Якщо малюк погано спить
Новонароджений малюк спить більшу частину часу. Але чим старше він стає, тим більше не спить, інтервали між сном стають все більшими. До року малюк спить в середньому 13-14 годин на добу, хтось трохи більше, хтось трохи менше.
Нерідка трапляється, що вдень дитина слухняна, весела, спокійна, а на вечір перетворюється на маленького скандаліста: відмовляється іти в постіль, не може заснути без довгих заколисувань, вночі прокидається і плаче. Що ж робити?
Важливо
Частіше всього порушення сну малюка пов’язані з непідходящим режимом дня чи відсутністю такого режиму.
КОМФОРТНЕ ТРАВЛЕННЯ
Вона висипається вдень, а вночі хоче гратись. Для дитини такий графік дуже комфортний. Але не для його близьких. «Переплутав день і ніч», - говорять про таких діток. Значить, потрібно допомогти повернути день і ніч на свої місця.
Зробити це непросто, але потрібно проявити твердість і послідовність:
- Протягом дня годуй малюка їжею, яка швидко перетравлюється, трохи легшою, ніж зазвичай;
- Не давай йому спати вдень, буди приблизно через півгодини після того, як дитина заснула;
- Багато гуляйте, рухайтесь, грайте з м’ячем;
- Перед останнім прийомом їжі вийдіть з дитиною на свіже повітря на півгодини-годину;
- Добре нагодуй дитину на ніч теплою ситною їжею;
- Вкладайте спати в кімнаті, яка добре провітрюється.
Кілька днів такого «драконівського» режиму – і малюк ввійде в нормальний ритм сну. Для кращого засипання у малюка має бути вироблена послідовність ритуалів, яка однозначно показує дитині: наближається час сну.
Наприклад:
- вечеря
- прибирання іграшок
- купання
- читання
- колискова
- легкий розслаблюючий масаж
- сон
Порада
Дотримуйтесь цього ритуалу щодня, тоді у малюка з’явиться своєрідний рефлекс, він буде знати, що ця «стрілка» веде в ліжко.
Якщо дитина спить неспокійно і плаче, зверніть увагу, чи не перевантажена його нервова система протягом дня? На деякий час заборони перегляд мультиків, слідкуй, щоб в будинку не працював телевізор. Кілька днів ходіть на прогулянки в парк, а не на дитячий майданчик. Розмовляйте з дитиною спокійним тоном, не переходьте на крик.
Важливо
Пам’ятай: дитина не навмисно не спить. Їй самій від цього важче, ніж тобі.
Додай в раціон дитини продукти, багаті на вітаміни та мінерали, які зміцнюють нервову систему. Це вітаміни А, В, С, Е, калій, фолієва кислота, кальцій, фосфор і йод. Нехай в денному меню малюка буде риба, салати із свіжих овочів і бобових, червоне м’ясо, молочні продукти, цільні злаки і яйця. Нехай сон вашої дитини буде міцним і спокійним!
Рекомендовані статті