38 тиждень вагітності – практично закінчення терміну. Ще пару тижнів і малюк назавжди покине животик мами.

Він уже чекає цього і активно готується до народження. Для мами останній триместр і його місяці були найбільш важкими, адже зараз, коли плід вже великий і сильний, він завдає дискомфорту, а інколи і болю.

Вага, розміри і стан плоду на 38 тижні вагітності

Дитина на цьому етапі вже повністю сформована і готова до народження. Її органи і системи функціонують в повну силу і тепер, крім набору ваги, у малюка не відбувається великих змін. Розвиток крихітки закінчено, і вона з нетерпінням чекає появи на світ.

Відповідно до календаря вагітності, в цей час розміри малюка вже великі: вага досягає трьох кілограмів, а зріст 50 сантиметрів. Шкіра дитинки повністю розгладжена та набула рожевого кольору. Змилася первородна змазка і зник пушок на тілі. До цього тижня у малюка вже формується перший кал – меконій, який покидає кишечник крихітки після народження. Інколи він виходить з малюка до народження і тоді води біля плоду стають зеленуватого відтінку, при цьому сама крихітка також з’являється в зеленуватому слизі.

Якщо у мами буде хлопчик, то до 38 тижня в його організмові яєчка повинні опуститися в мошонку. Якщо до родів цього не сталося, це може призвести до майбутніх проблем у хлопчика. Саме тому при народженні лікар завжди перевіряє стан цих органів.

View details Приєднуйтесь до Nestle Baby&Me
Приєднуйтесь до Nestle Baby&Me

Приєднуйтесь до Nestle Baby&Me

Вагітність не тільки змінює життя майбутньої мами, але й викликає багато сумнівів. Ми допоможемо розібратися з усіма страхами і знайти відповіді на найважливіші питання про материнство.

Відчуття мами на 38 тижні

Відчуття на цьому терміні у майбутньої мами однакові, при вагітності як дівчинкою, так і хлопчиком. Зараз жінка помічає, що її плід не проявляє великої активності, адже він уже великий і йому для цього не вистачає місця. На 38 тижні в нього виходить тільки повертатися і трохи рухатися. Також він може штовхати маму. Але на цьому всі його ворушіння закінчуються, оскільки він уже зайняв своє положення перед пологами.

Нормальним показником є ворушіння з частотою не меншою, ніж 10 разів за день. Якщо вони відчуваються рідше або зовсім відсутні на протязі довгого часу – зверніться до лікаря, адже це може вказувати на проблеми, які загрожують життю дитини.

З мамою в цей період відбувається багато змін:

  • Вагітність на 38 тижні дуже втомлює жінку і забирає в неї багато сил. Майбутні мами, яким уже важко ходити, сидіти та лежати, хочуть швидше народити. При найменших ознаках вони сподіваються, що цей день настав, і такі припущення вже мають право на існування.
  • На цьому терміні живіт у майбутньої мами вже опустився, через що трохи покращилося її самопочуття. Тепер, коли дитинка менше тисне на легені, сечовий міхур і шлунок, у неї зникає багато неприємних симптомів – відрижка, печія, задишка, часті походи в туалет та інші.
  • З’являється безсоння, спровоковане дискомфортом, поштовхами малюка, болями в спині і постійним бажанням піти в туалет.
  • Погіршується самопочуття на тлі загальної втоми.
  • Через велику вагу живота з’являються набряки та болі в ногах, які швидко пройдуть через кілька днів після пологів.

Збільшення ваги в основному відбувається через дитинку. Якщо вагітність проходить без ускладнень, то на 38 тижні у жінки є 14 – 15 додаткових кілограмів. Якщо вага більша за норму, значить, під час пологів можуть виникнути ускладнення.

Читайте також: Як починаються пологи?

Пологи на 38 тижні

Зараз кожна жінка знаходиться в стані, коли вона може народити в будь-яку секунду. Дуже часто на цьому терміні народжуються дівчатка, а хлопчики люблять довше посидіти в теплому животику мами. Хлопчики частіше за все народжуються на визначеному сороковому тижні.

Пологи на цьому етапі – не рідкість, багато хто з матусь, не доносивши дитину, народжують її саме на 38 тижні. Це сприятливий період, роди в якому проходять без яких-небудь ускладнень. На цьому терміні дітки народжуються по звичайній схемі – в 3 періоди. На першій стадії відбуваються перейми, на другій потуги, на третій – народження плаценти. Якщо слухати лікаря і виконувати його рекомендації, то народження довгоочікуваної крихітки пройде без ускладнень.

Читайте також: Збираємо сумку в пологовий будинок: список необхідних речей

УЗД на 38 тижні вагітності

По плану за всю вагітність виконується три УЗД. Всі вони до цього терміну вже були проведені і тому на 38 тижні ультразвукове обстеження не виконується. Призначити таку процедуру лікар може лише при наявності вагомих підстав. Так, виконання УЗД на цьому терміні допоможе дізнатися, чи правильно лежить малюк, і чи не обвилася навколо нього пуповина, що може стати причиною смерті. Якщо вчасно виявити проблему, її можна буде вирішити.

38 тиждень – чудовий час для народження дівчинки. Але якщо ви, все ж, сподіваєтеся на хлопчика, - спробуйте доносити його до 40-го тижня. Будьте щасливі і не хвилюйтеся, і тоді ваша дитинка з’явиться на світ здоровенькою і спокійною. 

Рекомендовані статті

View details 37 тиждень вагітності
Стаття
37 тиждень вагітності

37 тиждень вагітності

Ось і настав 37 тиждень вагітності – більша частина часу позаду. Попереду – довгоочікувана подія, до якої і мама, і дитина вже цілком готові.

4хв на прочитання

View details 4 тиждень вагітності
Стаття
4 тиждень вагітності

4 тиждень вагітності

4 тиждень вагітності – один з ключових етапів на шляху розвитку дитини.

3хв на прочитання

View details 24 тиждень вагітності: розвиток малюка, самопочуття мами та поради
Стаття
24 тиждень вагітність

24 тиждень вагітності: розвиток малюка, самопочуття мами та поради

Вагітність  —  це неймовірний період в житті жінки, протягом якого вона має можливість бачити та відчувати, як нове життя розвивається всередині неї.

7хв на прочитання

View details Кашель під час вагітності: чим і як лікувати?
Стаття
Кашель під час вагітності: чим і як лікувати?

Кашель під час вагітності: чим і як лікувати?

Кашель під час вагітності — досить поширене явище. Найчастіше він виникає як один із симптомів гострої респіраторної інфекції.

Оксана Негрич

6хв на прочитання

View details 25 тиждень вагітності
Стаття
25 тиждень вагітності

25 тиждень вагітності

Вагітність – це захоплюючий та магічний період у житті кожної жінки, наповнений не лише новими відчуттями та емоціями, але і багатими змінами в організмі.

5хв на прочитання

View details 34 тиждень вагітності: розвиток плода та самопочуття мами
Стаття
34 тиждень вагітності: розвиток плода та самопочуття мами

34 тиждень вагітності: розвиток плода та самопочуття мами

Тридцять четвертий тиждень вагітності — великий термін, і до пологів залишається всього кілька тижнів.

Оксана Негрич

9хв на прочитання

View details Токсикоз під час вагітності
Стаття
Токсикоз - норма чи патологія

Токсикоз під час вагітності

Токсикоз під час вагітності інколи сприймається жінками як щось жахливе. Але потрібно розуміти, що це реакція організму на різкі зміни та процеси, які відбуваються у вашому тілі.

5хв на прочитання

View details 13 тиждень вагітності
Стаття
13 тиждень вагітності

13 тиждень вагітності

З 13 по 27 тиждень триває другий триместр вагітності. Це час приємностей: животик округлюється, відчуваються перші поштовхи малюка, зазвичай у жінок проходить токсикоз.

9хв на прочитання

View details Як відходять води у вагітних?
Стаття
Як відходять води у вагітних?

Як відходять води у вагітних?

Навколоплідні води — перша колиска малюка, його комфортне середовище для проживання до появи на світ. Давайте з'ясуємо, чому воно таке важливе для розвитку дитини? Коли та як відходять води?

4хв на прочитання

View details 14 тиждень вагітності
Стаття
14 тиждень вагітності

14 тиждень вагітності

А ви знали, що дитина починає активно рухатись у животі мами вже з 8 тижня? Але найчастіше перші поштовхи жінка відчує ближче до 18–20 тижня вагітності.

9хв на прочитання

View details 3 тиждень вагітності
Стаття
3 тиждень вагітності

3 тиждень вагітності

Кожна жінка, яка очікує бажаного моменту вагітності, може сміливо говорити про диво, що сталося, починаючи з 3 тижня вагітності.

4хв на прочитання

View details 18 тиждень вагітності
Стаття
18 тиждень вагітності

18 тиждень вагітності

18 тиждень вагітності – чудовий період в житті кожної майбутньої мами.

4хв на прочитання

View details Скринінг 2 триместру вагітності: коли робити?
Стаття
Скринінг 2 триместру вагітності

Скринінг 2 триместру вагітності: коли робити?

Зародження нового маленького життя – справжнє диво та велика радість. З цього моменту дні майбутньої мами, її цінності й пріоритети змінюються кардинально.

4хв на прочитання

View details Набряки ніг під час вагітності: як позбутися
Стаття
Отеки ног при беременности: как избавиться | Nestlebaby.com.ua

Набряки ніг під час вагітності: як позбутися

У першій половині дня набряки менш виражені або зовсім відсутні, а до вечора вони стають по

4хв на прочитання

View details 20 тиждень вагітності: розвиток дитини та поради для майбутньої мами
Стаття
20 тиждень вагітності

20 тиждень вагітності: розвиток дитини та поради для майбутньої мами

20 тиждень вагітності — особливий період у житті майбутньої мами, коли вона перетинає півдороги до появи на світ своєї довгоочікуваної дитини.

9хв на прочитання

View details 40 тиждень вагітності
Стаття
40 тиждень вагітності

40 тиждень вагітності

40 тиждень вагітності – тиждень пологів і довгоочікуваної зустрічі. Невелика частина жінок народжує у визначений термін.

4хв на прочитання

View details Багатоплідна вагітність: 7 ознак
Стаття
Багатоплідна вагітність: 7 ознак

Багатоплідна вагітність: 7 ознак

Дізнавшись про те, що вагітна, жінка якомога швидше хоче дізнатися, що ж за крихітне диво знаходиться всередині неї. А іноді виявляється, що диво не одне, а цілих два, а то і три.

4хв на прочитання

View details Перші ознаки вагітності
Стаття
2160801_600x302_week-3

Перші ознаки вагітності

Не кожна жінка здогадується, що довгоочікувана вагітність вже настала.

6хв на прочитання

View details Філософія Сходу
Стаття
Філософія Сходу

Філософія Сходу

Знання і прийняття принципів східної філософії дозволить вам розслабитися і заспокоїтися в останні тижні очікування малюка. Принцип Дзен такий: «Коли ти їси — їж. Коли читаєш — читай».

2хв на прочитання

Приєднуйтеся до Клубу

  Приєднуйтеся до Клубу

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

Логотип поштової розсилки

Поштова розсилка

Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

Логотип безкоштовного тестування

Безкоштовне тестування

Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

Логотип поради та статті

Поради та статті

Поради від експертів для покращення фізичного стану.