Як молодій мамі впоратися з почуттям самотності
Навіть з достатком інтернет-форумів для батьків, молоді мами часто відчувають себе самотніми. Ось список занять для батьків і дітей, від організації спільних ігор до дитячої йоги, які допоможуть вам відчути себе менш ізольованою.
- Підіть на прогулянку. Це найпростіше, що можна зробити з малюком, оскільки це безкоштовно, і ви можете вирушити, коли захочете. Чи то в парк або в супермаркет, ви відчуєте себе краще, намилувавшись природою або поговоривши з кимось із дорослих! А якщо пощастить, дитина може навіть заснути.
- Відправляйтеся на дитячий майданчик. Знайдіть місцевий дитячий парк. Навіть якщо ваш малюк ще занадто малий, щоб кататися на гойдалках, у парку ви можете зустріти таких же молодих батьків, як і ви. Влаштуйте пікнік і знайдіть нових друзів. Сміливо вітайтеся і знайомтеся!
- Відвідуйте групи для мам. Існує так багато різних батьківських груп — від мережі Facebook до реальних зустрічей з колясками та груп підтримки, де, без сумніву, багато інших мам, що нудьгують, — весь секрет в тому, щоб знайти своїх людей. І як тільки ви це зрозумієте, чому б не познайомитися з іншими батьками першими, а не сидіти в стороні? Перспектива двосторонньої дорослої розмови після сюсюкання з малюком може лякати, але у всіх вас є принаймні одне, а можливо, і багато спільного. Ви не дізнаєтеся, поки не запитаєте.
- Запросіть у гості або вийти на каву. Думаєте, ви зустріли іншу маму, з якою б потоваришували — можливо, виглядаєте однаково втомленими й розпатланими? Зробіть крок і запросіть її на каву або в гості. Можливо, це саме те, що потрібно вам і вашій подрузі — самотній мамі. Тільки уявіть, ви зможете гуляти один з одним, базікати про переваги та недоліки виховання дітей, не турбуючись щодо того, що ви сьогодні не модно одяглися і не помили посуд.
- Сходіть в кіно. Здебільшого кінотеатри влаштовують покази фільмів для дітей у другій половині дня, що зручніше, ніж ваші раніше улюблені кіносеанси о 20:00. Ви будете в темі останніх новинок, можете подрімати або навіть трохи поплакати — разом з дитиною — в темряві ніхто не помітить.
- Спробуйте бебі-йогу. Після того як ви, здається вічність, просиділи в чотирьох стінах з малюком, можливість розминки разом з іншими мамами, чиї тіла після пологів теж можуть бути не такими, як раніше, — це блаженство. Під час бебі-йоги не буде ні осуду, ні відвертого одягу, і вже поготів стійки на голові. Ви також не будете відчувати себе винуватою через те, що у вас є трохи «свого часу», оскільки дитина буде разом з вами.
- Підіть у спортзал. Якщо ви більше любите кардіотренування і сумуєте за своїм старим режимом тренувань, чому б не подивитися, чи є у вашому місцевому спортзалі ясла? Потіння може творити чудеса з вашим фізичним і психічним здоров’ям, навіть якщо це займе всього пів години. А ваш малюк буде зайнятий дитячими розвагами, поки вас немає поруч.
- Сімейні читання в бібліотеці. Втомилися читати одні й ті ж дитячі книжки знову і знову? Дізнайтеся, які заняття для дітей пропонує ваша місцева бібліотека — від читання історій до занять співом, ваш малюк зможе поспілкуватися з іншими дітьми, поки ви насолоджуєтеся тишею або, можливо, хочете почитати щось для себе.
- Відвідайте художню галерею. Пам’ятаєте своє колишнє життя, коли ви знали дещо про мистецтво і тому подібне?… Так, може здатися, що ваш мозок перетворився в кашу, але, можливо, все, що йому потрібно, — це трохи творчості й культури, щоб відродити вашу уяву й почуття власної гідності. Посадіть малюка в слінг або сумку-кенгуру і насолоджуйтеся мистецтвом скільки завгодно. А коли він підросте, пошукайте сімейні галереї з інтерактивними зонами та розвагами для дітей, щоб ваша дитина могла грати й вчитися.
- Проводьте час з сім'єю. Швидше за все, члени сім’ї, особливо бабусі та дідусі, будуть в захваті, якщо ви підійдете і попросите їх потримати дитину, поки вам потрібно поїсти, сходити до вбиральні або подрімати хоча б секунду. Коли вони запитують, як у вас справи, не бійтеся сказати, якщо вам тяжко або трохи сумно. Батьківство повно злетів і падінь, і це дійсно може допомогти, якщо поговорити про це з близькими, які обіймуть вас і скажуть, що все добре. Прочитайте наш контрольний список ознак післяпологової депресії, якщо вас турбує, як ви себе почуваєте.
Рекомендовані статті