19 тиждень вагітності
19 тижнів вагітності - це вже п'ятий місяць вагітності. У цей час малюк дуже активний, він росте та розвивається кожного дня. Мамин животик вже добре видно і потрібно знову змінювати гардероб.
Відповідно до терміну 19 тиждень вагітності рухи дитини стають дуже активними. І якщо до цього часу ви вже почали відчувати перші поштовхи, то зараз вони стануть дуже активними, сильними та чіткими. Хоча більшість рухів мама і не помітить.
Вага дитини на 19 тижні вагітності складає приблизно 150 г, а довжина 15 см. Тепер малюк не тільки росте, а й розумнішає з кожним днем. Саме зараз у нього спостерігаються наступні зміни:
- вдосконалення та ріст головного мозку
- нейрони в голові займають відведену їм зону, завдяки цьому покращується координація, що призводить до цілеспрямованого ворушіння
- відбувається становлення дихальної системи;
- іде розвиток бронхів і легень, формується бронхіальне дерево;
- в посиленому режимі працюють сальні залози - тільце плоду покривається первородною змазкою, яка має бактерицидні властивості;
- утворюється підшкірний жир;
- продовжується формування зачатків корінних зубів.
Тому саме зараз потрібно потурбуватися про своє власне здоров'я, вживати вітаміни, більше відпочивати та прогулюватися на свіжому повітрі.
Дитина на 19 тижні вагітності може чути, ковтати навколоплідні води, відчувати світло. Він вже вміє посміхатися та позіхати. Завершується формування скелета дитинки, хрящі та кістки продовжують зміцнюватись. Якщо на ранньому періоді руки ембріона були довші за ноги, то зараз все приходить до звичного вигляду. Кінцівки вже пропорційні тілу.
Що відбувається з мамою на 19 тижні вагітності?
У вагітної жінки на цьому терміні починає активно зростати живіт. Вагітність вже не приховати від сторонніх очей, живіт помітний, навіть якщо на жінці просторий одяг. Вагінальні виділення стають ряснішими. Це нормально, обумовлено впливом прогестерону.
Вагітність 19 тижнів приносить деякі зміни в організмі майбутньої мами. У неї посилюється пігментація шкіри. Плями можуть з'явитися на лобі, щоках та верхній губі - це так звана хлоазма або маска вагітності. Темніє шкіра на внутрішній поверхні стегон. Це також є результатом гормональних змін. До 19-го тижня, як правило, жінка може набрати від 3,5 до 6,5 кг.
Якщо у вас виникає питання - 19 тиждень вагітності, який це місяць? Відповідаємо - це вже п'ятий місяць, коли майже закінчується другий триместр вагітності. То ж половина вагітності вже пройдена! Далі вам потрібно буде пристосовуватися до свого стану, адже живіт сильно збільшився, майбутня мама відчуває дискомфорт, в неї починає тягнути в області пупка, випинаючи його, а матка тисне на живіт зсередини.
Внаслідок збільшення живота жінка тепер не може спати на ньому вночі. Крім того, по ночам її можуть почати мучити судоми в литках ніг та стопах. Зараз ноги сильніше навантажуються і це спричиняє дискомфорт та постійне бажання присісти та відпочити. Проте необхідно звернути на це увагу лікаря під час огляду, оскільки основною причиною судом є нехватка кальцію.
Лікар порекомендує комплекс вітамінів та більше продуктів, які містять цей елемент, наприклад, молоко, сир, кунжут.
Можуть виникати проблеми з диханням - глибоко вдихнути та видихнути важко. Це пов'язане з тим, що матка починає збільшуватися та давити на діафрагму.
Читайте також: Задишка при вагітності
Приєднуйтесь до Nestle Baby&Me
Загальні рекомендації та харчування майбутньої мами
Вагітність на 19 тижні вносить свої корективи у звички. На цьому тижні розходяться і розслабляються суглоби в області тазу, що згодом полегшить народження дитини. Але цей процес може призвести до виникнення ниючого болю в спині та попереку. Відчуття не з приємних. Щоб почуватися краще, жінкам на цьому терміні рекомендується наступне:
- Не ходити на підборах - тільки зручне взуття на низькому ходу.
- Не можна спати на спині.
- Не сидіти довгий час на одному місці та не стояти довго на ногах.
Тим, у кого робота вимагає довгого сидіння на одному місці, потрібно робити перерви та вставати кожні 40 - 50 хвилин. Також потрібно забути про позу, при якій одну ногу кладуть на другу. Важливо контролювати вагу і намагатися тримати правильну поставу.
На 19 тиждень вагітності відбувається інтенсивне зростання плода, плаценти, молочних залоз, навколоплідних вод, збільшується навантаження на всі органи та системи жіночого організму. Дуже важливо, щоб у продуктах, які ви їсте, були присутні та білки, і жири, і вуглеводи. Адже дитина «будує» своє тіло з того матеріалу, який йому надає мати через плаценту.
19 тиждень вагітності живіт вже помітний, а давлячи на діафрагму спричиняє печію. Саме тому не потрібно переїдати та змінити бачення до їжі. Перше, що доведеться змінити - кількість прийомів їжі та перейти з 3-х разового харчування на 4-5-разове. Зі збільшенням кількості прийомів їжі, слід зменшити обсяг порцій. Майбутній мамі нема потреби їсти за двох - окрім зайвих набраних кілограмів та додаткових проблем через надмірну вагу під час пологів це не принесе. Харчуватись потрібно часто і невеликими порціями.
Продукти повинні бути тільки свіжими та натуральними: жодних консервантів та синтетичних продуктів. У раціоні повинні бути свіжі овочі, фрукти, ягоди та зелень, які чудово справляються з проблемою запорів та сприяють нормалізації роботи кишечника, а також м'ясні, рибні, молочні продукти - основні джерела білка та профілактика анемії та нестачі кальцію в організмі.
Читайте також: Набір ваги при вагітності по тижням
Як правильно харчуватися при вагітності:
- Не зловживайте великою кількістю їжі, не переїдайте, щоб не було відчуття тяжкості в шлунку. При відчутті голоду - краще зробити перекус у вигляді яблука або йогурту;
- Необхідно снідати відразу після пробудження. Поживні каші: вівсяна, гречана, кукурудзяна, багаті на мікроелементи та вітаміни, ідеально підійдуть для ранкового прийому їжі;
- Різноманітне меню - важлива умова харчування майбутніх мам. Кожен продукт корисний і принесе користь дитині. Вживання тих самих страв може призвести до нестачі тих чи інших корисних і поживних речовин в організмі;
- Треба обмежити у своєму меню кількість солодощів, кондитерських та борошняних виробів. Цукор можна замінити на корисний мед, цукерки - фрукти, родзинки, горіхи;
- Перша половина дня - найкращий час для прийому білкової їжі, післяобідній та вечірній час - чудово для вживання молочних, кисломолочних, а також рослинних продуктів;
- Правильне харчування під час вагітності має на увазі вживання достатньої кількості води, що дозволить уникнути набряклості у вагітних. Корисні ягідні морси, компоти, киселі, відвар шипшини та неміцний чай;
- Віддавайте перевагу їжі, приготовленій на пару, тушкованій, вареній або запеченій. Для смаженої їжі використовуйте якнайменше жиру;
УЗД на 19 тижні вагітності
До чергового прийому гінеколога здайте загальний аналіз сечі для виключення інфекцій сечостатевої системи, а також загальний аналіз крові, де найважливішим показником буде рівень гемоглобіну. За ним фахівець визначить наявність або відсутність анемії - частого ускладнення 2 триместру, пов'язаного із нестачею заліза у крові.
Зараз робиться другий УЗД на 19 тижні вагітності. За допомогою УЗД та біохімічного аналізу крові можна виявити ризики розвитку генетичних патологій у плода. Під час ультразвукового дослідження можна визначити та стать майбутньої дитини.
На 19 тиждень вагітності УЗД призначається за показаннями, де лікар може назначити додаткові обстеження:
- на рівень хоріонічного гонадотропіну людини;
- на рівень естріолу;
- на рівень білку альфа-фетопротеїну;
- на рівень прогестерону.
Перші три аналізи входять в так званий потрійний тест, який призначають всім вагітним. Призначається з метою визначення стану розвитку майбутньої дитини, а також виключення можливих загроз. Лікар ультразвукової діагностики оцінює такі показники, як товщина комірцевої зони, носової кістки, серцебиття плода, його рухову активність, міометрій матки, стан навколоплідних вод.
У другому триместрі процедуру проводять виключно трансабдомінальним шляхом через шкіру матері. Особливих підготовчих заходів вам не потрібно.
Дотримуйтесь нескладних маніпуляцій:
- за 3 години до призначеної процедури скринінгу краще утриматися від їди;
- не вживайте продуктів, які можуть спричинити надмірне утворення газів у кишківнику (мінімум за 1 - 2 дні до призначеної дати).
В цілому, це спокійний час для мами та малюка. З кожним днем ваш животик все більше округляється, а плід стає схожим на крихітну людину.
*Мед відіграє важливу роль у розвитку смакових відчуттів, особливо на ранніх етапах життя, оскільки знайомить дітей з різноманіттям смаків і допомагає формувати їх смакові вподобання.
Однак мед може містити бактерії, що викликають дитячий ботулізм. Тому мед не слід вводити в раціон до 12 місяців, якщо спори Clostridium botulinum не були інактивовані шляхом належної обробки під високим тиском та високою температурою, як це робиться в промисловості.
Кожен раз, коли мед використовується в наших продуктах, він проходить зовнішню термічну обробку, що гарантує безпеку нашої продукції для споживання.
*Мед відіграє важливу роль у розвитку смакових відчуттів, особливо на ранніх етапах життя, оскільки знайомить дітей з різноманіттям смаків і допомагає формувати їх смакові вподобання.
Однак мед може містити бактерії, що викликають дитячий ботулізм. Тому мед не слід вводити в раціон до 12 місяців, якщо спори Clostridium botulinum не були інактивовані шляхом належної обробки під високим тиском та високою температурою, як це робиться в промисловості.
Кожен раз, коли мед використовується в наших продуктах, він проходить зовнішню термічну обробку, що гарантує безпеку нашої продукції для споживання.
Рекомендовані статті