35 тиждень вагітності
35 тиждень вагітності – і більша частина шляху вже пройдена. Вже зовсім скоро ви побачите вперше свого малюка. Він вже повністю сформований і виріс до потрібних розмірів.
Тепер у нього також є свої риси обличчя та індивідуальний малюнок на шкірі. Малюк, так як і мама, продовжує готуватися до народження.
Розміри плоду і його стан на 35 тижні вагітності
Останній триместр найскладніший, як для мами, так і для малюка. На цьому терміні він уже виріс до 46 сантиметрів в довжину і важить 2400 грамів, через що йому вже не вистачає місця в животі для активних ігор. Відповідно до календаря вагітності – це не межа, тепер з кожним наступним тижнем він буде набирати ще від 200 до 220 грамів. Швидкий ріст створює матусі незручності – тепер малюк великий і може сильно штовхатися ніжками по стінкам животика. Така поведінка крихітки приносить болісні відчуття. Пам’ятайте – слідкувати за ворушіннями потрібно завжди. На цьому терміні їх кількість незмінна – 10 рухів за добу. Якщо цей показник не збігається з дійсністю, обов’язково зверніться до лікаря. Якщо рухів стало більше – це вказує на те, що плоду незручно або погано.
Читайте також: Ворушіння плоду
Вагітність на 35 тижні супроводжується такими змінами з дитиною:
- всі органи і системи повністю сформовані та правильно функціонують;
- наднирники виробляють гормони, які необхідні для роботи організму;
- накопичується клітковина під шкірою, на цьому етапі це інтенсивно відбувається в області плечей.
До моменту пологів малюк стане приємного рожевого кольору, з красивим, пухким личком і гладенькою шкірою. У плоду вже є нігтики і він може ними поранитися. Часто в цей час маленькі «пузожителі» звертаються калачиком вверх ногами, що інколи приносить незручності мамі.
Приєднуйтесь до Nestle Baby&Me
Відчуття майбутньої мами
Відчуття на цьому тижні у жінки різні. Матка тисне на легені, адже вона досягла найбільших розмірів. Через великий живіт виникає задишка – щоб нормалізувати дихання, станьте накарачки і виконайте кілька дихальних вправ. При нехватці кисню можуть посиніти губи і стати холодними кінцівки – тоді терміново зверніться до лікаря і викликайте швидку допомогу. Цей дискомфорт може пройти моментально, варто лише плоду опуститися і на легені вже не буде ніякого тиску. Але не хвилюйтеся, рідко коли дітки опускаються раніше пологів. Ходити з малюком стає все важче.
Майбутня мама часто відчуває втому і не може довго гуляти. Але пам’ятайте, що прогулянки вам дуже потрібні, тому ходіть потроху кожен день. В цей час уникайте довгих поїздок або перельотів.
Спати з животом – все важче. Заснути вночі важко, як через ворушіння малюка, так і через часті позиви в туалет.
УЗД на 35 тижні вагітності
Зрозуміти, чи все йде по плану, як працює плацента, чи немає загроз, допоможе УЗД на цьому терміні. За допомогою ультразвукового обстеження лікар визначить розміри крихітки і їх відповідність нормам, прослухає биття серця, а також можливість розвитку патологій. Під час УЗД лікар оцінює стан навколоплідних вод і місцезнаходження пуповини. Крім того, обстеження допоможе встановити наступне:
- ступінь зрілості плаценти;
- положення дитини;
- її загальний стан.
Якщо спостерігаються якісь зміни або відхилення – притримуйтеся всіх рекомендацій лікаря і не хвилюйтеся. Намагайтеся уникати стресів і більше відпочивайте.
Пологи на 35 тижні
Дитина вже дуже виросла, її органи і системи повністю готові до самостійної роботи, проте, період родів ще не настав. Звичайно, навіть, якщо це й відбудеться на цьому етапі – малюк виживе і буде почуватися чудово. Багато хто з діток саме так і вирішує – вони хочуть швидше покинути тісний мамин животик і з’явитися на світ. Хвилюватися про це не варто – якщо 35 тиждень вагітності закінчився пологами, то будьте впевнені, що з крихіткою все буде в порядку. Вона не тільки буде жити, але й нічим не буде відрізнятися від інших діток, які народилися в термін. Кожен випадок – індивідуальний, але як свідчить практика, малюки, народжені на цьому тижні, почуваються добре, швидко розвиваються і ростуть. На терміні в 35 тижнів плід вже може дихати, тому, якщо він народиться раніше – з цим у нього проблем не буде. Зараз у нього готові вже всі органи і працюють системи. Інколи в пологовому будинку приходиться побути довше – можливо дитині будуть потрібні спеціальні апарати, тривалість використання яких лікар визначає самостійно в кожному індивідуальному випадку. В будь-якому випадку – не варто хвилюватися. Турбуйтеся про себе і про своє здоров’я, більше лежіть і відпочивайте, не нервуйте і правильно харчуйтеся – при дотриманні всього цього ви зможете доносити дитину до потрібного терміну і народити її здоровеньку природнім шляхом!
Рекомендовані статті