15 тиждень вагітності — це чудовий момент насолодитися своїм становищем, оскільки в такий період не відчуваються майже ніякі болісні чи неприємні відчуття, у майбутньої мами покращується апетит та настрій. Дитина в цей час стає більш активною, а мама відчуває ворушіння. Тому є час насолодитися своїм становищем та отримувати задоволення, адже живіт ще невеликий і не заважає, наприклад, займатися спортом чи йогою, але за умови дозволу від лікаря.

Розвиток дитини на 15 тижні вагітності, його розмір і вага

Плід на 15 тижні активно росте та вже досягає розмірів середнього яблука. Довжина на цей період складає 10 см, а важить він уже 70 грамів. Його ніжки починають рости значно швидше, ніж ручки, але при цьому його пропорції стають схожі на пропорції маленької новонародженої людини. Також уже сформувалися всі головні суглоби. Постійну температуру організму підтримують особливі волосини, що ростуть по всьому тілу. У медицині їх називають лануго.

Крім цього, малюк зазнає наступні зміни:

  • Легені плода на даному етапі ще не до кінця розвинені, але він уже намагається робити дихальні та ковтальні рухи.
  • Дитина активно рухається, хоча мама поки цього не відчуває. До 16-го тижня він буде рухатися чіткіше.
  • На 15 тижні вагітності частота скорочення сердечних м’язів у малюка складає 147 — 155 ударів за хвилину. Серцебиття прискорене через те, що організм, який росте, потребує багато кисню і корисних речовин.
  • Швидко розвиваються органи. Не дивлячись не те, що очі плоду закриті, він уже реагує на світло. На язику з’являються рецептори смаку. Малюк уже чує, як дихає і розмовляє мама, як б’ється в неї серце та працює кишківник.

Відповідно до календаря вагітності, на цьому терміні вже можна визначити стать дитини за допомогою ультразвукового обстеження. Проте це може не вийти, якщо крихітка згорнеться клубочком і ховає статеві органи, як у цей період дітки роблять достатньо часто.

Що відчуває майбутня мама на 15 тижні вагітності

На цьому терміні жінки можуть виглядати по різному, усе залежить від тілобудови, яка за рахунком вагітність тощо. Живіт на 15 тижні вагітності в деяких стає дуже помітним, у деяких його зовсім не видно. У багатьох майбутніх мам у цей період з’являється прилив сил, а також збільшується сексуальне бажання. І найголовніше, що вагітність на 15 тижні дозволяє інтимні відносини — у розумній кількості вони не шкодять здоров’ю малюка.

У більшості вагітних токсикоз проходить до 12 тижнів, але якщо вагітність багатоплідна, несумісність резус-факторів матері та дитини, то токсикоз на 15 тижні може доставляти досить неприємні відчуття. Крім того, через збільшення гормонів в організмі матері, збільшується кровообіг у слизовій оболонці носа , що призводить до нежиттю. У деяких жінок бувають кровотечі з носа. Також можуть з'явитися перші ознаки печії, набухати ясна, у результаті чого збільшується ймовірність виникнення хвороби зубів (тому потрібно ретельно слідкувати за гігієною рота).

Якщо в майбутньої мами раптово з’явилися запаморочення та слабкість, про це потрібно повідомити лікаря. Результатом такого стану може бути коливання кількості цукру в крові, яке потребує відновлення.

Тепер вагітна починає активно набирати вагу. Нормою вважається близько 500 грамів у тиждень, тобто 2 кілограми в місяць. Через такий активний набір ваги жінка може страждати від варикоза, тому дуже важливо контролювати загальний стан та набір ваги, виключаючи жирні продукти, смажене, солодке, мучне тощо.

УЗД на 15 тижні вагітності

На 15 тиждень вагітності вже кожна вагітна встигла стати на облік до лікаря та почала здавати необхідні аналізи, проходити медичний огляд у деяких спеціалістів. Одним із важливих обстежень є УЗД. Ультразвукове дослідження на цьому етапі виконується разом із доплерометрією. Завдяки ньому ви зможете дізнатися, як розвивається малюк, лікар зробить заміри, що необхідні для проведення скринінгу.

Окрім самих розмірів, завдяки доплерометрії можливо дізнатися, як у нього відбувається кровообіг, що особливо важливо при діагностиці. Ультразвукова діагностика також дає змогу визначити всі необхідні параметри малюка й переконатися в здоров’ї крихітки. Необхідність проведення УЗД на цьому терміні визначає лікар.

Крім замірів плоду, лікар на обстеженні оцінює і стан яєчників вагітної, розташування плаценти (по передній чи задній стінці). Проводяться заміри матки та шийки матки. Тому ультразвукова діагностика важлива на 15 тижні вагітності.

View details Станьте частиною Nestle Baby&Me®
Станьте частиною Nestle Baby&Me®

Станьте частиною Nestle Baby&Me®

Кожен етап розвитку малюка - неповторний, та викликає у батьків нові і нові питання. Отримайте поради від експертів, персоналізовану розсилку та можливість безкоштовно тестувати продукцію з нами!

Рекомендації щодо поведінки мами на 15 тижні вагітності

Якщо ви маєте якісь неприємні відчуття, то про все обов'язково потрібно повідомити лікарю. Він зможе швидко скорегувати стан, а за необхідності відправити на стаціонарне лікування, щоб запобігти ускладненням.

Щоб добре почуватися і 15 тиждень вагітності пройшов тільки на позитиві та гарному настрої, лікарі радять дотримуватися деяких рекомендацій:

  • У тому випадку, якщо цей період прийшовся на зиму, коли включене опалення і приміщення зовсім не провітрюється, труднощі з носом і диханням можуть стати ще сильнішими в результаті сухості повітря — тому обов’язково купіть зволожувач.
  • Позбутися печії можна за допомогою зміни харчових продуктів та вживання спеціальних препаратів, які призначить вам лікар.
  • Варто відразу почати вчитися спати та ходити з великим животом, слідкуючи за правильною поставою. Бажано навчитися це робити до того часу, поки живіт ще не дуже виріс.
  • Щоби попередити проблеми з травленням, вживайте корисні продукти — такі як сир, злаки, овочі та фрукти, настоянки з кураги та чорносливу.
  • Якщо вам потрібен стоматолог, то краще відвідати його саме в цей період, коли відсутній токсикоз, а анестезія безпечна.
  • Побільше вітамінів і хорошого настрою.

15 тиждень вагітності — чудовий період, який при дотриманні всіх рекомендацій лікарів може стати ще й безпроблемним. Насолоджуйтесь своїм станом, радійте життю і, головне, турбуйтесь про своє здоров’я!

Дієта для вагітних жінок

Якщо дотримуватись правил харчування під час вагітності, дієта дозволяє тримати вагу в нормі та не зашкодить дитині. Наводимо основні принципи дієти для майбутніх мам та складаємо зразкове меню.

На другому триместрі вагітності (з 13 по 28 тиждень) зверніть увагу на вітамін D та кальцій (вони засвоюються лише у зв’язці). Включити в раціон потрібно молочні продукти, шпинат, яйця, морську рибу, печінку тріски, вершкове масло. Вагітні можуть зіткнутися з набряками, тому дієта на кожен день має на увазі зменшення обсягу споживаної солі.

Також бажано взяти за звичку регулярні прогулянки на свіжому повітрі, навіть у холодну пору року. З обережністю споживати потенційно алергенні продукти: цитрусові, червоні ягоди, горіхи. На другому триместрі зростає навантаження на печінку вагітної жінки, тому потрібно виключити жирне та смажене. Головне, ви маєте зрозуміти, що всі ці зміни тимчасові та зустріч із малюком — це найочікуваніша річ, яка подарує найкращі емоції та враження.

Рекомендовані статті

View details Слизова пробка та інші провісники пологів
Стаття
Слизова пробка | Як відходить слизова пробка у вагітних

Слизова пробка та інші провісники пологів

Вагітність і пологи — дивовижний процес. Після зачаття організм жінки перебудовується, щоб виносити здорову дитину і вберегти її від усіх зовнішніх загроз.

Оксана Негрич

6хв на прочитання

View details 12 тиждень вагітності
Стаття
12 тиждень вагітності

12 тиждень вагітності

В цей період дуже важливо, як можна більше гуляти на свіжому повітрі, ідеально – 1,5 – 2 години в день.

5хв на прочитання

View details 23 тиждень вагітності
Стаття
23 тиждень вагітності

23 тиждень вагітності

23 тиждень вагітності не має особливостей і проходить спокійно. На цьому тижні мама може насолодитися своїм положенням, відчуваючи під серцем маленьку дитину, яка вже набула рис людини. 

5хв на прочитання

View details 4 тиждень вагітності
Стаття
4 тиждень вагітності

4 тиждень вагітності

4 тиждень вагітності – один з ключових етапів на шляху розвитку дитини.

3хв на прочитання

View details Молочниця під час вагітності: симптоми та лікування
Стаття
Молочниця під час вагітності: симптоми та лікування

Молочниця під час вагітності: симптоми та лікування

Така прикрість, як молочниця під час вагітності, досить звичне явище.

4хв на прочитання

View details 18 тиждень вагітності
Стаття
18 тиждень вагітності

18 тиждень вагітності

18 тиждень вагітності – чудовий період в житті кожної майбутньої мами.

4хв на прочитання

View details Обвиття пуповиною: причини та наслідки для малюка
Стаття
Обвиття пуповиною: причини та наслідки для малюка

Обвиття пуповиною: причини та наслідки для малюка

Обвиття пуповиною - досить поширений діагноз, який ставлять приблизно 25-30% вагітних. Чому це відбувається, чи небезпечно це для плода і що робити - читайте далі в статті.

 

4хв на прочитання

View details 27 тиждень вагітності
Стаття
27 тиждень вагітності

27 тиждень вагітності

Уже 27 тижнів вагітності — це важливий етап, який позначає перехід на останній триместр вагітності.

4хв на прочитання

View details 25 тиждень вагітності
Стаття
25 тиждень вагітності

25 тиждень вагітності

Вагітність – це захоплюючий та магічний період у житті кожної жінки, наповнений не лише новими відчуттями та емоціями, але і багатими змінами в організмі.

5хв на прочитання

View details Набір ваги під час вагітності по тижням
Стаття
Набір ваги під час вагітності по тижням

Набір ваги під час вагітності по тижням

Насамперед, набуваючи статусу майбутньої матусі, жінки хочуть дізнатися, на якій стадії розвитку перебуває малятко щотижня.

4хв на прочитання

View details Набряки ніг під час вагітності: як позбутися
Стаття
Отеки ног при беременности: как избавиться | Nestlebaby.com.ua

Набряки ніг під час вагітності: як позбутися

У першій половині дня набряки менш виражені або зовсім відсутні, а до вечора вони стають по

4хв на прочитання

View details 13 тиждень вагітності
Стаття
13 тиждень вагітності

13 тиждень вагітності

З 13 по 27 тиждень триває другий триместр вагітності. Це час приємностей: животик округлюється, відчуваються перші поштовхи малюка, зазвичай у жінок проходить токсикоз.

9хв на прочитання

View details 30 тиждень вагітності
Стаття
30 тиждень вагітності

30 тиждень вагітності

30 тиждень вагітності – той термін, коли мама з нетерпінням чекає зустрічі зі своїм малюком, а маленька крихітка – це вже абсолютно сформована людина, яка готова з’явитися на світ.

3хв на прочитання

View details 3 тиждень вагітності
Стаття
3 тиждень вагітності

3 тиждень вагітності

Кожна жінка, яка очікує бажаного моменту вагітності, може сміливо говорити про диво, що сталося, починаючи з 3 тижня вагітності.

4хв на прочитання

View details Печія під час вагітності: як її позбутися
Стаття
Изжога при беременности: как от нее избавится | Nestlebaby.com.ua

Печія під час вагітності: як її позбутися

Печія під час вагітності, за деякими даними, трапляється у кожної другої жінки, що чекає на малюка. Найчастіше від неї страждають з 20 тижня і до настання пологів.

3хв на прочитання

View details 16 тиждень вагітності
Стаття
16 тиждень вагітності

16 тиждень вагітності

16 тиждень вагітності – це четвертий місяць «цікавого стану» жінки. Відповідно до календаря вагітності, все ще продовжується другий триместр.

4хв на прочитання

View details Гомоцистеїн при вагітності: норма і відхилення
Стаття
Гомоцистеїн при вагітності | Норма гомоцистеїну при вагітності

Гомоцистеїн при вагітності: норма і відхилення

Що таке гомоцистеїн? Чому знижений краще, ніж підвищений? І як перевірити рівень гомоцистеїну при вагітності?

3хв на прочитання

View details 37 тиждень вагітності
Стаття
37 тиждень вагітності

37 тиждень вагітності

Ось і настав 37 тиждень вагітності – більша частина часу позаду. Попереду – довгоочікувана подія, до якої і мама, і дитина вже цілком готові.

4хв на прочитання

View details 20 тиждень вагітності: розвиток дитини та поради для майбутньої мами
Стаття
20 тиждень вагітності

20 тиждень вагітності: розвиток дитини та поради для майбутньої мами

20 тиждень вагітності — особливий період у житті майбутньої мами, коли вона перетинає півдороги до появи на світ своєї довгоочікуваної дитини.

9хв на прочитання

Приєднуйтеся до Клубу

  Приєднуйтеся до Клубу

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

Логотип поштової розсилки

Поштова розсилка

Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

Логотип безкоштовного тестування

Безкоштовне тестування

Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

Логотип поради та статті

Поради та статті

Поради від експертів для покращення фізичного стану.