Поради молодому батькові — як стати практичним татом

Поради молодому татові

0-6 місяців
Стаття
кв. 1, 2024
5хв

Що потрібно знати майбутньому татові? Молодий батько не мусить відчувати себе третім зайвим, є безліч способів, за допомогою яких ви можете зблизитися зі своєю дитиною і стати надійною підтримкою з самого початку. Ознайомтеся з порадами щодо того, як татусі можуть допомогти під час і після пологів — і будьте готові сяяти у своїй новій ролі практичного батька!

  • Підготуйтеся до пологів. Дізнайтеся, чого очікувати молодому батькові, і покажіть, що ви проявляєте великий інтерес. Пройдіть разом з дружиною курси для вагітних — отримавши всі практичні поради, ви зрозумієте, через що доведеться пройти майбутній мамі, і дізнаєтеся, як татусі можуть допомогти під час пологів, а також ви, можливо, помітите, що це допомагає у встановленні вашого зв’язку з малюком під час вагітності. Заняття з іншими майбутніми батьками — відмінний спосіб знайти своє нове коло підтримки. Ви будете вдячні за чати о 2 годині ночі в WhatsApp, які допоможуть вам не заснути й навіть знайти друзів на все життя!
  • Хочете знати, як молодий батько може допомогти з новонародженим? На курсах для майбутніх батьків ви мали дізнатися, як міняти підгузок, купати новонародженого і поводитися, коли дитина плаче. Тому беріть активну участь з самого початку і застосовуйте свої навички з догляду за дитиною. Запропонуйте взяти нічну зміну, щоб дати молодій мамі перерву — якщо ваша дружина годує грудьми, ви можете взяти на себе зригування, зміну підгузка і заколисування дитини. А якщо ви годуєте дитину з пляшечки, то це відмінна можливість для вас разом насолодитися сутінковим годуванням і з самого початку сприяти встановленню зв’язку тата і малюка.
  • Вивчи сигнали своєї дитини. Стежте за ранніми сигналами голоду або втоми малюка, щоб ви могли відреагувати до того, як почнеться плач. Ознаки голодної дитини можуть включати смоктання рук, відкривання рота і причмокування губами, водночас стиснуті кулаки, різкі рухи кінцівок і розсіяний погляд можуть бути сигналами дитячої втоми. Станьте майстром читання дитячих сигналів, і ви назавжди залишитеся героєм хороших книг.
  • Намагайтеся контактувати шкіра до шкіри з дитиною. Класти роздягнену дитину (крім підгузка) на оголені груди (під сорочкою, якщо холодно) дуже корисно — це регулює частоту серцевих скорочень і температуру дитини, а також розслабляє малюка і допомагає вам у зміцненні зв’язку з ним. Прекрасний час для контакту шкіра до шкіри — після купання дитини, вранці, коли ви можете укласти його разом з собою в ліжко, або під час годування з пляшечки, щоб забезпечити сильну тактильну стимуляцію.
  • Розмовляйте зі своїм новонародженим. Кожне слово, яке чує ваша дитина, допомагає розвинути її мовні навички та зміцнити ваші відносини з нею. Тому не тільки читайте своєму малюкові, але і розповідайте йому про те, що ви робите, незалежно від того, наскільки повсякденним може бути завдання: «Я просто шукаю пелюшку для зригування, щоб витерти тебе», і крім ніжного шепоту, звичайно ж, говоріть йому, як сильно ви його любите.
  • Запропонуйте підтримку під час грудного вигодовування. Як молодому батькові підтримати дружину під час грудного вигодовування? Ви можете підкласти подушки для комфорту і зробити масаж спини, принести їй склянку води, не питаючи (у мами може виникнути сильна спрага, коли молоко починає текти), або просто бути поруч. Грудне вигодовування може бути важким, особливо в перші дні, тому дізнайтеся про послуги з підтримки грудного вигодовування, якщо вашій дружині потрібна допомога. Або ви можете переконати її, що можна годувати з пляшечки. Сита дитина — це найголовніше.
  • Подбайте про свої стосунки після народження дитини. Народження дитини — це досвід, що змінює життя — і, можливо, це не виявиться романтичною картиною батьківства, яку ви планували, — тому як ніколи важливо бути відкритими й чесними один з одним щодо того, як ви себе почуваєте, і будь-яких інших обставин, які ускладнюють ваші відносини. Покажіть молодій мамі, наскільки ви нею захоплюєтеся. Побалуйте її (наприклад, зробіть масаж), дайте їй перерву, поговоріть і послухайте — все це може допомогти полегшити проблеми в стосунках молодих батьків. І якщо ви відчуваєте, що вам потрібно більше часу, щоб пристосуватися до життя втрьох, візьміть під контроль ситуацію з відвідувачами та просто скажіть ні (ввічливо) гостям, щоб вашій дружині не доводилося цього робити. Прочитайте наш контрольний список щодо того, як поводитися з відвідувачами після пологів.
  • Доглядайте за собою. Так, молодому батькові теж важливо дбати про себе! Щоб потім краще піклуватися про свою сім’ю. Тому намагайтеся регулярно займатися спортом — катання на багі дає досить хороше навантаження — спіть, коли можете, і переконайтеся, що у вас є сім’я і друзі, з якими ви можете поділитися своїми перевагами та недоліками у вихованні дітей. Це допомагає розвантажитися, і вони можуть дати свої власні поради. Не забудьте подбати про те, щоб і ваша дружина приділяла трохи часу для турботи про себе!
  • Розділіть домашні обов'язки. Це може здатися очевидним, але зараз важливіше, ніж будь-коли, справлятися зі своїми домашніми обов’язками. У перші кілька тижнів після пологів вам потрібно буде взяти на себе більшу частину роботи. Ось кілька неоціненних порад майбутнім татусям: замість того, щоб навіть питати: «Що ми будемо їсти на вечерю сьогодні?», здивуйте молоду маму однією з її улюблених страв. Після декількох тижнів годування і догляду за новонародженим вона може відчувати себе занадто виснаженою. Потім, коли ви звикнете, поговоріть щодо того, як ви будете розділяти батьківські обов’язки й домашні справи, щоб вам було ясно, хто чим займається.
  • Зробіть багато фотографій! Перші тижні та місяці батьківства можуть пролетіти непомітно, і ваша дитина буде змінюватися щодня. Тому переконайтеся, що ви завжди поруч, щоб задокументувати це — фотографуйте не тільки свого малюка, але і вашу молоду маму. Адже найчастіше у неї будуть руки зайняті дитиною (водночас ви можете тримати свій телефон в руках), тому наступного разу, коли з’явиться можливість зробити фото — а це трапляється кожен день під час годування, читання казки на ніч, купання — зловіть цей момент. І ні, це не має бути стилізовано і позиціоновано для публікації в соціальних мережах, просто для того, щоб ви крізь довгі роки могли згадати той час, коли вперше стали батьками.

Рекомендовані статті

View details Як організувати вечірку «бебі шауер»
Стаття
Як організувати вечірку бебі шауер

Як організувати вечірку «бебі шауер»

«Бебі шауер» — це вечірка для майбутньої мами.

2хв на прочитання

View details Дитина не спить вночі: як розв'язати проблему
Стаття
Чому дитина не спить вночі

Дитина не спить вночі: як розв'язати проблему

Ви знаєте, що малюк втомився, але як би ви не намагалися, спокійний сон здається лише далекою мрією.

2хв на прочитання

View details Як молодій мамі впоратися з почуттям самотності
Стаття
Відчуваєте себе самотньо? Ось 10 порад, чим зайнятися з новонародженим і повернутися до колишнього життя

Як молодій мамі впоратися з почуттям самотності

Навіть з достатком інтернет-форумів для батьків, молоді мами часто відчувають себе самотніми.

4хв на прочитання

View details Фітнес з дитиною: лайфхаки для активних мам
Стаття
Фітнес з дитиною

Фітнес з дитиною: лайфхаки для активних мам

Є такі дні, коли останнє, що вам хочеться робити, — це займатися спортом, особливо, якщо у вас була безсонна ніч.

2хв на прочитання

View details Ознаки післяпологового блюзу і післяпологової депресії
Стаття
Ознаки післяпологового блюзу і післяпологової депресії

Ознаки післяпологового блюзу і післяпологової депресії

Хочете знати, чи є у вас післяродова депресія і скільки часу вона триває?

3хв на прочитання

View details Як повернутися до роботи після народження дитини
Стаття
Як повернутися до роботи після народження дитини

Як повернутися до роботи після народження дитини

Якщо фінансове становище вашої сім’ї вимагає, щоб ви після народження дитини почали працювати, вам, найімовірніше, доводиться планувати своє повернення на роботу й одночасно справлятися з емоціями,

3хв на прочитання

View details Як правильно годувати з пляшечки
Стаття
Як правильно годувати з пляшечки

Як правильно годувати з пляшечки

Годування з пляшечки може здатися легким, але це не так. Щоб розібратися, як правильно давати пляшечку новонародженому, як тримати дитину і соску, прочитайте наш чек-лист.

1хв на прочитання

View details Як допомогти заснути немовляті
Стаття
Як допомогти заснути немовляті

Як допомогти заснути немовляті

Малюки люблять поспати, поїсти та знову повторити. Правильно? Так, за винятком того, що сон іноді вимагає зусиль. На жаль, чарівної формули сну, яка підходить усім, не існує.

3хв на прочитання

View details Як стати хорошими батьками
Стаття
Як стати хорошими батьками: почни вже сьогодні з п'яти простих кроків

Як стати хорошими батьками

Вперше стати батьками та привести новонародженого додому - найзворушливіший момент.

3хв на прочитання

View details Міцний сон дитини: 10 порад
Стаття
Як вкласти дитину спати: поради батькам

Міцний сон дитини: 10 порад

Часто діти сплять неспокійно, через що батькам доводиться страждати від безсонних ночей. Ось кілька порад, як вкласти дитину спати на всю ніч.

1хв на прочитання

View details Як впоратися з почуттям провини
Стаття
Набридло почуття провини перед дитиною? Ось поради, як позбутися від нав'язливих думок

Як впоратися з почуттям провини

Втомилися боротися з почуттям провини перед дитиною? Це абсолютно нормально, але марно, якщо ви намагаєтеся впоратися з усіма емоціями, пов'язаними з появою дитини.

2хв на прочитання

View details Як впоратися з післяпологовим синдромом
Стаття
Як впоратися з післяпологовим синдромом

Як впоратися з післяпологовим синдромом

Щаслива мама — щасливий малюк. Але що робити, якщо мама відчуває стрес після народження дитини і їй сумно? Ось кілька речей, які можуть допомогти в боротьбі з післяпологовим синдромом.

2хв на прочитання

View details Як зрозуміти дитячу мову жестів
Стаття
Дитяча мова жестів

Як зрозуміти дитячу мову жестів

З моменту народження вашій дитині є що сказати. Для цього малюк використовує «дитячу мову»: він тре очі, коли втомився, і тягне до вас ручки, коли хоче обійматися.

2хв на прочитання

View details Закисає око в немовляти: причини та рішення
Стаття
Закисає око в немовляти: причини та рішення

Закисає око в немовляти: причини та рішення

Закисання очей у немовляти – поширена проблема для молодих батьків. Але вона не є нормою і не терпить зневаги.

3хв на прочитання

View details ТОП-5 способів, як підвищити гемоглобін дитині
Стаття
ТОП-5 способів, як підвищити гемоглобін дитині

ТОП-5 способів, як підвищити гемоглобін дитині

Яким повинен бути гемоглобін у дитини, причини низьких показників і п'ять способів, як підняти гемоглобін у дітей.

3хв на прочитання

View details Як реагувати на небажані питання щодо грудного вигодовування
Стаття
Як реагувати на небажані питання щодо грудного вигодовування

Як реагувати на небажані питання щодо грудного вигодовування

Втомилися від того, що у всіх є думка, як ви мусите годувати грудьми? У цьому списку зазначено, що НЕ треба говорити мамі, що годує.

2хв на прочитання

View details Медогляд дитини: що запитати?
Стаття
Дитячий чекап: перевірка здоров'я дитини

Медогляд дитини: що запитати?

Дитячий медогляд – важливий етап у житті кожної родини. Батьки мають забезпечити своєму малюкові належну медичну допомогу та увагу з самого народження.

3хв на прочитання

View details ТОП-8 порад, як привчити дитину до пустушки
Стаття
ТОП-8 порад, як привчити дитину до пустушки

ТОП-8 порад, як привчити дитину до пустушки

Педіатри не мають спільної думки у питанні, чи потрібна малюку пустушка. Прихильники пустушок говорять про її користь, противники лякають небезпечними наслідками.

4хв на прочитання

View details Ацетон у дітей: основні симптоми та причини його підвищення
Стаття
Ацетон у детей: основные симптомы и причины его повышения | Nestlebaby.com.ua

Ацетон у дітей: основні симптоми та причини його підвищення

Ацетонемічний стан, за деякими даними, трапляється у кожної п'ятої дитини. Водночас до нього більше схильні хлопчики, ніж дівчатка. Що потрібно знати про ацетон у дітей і як йому запобігти?

3хв на прочитання

Приєднуйтеся до Клубу

  Приєднуйтеся до Клубу

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

Логотип поштової розсилки

Поштова розсилка

Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

Логотип безкоштовного тестування

Безкоштовне тестування

Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

Логотип поради та статті

Поради та статті

Поради від експертів для покращення фізичного стану.