росту, рухливості протягом дня. Тому перш ніж панікувати, розберись, скільки насправді з’їдає малюк.
В ранньому віці рекомендується режим з 5-ти разовим харчуванням, з яких 4 основних прийоми їжі і 5-й додатковий, який частіше за все буває перед сном і вигляді молочних продуктів.
Головним показником адекватності харчування є масо-зростові показники дитини. Якщо педіатр помітить відхилення в наборі ваги чи зросту дитини, то варто уважніше оцінити раціон малюка.
Важливо
Добова кількість їжі для дитини в віці від 1 до 1,5 року повинна становити 1000-1200 грам, у віці від 1,5 до 3 років – 1200-1500 грам. Об’єм порції не повинен перевищувати фізіологічний об’єм шлунка. Цей обсяг їжі має задовольняти потреби малюка в енергії: у віці 1-2 роки необхідно 1200ккал, в 2-3 роки – 1400 ккал на добу.
Для визначення добового обєму і калорійності харчування допоможуть електронні кухонні ваги. Зважуйте і записуйте все, що зїдає малюк. Записуйте назву продукту і його вагу. Дитина може не доїсти порцію, тому дуже важливо враховувати саме вагу з’їденого, а не виданої порції. Наприклад, для яблука тобі доведеться зважили видані шматочки, потім визначити вагу того, що малюк не з’їв, відняти і отримати різницю. Для супу запиши вагу тарілки з супом, вагу пустої тарілки і тарілки з залишками їжі. Враховуй всі перекуси. Такі записи необхідно вести мінімум тиждень. Малюк один день можу бути примхливим і відмовлятись від хжі, наступного дня може просити добавки, тому дуже важливо не робити висновки по записам одного дня.
Коли у тебе збереться достатньо матеріалу для аналізу, сядь за комп’ютер, знайди будь-яку програму підрахунку калорій. Для надійності, можна використати не один, а 2-3 таких сайти, тому що на різних сайтах калорійність того самого продукту можуть трохи відрізнятись. Введи всю записану їжу і запиши результати по кожному з днів: загальна калорійність раціону, вміст білків, жирів, вуглеводів. Додай сім отриманих чисел калорійності раціону і розділи їх на сім днів тижня, щоб отримати середній показник. Ось цю цифру вже можна оцінювати. Дуже енергійні діти можуть з’їдати на 100 ккал більше. Отримала цифру, яка більша за норму? Повертайся до списку з’їденного і подивися, за рахунок чого отримана велика цифра
100 ккал – це 12 грам вершкового масла, 50 грам булочки, 2 печива. Також 100 ккал – це дві невеликі парові котлети, тарілка гречаної каші, дві тарілки супу або три великі груші.
Порада
Часто достатньо зменшити кількість масла в каші, замінити перекуси печивом на фрукти і калорійність раціону ввійде в норму. Якщо ж вжиті заходи не допомагають, звернись до дитячого дієтолога.
Чи буває, що дитина може багато їсти без шкоди здоров’ю? Так. Наприклад, це діти, які відновлюються після операцій чи хвороб або діти із соціально не неблагополучних сімей, які потрапили в лікарню. У таких малюків зазвичай дефіцит ваги, їх зріст і вага відступають від норми. Таким малюкам на деякий час можуть прописати більш ситний раціон. Але якщо малюк ріс і розвивався нормально, краще обмежити калорійність його раціону і збільшити фізичну активність дитини протягом дня. Нехай це будуть активні прогулянки на свіжому повітрі, зарядка, ігри з м’ячем, біг, повзання, плавання. Пухкенькі малюки, звичайно, радують бабусь, але зайва вага небезпечна для здоров’я дитини.
Рекомендовані статті