Застуда при вагітності: чим небезпечна і що робити?
Застуда під час вагітності потребує відпочинку та чіткого дотримання лікарських рекомендацій. Якщо зробити все правильно, і ви, і ваш малюк будете здоровими.
Вагітні жінки в групі ризику зараження ГРЗ. Усе через збільшене навантаження на імунітет майбутньої мами. Водночас лікарі зазначають, що звичайна простуда не шкодить малюкові. І якщо ви захворіли, то приблизно за тиждень знову почуватиметеся добре. Так усе ж таки небезпечна застуда при вагітності чи ні? І як лікувати застуду під час вагітності?
Симптоми ГРЗ у вагітних
Вони такі ж, як і в жінок, які не виношують дитину. Різниця може бути лише в більш посиленому нежиті. Це обумовлене зміною гормонального фону, що впливає на слизові, через що з’являється нежить або, навпаки, закладеність носа. І це навіть за відсутності захворювання.
Як проявляється застуда у вагітних:
- Горло запалене і болить
- Нежить або закладений ніс
- Кашель
- Герпес
- Головний біль
- Підвищення температури тіла
Якщо вас турбують ще й болі в м'язах і суглобах, можливо, у вас грип. Швидше зверніться по допомогу до лікаря!
Чим небезпечні простудні захворювання
Небезпека хоч і мінімальна, але все одно є. І ось у якій ситуації: коли під час хвороби температура піднімається до 38 градусів і вище. Найнебезпечніше, якщо така температура з'явилася в першому триместрі, коли в малюка ще не до кінця сформовані тканини та органи.
Температура 38 градусів і вище може зашкодити розвитку дитини і стати причиною ускладнень. Тому основне лікування застуди у вагітних у перші три місяці виношування дитини – це усунення симптомів лихоманки.
Зверніть увагу, що іноді температура тіла в майбутньої мами підвищена без будь-яких ознак ГРЗ. У цьому випадку показник становить 37-37,5 градусів, що обумовлене збільшенням кількості прогестерону в організмі.
Висока температура в другому та третьому триместрах
У другому триместрі плід вже захищений повністю сформованою плацентою, що не пропускає інфекції та віруси. Проте ризик є. Висока температура на цьому терміні може спричинити порушення однієї або декількох життєво важливих систем організму дитини. Може погіршитися стан плаценти і порушитися нормальна подача кисню і корисних речовин від мами до малюка.
В останні три місяці перед пологами можливе відшарування плаценти, гіпоксія у дитини, передчасні пологи.
Читайте також: Температура під час вагітності
Що робити при застуді вагітним жінкам
Лікуванням повинен займатися лікар. Тільки він зможе підібрати медикаменти, які допоможуть позбутися неприємних симптомів і водночас не зашкодять ні мамі, ні дитині.
Ми ж можемо дати кілька порад вагітним жінкам, які стикнулися з ГРЗ. Перше: ніколи не переносьте хворобу на ногах. Якщо ви працюєте або вчитеся, візьміть лікарняний і залишайтеся вдома до повного одужання. Обмежте фізичні навантаження, відпочивайте, пийте більше рідини.
І друге: використовуйте лише ті лікарські засоби, що прописав лікар. Не займайтеся самолікуванням!
Скільки триває застуда при вагітності
Імунітет майбутньої мами ослаблений. Це означає, що полегшення після захворювання вона відчує не через три дні, як раніше, а через тиждень. Іноді одужання затягується і на два тижні, оскільки симптоми у вагітних можуть бути вираженішими. Це не тільки зумовлює дискомфорт і погіршення настрою вагітної, але й негативно позначається на розвитку дитини.
Профілактика ГРЗ при вагітності
Завжди краще запобігти хворобі, ніж її лікувати. Тому, якщо ви виношуєте малюка, подбайте про профілактичні заходи попередження ГРЗ. Перед виходом на вулицю змащуйте ніс спеціальною захисною маззю. Приймайте вітаміни, призначені лікарем. Під час епідемій уникайте місць з великим скупченням людей і громадського транспорту. Після повернення додому можна додатково робити промивання носа.
Відповідально підходьте до питання лікування застуди при вагітності. Відмовтеся від самолікування: це може негативно вплинути на ваше здоров'я і розвиток вашої дитини. При появі перших ознак хвороби відразу зверніться до фахівця.
Рекомендовані статті