Якщо малюк мало їсть?
Дитина довго і задумливо сидить над тарілкою. Якщо щокастий малюк активно відкриває рота назустріч ложці, батьківське серце спокійне. Якщо ж малюка мало цікавить їжі, він може цілу добу задовольнятись водою і повітрям і тільки іноді, після довгих танців з бубнами, дозволяє покласти собі в рота кілька шматочків їжі, батьківське серце починає хвилюватись: «Що не так з дитиною? Чому вона не їсть?»
Перш ніж пробувати всі можливі способи нагодувати малюка, зупинись і подумай: а чи потрібно вживати заходів? Дитина себе нормально почуває? Вона весела, активна і не відстає в розвитку від однолітків? Значить все цілком нормально. І харчування їй достатньо. Повір, дитячий організм не такий вже слабкий і беззахисний, як ми звикли думати. Це розумна саморегулююча система і якщо дитині не вистачатиме корисних речовин для росту і розвитку, вона обов’язково дасть сигнал у вигляді апетиту.
Пошуках відповіді на питання, чому дитина погано їсть, поговори зі своїми батьками чи з батьками чоловіка. Може виявитись, що і ти, і чоловік в дитинстві теж мало їли. І дитина – просто копія одного з вас.
Є кілька рекомендацій, яких варто дотримуватись, коли у дитина поганий апетит.
Порада
Перш за все, намагайся годувати дитину в один і той же час. Іншими словами, дотримуйся режиму дня. Прийом їжі в чітко визначений час сприяє рефлекторному виділенню харчових соків, покращує травлення і апетит дитини.
Якщо під час планового прийому їжі дитина відмовляється їсти, не наполягай і не свари. Так, це не просто. Однак потрібно розуміти, що харчове насилля негативно позначається на дитині. Цілком імовірно, що твоя нелюбов до вареної цибулі родом з дитинства, коли тебе примушували її їсти. Або, навпаки, як це не парадоксально, твоя зайва вага і бажання заїдати проблеми напряму пов’язано з тим, що в дитинстві тебе примушували їсти «ложечку за маму, ложечку за тата».
Порада
Тож якщо дитина відмовляється від їжі в обід, донеси до нього думку про те, що наступну порцію їжі вона отримає тільки на полуденок. А найголовніше – дотримуйся цього правила.
Бажаючи хоч якось підтримати організм дитини, мами дають їй то сік, то булочку. Як результат – до полуденку дитина не встигає зголодніти. Тож при поганому апетиті у дитини – відміни перекуси. Тоді імовірність того, що дитина не відмовиться від гречки на полуденок, значно збільшиться.
Наступна порада – не кладіть дитині великі порції. Навмисно поклади трохи менше, ніж вона в принципі може з’їсти. Коли малюк розуміє, що порція більше, ніж він може з’їсти, то не хоче навіть починати їсти. Інша справа, якщо вона невелика.
Звичайно, намагайся враховувати харчові вподобання дитини. Не може бути, щоб малюк нічого не любив. Йому може подобатись певну кашу, макарони, млинці чи пельмені. Звичайно це не означає, що малюка потрібно годувати одними тільки млинцями чи пельменями, але цю страву можна поєднувати з іншими продуктами. Різні начинки для млинців чи макаронам, овочевий соус до пельменів – ось ти і зробила раціон дитини різноманітним.
В той самий час не варто годувати малюка виключно улюбленими стравами. Спробуй готувати нові, використовуй різноманітні продукти. Як знати, можливо, серед них є і ті, які малюку сподобаються. Просто ні ти, ні малюк про це ще не знаєте.
Звичайно, є і інші секрети і хитрощі, як нагодувати малюка, який мало їсть. Це і залучення його до приготування їжі, і сімейні обіди, і яскравий привабливий дитячий посуд.
Порада
Не забувай, що кожна дитина унікальна. Щось підходить одній, щось іншій. Тільки методом експериментів ти зрозумієш, що покращує апетит саме вашого малюка. Головне – пробуй. А найголовніше – не хвилюйся без причини.
Важливо
Звичайно, якщо апетит малюка змінився раптово, якщо при цьому з’явились інші тривожні знаки, наприклад, малюк став млявим, блідим, тоді його необхідно оглянути, адже в такому випадку зміна апетиту може бути ознакою хвороби.
Рекомендовані статті