Активність дитини в утробі матері – ключова ознака його життя. Малюк ворушиться та штовхається протягом усього періоду вагітності. Частота й характер цих рухів постійно змінюється – від добре відчутних поштовхів до ледве помітного ворушіння. Кінець третього триместру – 38-40 тиждень вагітності – період, коли малюк трохи зменшує оберти, затихає та починає готуватися до моменту своєї появи.

Як поводиться дитина перед пологами, навіщо підраховувати кількість рухів і коли починати готуватися до поїздки в пологовий будинок? Про це – далі.

Поведінка малюка в утробі на 38-40 тижні вагітності

На початку третього триместру вагітності дитина поводиться дуже активно – постійно перевертається і штовхається, безперервно нагадуючи мамі про свою присутність. Місця для подібних акробатичних трюків у неї досить. Ближче до завершення періоду виношування навколоплідні води все більше ускладнюють рухи, тому поведінка малюка помітно змінюється. Він стає спокійнішим і тільки час від часу повідомляє про себе сильними, але впевненими поштовхами. Це пов'язано не лише з браком простору, але й з тим, що дитина починає готуватися до своєї зустрічі з зовнішнім світом.

Що відбувається з малюком перед пологами:

  • він змінює своє положення;
  • усі органи й системи вже повністю сформовані;
  • в організмі починає вироблятися кортизол – гормон, який допомагає легеням остаточно розвинутися;
  • у кишечнику формується перший кал;
  • вага крихітки досягає в середньому 3250 г, а зріст – 48 см

Навіщо рахувати кількість рухів дитини перед пологами

Як вже вказувалося раніше, на фінальному етапі вагітності малюк затихає. Це  абсолютно нормальне явище. Проте динаміку його активності необхідно відстежувати. Якщо дитина поводиться занадто тихо або ж, навпаки, надто часто ворушиться – це привід для занепокоєння.

Нормою вважається приблизно 10-12 рухів протягом 6 годин. Тобто 1-2 рази на годину. Якщо вам здається, що це дуже часто, не хвилюйтеся. У цьому є свої переваги – так ви зможете краще відчувати крихітку, розуміти її невдоволення та потреби.

Якщо дитина ворушиться не частіше ніж 6 разів на добу, негайно зверніться до лікаря. Адже це може свідчити про небезпеку для життя немовляти. Зазвичай таке трапляється при внутрішньоутробній гіпоксії, коли пуповина обгортає шию малюка. Ось чому так важливо фіксувати все, що відбувається з вашою крихіткою в утробі.

Батьківство без фільтрів подкаст

Прослухати новий подкаст

Як поводиться дитина перед пологами: положення плоду

Готуючись до своєї появи, маленький організм усередині вас зберігає сили та займає положення низького старту. Він перевертається голівкою донизу. Це вважається правильним положенням плоду перед днем Х. Така позиція – запорука нормальних пологів.

Але досить часто малюк займає інші пози – менш зручні як для мами, так і для нього самого.

  • Тазове положення

Малюк вертикально сідничками донизу. Така позиція необов'язково передбачає кесарів розтин. Можливі й природні пологи. Усе залежить від індивідуальних показників вагітності. Сучасна медицина передбачає таке положення тільки для дівчаток, оскільки вважається, що хлопчики при пологах відчувають дуже велике навантаження на статеві органи.

  • Косе положення

Для природних пологів необхідно, щоб плід перебував вертикально. Але іноді він займає так звану «косу позицію» до тазового дна. Найчастіше у процесі родової діяльності крихітка вирівнює положення і без проблем з'являється на світ. Коли ж цього не трапляється, лікарі рекомендують оперативне втручання.

  • Поперечне положення

Випадки такого розташування дитини зустрічаються рідко, лише приблизно у 4% породіль. До того ж великий плід таку позицію не займає, адже йому вона незручна. А ось маленький може. Місця в утробі йому вистачає, тому він крутиться, як хоче. Мабуть, це єдиний випадок, коли медики та акушери одноголосно «за» кесарів розтин.

Мамам на замітку

Малюк повинен зайняти правильну позицію безпосередньо перед пологами. І це вкрай важливо. На 36 тижні панікувати з приводу некоректного розташування плоду не варто, адже він може ще багато разів перевернутися й змінити позицію. Щоб допомогти дитині, виконуйте спеціальну гімнастику. А ще намагайтеся спати на боці та займатися плаванням.

Що відчуває жінка на 38-40 тижні. Передвісники пологів

Майбутній мамі в цей період доводиться нелегко. На фоні загального напруженого емоційного стану вона відчуває й досить сильний фізичний дискомфорт. Тепер кожен рух малюка болісний та добре відчутний.

Коли дитина змінює своє положення, перевертаючись голівкою вниз, жінці стає легше дихати. Адже плід більше не тисне на діафрагму. Але водночас їй важче ходити.

38-39 тиждень вагітності – період, коли дуже значна ймовірність пологів. Тому варто підготувати все необхідне для пологового будинку та не виходити з дому без обмінної карти. Дуже незначний відсоток жінок народжує в заздалегідь визначену дату. Але дізнатися, коли ж імовірно настане цей момент, можна за допомогою календаря дати пологів.

Першими провісниками наближення пологів будуть періодичні короткочасні болі внизу живота. Вони свідчать про те, що організм запустив процес підготовки до цієї події. Часто вагітним складно відрізнити тренувальні перейми від справжніх. Проте є чіткі відмінності.

Пологи можуть починатися або з появи навколоплідних вод, або з переймів. Якщо все почалося з переймів, визначте їхню частоту й тривалість. Через кожні 10 хвилин? Тоді без поспіху збирайтеся до пологового будинку. Якщо ж відійшли води – це привід поквапитися.

На завершення хотіли б зазначити, що організм кожної жінки особливий. Тому немає сенсу переживати, якщо ваш малюк поводиться якось по-іншому, не так, як у вагітної подруги. Просто більше відпочивайте, заряджайтеся позитивними емоціями та уважно фіксуйте всі рухи своєї крихітки. Якщо переживаєте, просто проконсультуйтеся з лікарем.

Рекомендовані статті

View details 27 тиждень вагітності
Стаття
27 тиждень вагітності

27 тиждень вагітності

Уже 27 тижнів вагітності — це важливий етап, який позначає перехід на останній триместр вагітності.

4хв на прочитання

View details 32 тиждень вагітності
Стаття
32 тиждень вагітності

32 тиждень вагітності

32 тиждень вагітності – період втоми вперемішку з радісним передчуттям зустрічі зі своїм крихітним створінням. На цьому терміні малюк практично повністю сформований.

3хв на прочитання

View details Перші ознаки вагітності
Стаття
2160801_600x302_week-3

Перші ознаки вагітності

Не кожна жінка здогадується, що довгоочікувана вагітність вже настала.

3хв на прочитання

View details Ворушіння плода під час вагітності: що важливо знати на різних термінах
Стаття
Перші ворушіння плода під час вагітності: відчуття майбутньої мами

Ворушіння плода під час вагітності: що важливо знати на різних термінах

Відчуття перших ворушінь плода — одна з найбільш захопливих подій під час вагітності.

6хв на прочитання

View details Ворушіння плоду
Стаття
Ворушіння плоду

Ворушіння плоду

Ворушіння дитини дуже важливі для майбутньої мами. Вони дозволяють відчути зв'язок із дитиною, її присутність, а іноді і настрій

3хв на прочитання

View details Набряки ніг під час вагітності: як позбутися
Стаття
Отеки ног при беременности: как избавиться | Nestlebaby.com.ua

Набряки ніг під час вагітності: як позбутися

У першій половині дня набряки менш виражені або зовсім відсутні, а до вечора вони стають по

4хв на прочитання

View details 14 тиждень вагітності
Стаття
14 тиждень вагітності

14 тиждень вагітності

А ви знали, що дитина починає активно рухатись у животі мами вже з 8 тижня? Але найчастіше перші поштовхи жінка відчує ближче до 18–20 тижня вагітності.

9хв на прочитання

View details 30 тиждень вагітності
Стаття
30 тиждень вагітності

30 тиждень вагітності

30 тиждень вагітності – той термін, коли мама з нетерпінням чекає зустрічі зі своїм малюком, а маленька крихітка – це вже абсолютно сформована людина, яка готова з’явитися на світ.

3хв на прочитання

View details 7 тиждень вагітності
Стаття
7 тиждень вагітності

7 тиждень вагітності

Рухаємось далі, і от ми вже на сьомому тижні. Цей тиждень вагітності, як і будь-який інший, готує для вас багато нового. 

3хв на прочитання

View details Печія під час вагітності: як її позбутися
Стаття
Изжога при беременности: как от нее избавится | Nestlebaby.com.ua

Печія під час вагітності: як її позбутися

Печія під час вагітності, за деякими даними, трапляється у кожної другої жінки, що чекає на малюка. Найчастіше від неї страждають з 20 тижня і до настання пологів.

3хв на прочитання

View details 24 тиждень вагітності: розвиток малюка, самопочуття мами та поради
Стаття
24 тиждень вагітність

24 тиждень вагітності: розвиток малюка, самопочуття мами та поради

Вагітність  —  це неймовірний період в житті жінки, протягом якого вона має можливість бачити та відчувати, як нове життя розвивається всередині неї.

7хв на прочитання

View details Обвиття пуповиною: причини та наслідки для малюка
Стаття
Обвиття пуповиною: причини та наслідки для малюка

Обвиття пуповиною: причини та наслідки для малюка

Обвиття пуповиною - досить поширений діагноз, який ставлять приблизно 25-30% вагітних. Чому це відбувається, чи небезпечно це для плода і що робити - читайте далі в статті.

 

4хв на прочитання

View details 37 тиждень вагітності
Стаття
37 тиждень вагітності

37 тиждень вагітності

Ось і настав 37 тиждень вагітності – більша частина часу позаду. Попереду – довгоочікувана подія, до якої і мама, і дитина вже цілком готові.

4хв на прочитання

View details 28 тиждень вагітності
Стаття
28 тиждень вагітності

28 тиждень вагітності

Кожен тиждень вагітності приносить свої особливості, відчуття, радощі та невеличкі тривоги. Однак 28 тиждень вагітності займає особливе місце в календарі кожної майбутньої мами.

6хв на прочитання

View details Що таке гестаційний діабет?
Стаття
Що таке гестаційний діабет?

Що таке гестаційний діабет?

Вагітність — це унікальний період у житті жінки, сповнений радощів і очікувань. Проте разом із позитивними емоціями можуть виникати й певні медичні виклики.

4хв на прочитання

View details Задишка у вагітних
Стаття
Задишка у вагітних

Задишка у вагітних

У другій половині вагітності у багатьох жінок виникає задишка. При цьому вона буває такою сильною, що стає причиною для хвилювань.

2хв на прочитання

View details Токсикоз під час вагітності
Стаття
Токсикоз - норма чи патологія

Токсикоз під час вагітності

Токсикоз при вагітності: ➢ що це таке, коли починається, основні симптоми, нудота та як боротися з токсикозом для полегшення стану

3хв на прочитання

View details 17 тиждень вагітності
Стаття
17 тиждень вагітності

17 тиждень вагітності

17 тиждень вагітності – вже настав довгоочікуваний п’ятий місяць. Ви не помічаєте, як йде час, все більше з’являється хвилювань і чітко прослідковується материнський інстинкт.

4хв на прочитання

View details 12 тиждень вагітності
Стаття
12 тиждень вагітності

12 тиждень вагітності

В цей період дуже важливо, як можна більше гуляти на свіжому повітрі, ідеально – 1,5 – 2 години в день.

5хв на прочитання

Приєднуйтеся до Клубу

  Приєднуйтеся до Клубу

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

Логотип поштової розсилки

Поштова розсилка

Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

Логотип безкоштовного тестування

Безкоштовне тестування

Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

Логотип поради та статті

Поради та статті

Поради від експертів для покращення фізичного стану.