Перехід від підгузок на трусики: коли і як?
Підгузки – це зручно, надійно, гігієнічно. Однак дитина підростає і ти починаєш думати про відмову від підгузків. Як визначити, коли прийшов час перейти від підгузок на трусики?
Перша важлива умова – твоя готовність до цього процесу. Якщо тебе влаштовує такий стан справ, то дитина може ходити в підгузках скільки завгодно довго. Звичайно, все має бути в рамках розумного і першокласника в підгузках ти не зустрінеш. Але, скажімо, до 3-4 років діти можуть ходити в підгузках. Зовсім інша справа, якщо ти все частіше починаєш задумуватись над тим, що дитина вже може обійтись без підгузків, але ти ще сама не готова до цього, адже, потрібно буде якийсь час слідкувати за малюком, щоб запобігти неочікуваним «катастрофам». Але поступово твоя готовність росте і в певний момент ти кажеш собі: «Час прийшов!». Це і є початок життя без підгузок.
Порада
Не варто відмовлятись від підгузок, якщо малюк ще не усвідомлює зв'язок між переповненим сечовим міхуром і сечовипусканням.
Оскільки цей зв'язок формується в проміжку між півтора і двома роками, то і переходити на трусики бажано не раніше цього віку. В цей період ти можеш звернути увагу, що все частіше при зміні підгузок після денного сну або прогулянки він практично не використовується за призначенням.
Отже, друга умова – готовність дитини. Звичайно, ти можеш відмовитись від підгузок раніше, але за цих умов тобі доведеться постійно міняти трусики або весь час садити дитину на горщик.
Найкраще переходити на трусики в літню теплу пору року. У малюка не одразу вийде, тож ти будеш впевнена, що він не замерзне. І випрана білизна швидше висихатиме влітку. Спробуй почати з денного часу, коли ти з дитиною знаходитесь вдома.
Порада
Постав горщик в полі зору малюка. Періодично нагадуй йому про необхідність сісти на горщик, роби це приблизно кожні півгодини. Це особливо актуально після того, як малюк попив чи поїв.
Можливо, що не все одразу піде, як по маслу. Малюк може часто пісяти або навпаки – стримувати себе доки ти знову не одягнеш йому підгузок. Це все – звичайні труднощі початковому етапі. Поступово все налагодиться.
До наступного етапу переходимо тільки тоді, коли дитина вже довгий час ходить в трусиках вдома. Наступний етап – це вихід на прогулянку і сон без підгузок. Почни з коротких прогулянок недалеко від дому. Про всяк випадок тримай при собі гігієнічні серветки і чисті трусики. Поступово збільшуй час прогулянок. Слідкуй за тим, щоб малюк сходив на горщик до і після прогулянки.
Стосовно денного сну в трусиках. Підстрахуй малюка, поклавши в ліжечко одноразову пелюшку. Також обов’язково слідкуй за спорожненням сечового міхура перед і після сну.
Тільки опанувавши денний сон, переходимо до нічного. Саме вночі малюк спить найдовше, тож без «аварій» не обійтись. Багато дітей починають неспокійно вовтузитись перед сечовипусканням. Намагайся підловити цей момент і посадити малюка на горщик.
Порада
Не свари малюка, якщо він не встиг на горщик. Пройде кілька тижнів і він навчиться жити без підгузка. А якщо дитина прокинулась сухою – обов’язково похвали її.
Рекомендовані статті