23 тиждень вагітності

23 тиждень вагітності

Вагітність
Стаття
жов. 16, 2024
5хв

23 тиждень вагітності не має особливостей і проходить спокійно. На цьому тижні мама може насолодитися своїм положенням, відчуваючи під серцем маленьку дитину, яка вже набула рис людини. 

У цей період вже сформована форма носа, повіки та з'явилися брови. На 23 тиждень вагітності рухи дитини добре помітні. Мама вже знає, коли маленький засинає, а коли грається у животику чи гикає через проковтування навколоплідних вод. Важливо почати рахувати рухи дитини на 23 тижні вагітності, щоб зрозуміти, чи достатньо кисню у плаценті та бути спокійною за повноцінний розвиток.

Вага дитини на 23 тижні вагітності складає 500 грамів, а через два тижні його вага складатиме у 2 рази більше. А оскільки й головний мозок збільшується у розмірах більш ніж в 10 разів, то дитинка дуже швидко розумнішає та починає прислухатися до рухів, голосу мами, вивчати на інстинктивному рівні своє лице та себе.

Тому дуже важливо в такий період часто гуляти на свіжому повітрі щодня, уникати стресів, що можуть спричинити нехватку кисню для нормального розвитку. Ви маєте приділяти більше уваги собі, радіти, адже навіть емоції відображаються на стані майбутньої дитини.

Як виглядає дитина на 23 тижні вагітності? Це вже майже сформована людина, що має всі частини тіла та органи. Проте їхній розвиток буде продовжуватися до самих пологів. Але зараз вже можна на УЗД помітити, як сформувалася травна система, дихальні шляхи. Працює і кровотворення. На цьому тижні починає своє функціонування селезінка. Вона вже здатна виробити клітини крові та контролювати їхню якість, знищуючи погані з них. На маленьких пальчиках дитини вже є нігтики,. Пушок, що на тілі, поступово темніє. У цей час у маленького вже з'являються фази сну.

Відчуття майбутньої мами на 23 тижні вагітності

Якщо раніше ви могли відчути роботу кишківника та сплутати його з рухами малюка, то вже на 23 тиждень вагітності живіт підріс, і з'являються поштовхи, що не тільки відчутно, але й можна інколи помітити. Тепер ви навіть можете визначити, що саме робить ваша дитинка - перевертається, потягується чи грається. Цей час найкращий для мами, коли можна відчувати малюка, але його ворушіння ще не завдають великого дискомфорту. А якщо його активна фаза відбувається ввечері, то можна погладити животик і малюк трошки заспокоїться.

Читайте також: Ворушіння плоду

З часом животик буде більшати та може з'явитися печія. Обов'язково повідомте про це лікаря, який допоможе з нею впоратися та призначить необхідні препарати чи народні методи. Також потрібно розуміти, що на 23 тиждень вагітності розміри плоду розтягнута матка підпирає діафрагму і тепер стане важче дихати. Тому важливо навчитися поповнювати запас кисню, роблячи невеликі, але часті вдихання носом та інші дихальні вправи. Ну і звісно ж, живіт починає давити й на міхур, через що збільшуються позиви до туалету.

Читайте також: Печія при вагітності

УЗД вам може показати стать дитинки, наприклад на 23 тиждень вагітності дівчинкою будуть помітні сформовані статеві органи. І навіть якщо вона сховалася і не хоче показувати, то теоретично визначити стать можна завдяки серцебиттю. У дівчинки воно б'ється частіше за 140 ударів на хвилину. А якщо визначили 23 тиждень вагітності хлопчиком, то серцебиття буде не більше 140 ударів за хвилину.

Під час чергового візиту до лікаря важливо отримати консультацію щодо того, як правильно лежати на боку. Потрібно враховувати локалізацію плаценти, щоб не перекривати доступ кисню та не погіршувати її нормальне функціонування, що забезпечує нормальний розвиток дитини в утробі матері.

Також на цьому тижні ви можете помітити, що з'явилася темна смуга від пупка до лобкової частини. Це все результат гормонів, усе прийде до норми після народження вашої дитинки. А ось якщо у вас є відчуття зудіння біля пупка, то на це потрібно звернути увагу, оскільки в результаті натяжіння животика шкіра розтягується і щоб потім не було розтяжок, краще почати використовувати спеціальні креми та масла для вагітних.

View details Реєструйтесь на Nestle Baby&Me
Реєструйтесь на Nestle Baby&Me

Реєструйтесь на Nestle Baby&Me

Реєструйтесь на сайті та отримуйте: •‎ Персональну електронну розсилку •‎ Безкоштовне тестування продукції •‎ Інформацію про знижки та спеціальні пропозиції

Чи потрібне УЗД на цьому терміні?

Зазвичай планово жінки проходять УЗД три рази за всю вагітність:

  • з 10 по 14 тиждень;
  • з 20 по 22 тиждень;
  • з 30 по 32 тиждень.

Тому 23 тиждень вагітності для УЗД не є плановим. Хоча є деякі причини, через які лікар може призначити діагностику. Якщо у вас, наприклад, негативний резус, а у вашого чоловіка позитивний, то на це потрібно звернути особливу увагу, адже під час вагітності у вас може з дитиною виникнути резус-конфлікт. Саме на цьому терміні можливо визначити за характерними ознаками:

  • збільшення товщини плаценти;
  • асцит у плоду (скупчення рідини в животі);
  • гідроторакс (скупчення рідини у грудній клітці);
  • розширення шлуночків головного мозку (гідроцефалія).
  • під час здачі аналізу крові - різке збільшення титрів антитіл;
  • під час проведення доплера спостерігається порушення матково-плодово-плацентарного кровотоку у середній мозковій артерії плода.

За виявлення перших ознак резус-конфлікту потрібен особливий нагляд за вагітною на визначення оптимального терміну народження в інтересах виживання дитини.

Якщо ви спитаєте - 23 тиждень вагітності скільки це місяців? Це майже 6 місяців з початку запліднення. У цей період на УЗД можна побачити, що дитинка все ще не перевернулася та залишається ніжками до тазу. Але в деяких випадках вона вже може забажати змінити положення. Тому не потрібно панікувати, оскільки все це норма.

Щоб отримати повноцінну інформацію з УЗД, потрібно до нього підготуватися. За кілька днів до дослідження фахівці радять виключити з раціону продукти, що викликають здуття: бобові, капусту, виноград, горіхи, газовані напої, чорний хліб. Якщо вам будуть робити УЗД за допомогою абдомінального датчика, перед процедурою, як і перед проведенням ультразвукового дослідження органів малого таза, необхідно наповнити сечовий міхур, випивши до півлітра води без газу.

Правила харчування мами на 23 тижні вагітності

Щоб ви гарно себе почували та вагітність на 23 тиждені проходила нормально, потрібно дотримуватися деяких рекомендацій:

  • забезпечувати організм необхідними речовинами - білками, жирами та вуглеводами;
  • вживати продукти, що містять кальцій та піднімають гемоглобін;
  • обмежувати кількості солі, також варто відмовитися від шкідливої їжі;
  • замінити газовану воду на компоти, морси та соки;
  • замінити солодке фруктами та сухофруктами.

На 23 тиждень вагітності вага мами збільшується від 4,9 до 6,9 кг, все залежить від її комплектації до вагітності. Через те, що живіт на 23 тижні вагітності вже достатньо великий він давить на нижню частину тазу, чим провокує варикозні зміни судин на ногах. Про всі ці проблеми треба повідомляти лікаря та не займатися самолікуванням.

23 тижні вагітності - це період, коли можна насолоджуватися своїм станом. Але не забувайте постійно відвідувати свого лікаря та дотримуватися рекомендацій. Якщо щось буде не так ваша дитина на 23 тижні вагітності обов'язково про це повідомить, , тому дослухайтеся до її поштовхів.

Рекомендовані статті

View details 37 тиждень вагітності
Стаття
37 тиждень вагітності

37 тиждень вагітності

Ось і настав 37 тиждень вагітності – більша частина часу позаду. Попереду – довгоочікувана подія, до якої і мама, і дитина вже цілком готові.

4хв на прочитання

View details 20 тиждень вагітності: розвиток дитини та поради для майбутньої мами
Стаття
20 тиждень вагітності

20 тиждень вагітності: розвиток дитини та поради для майбутньої мами

20 тиждень вагітності — особливий період у житті майбутньої мами, коли вона перетинає півдороги до появи на світ своєї довгоочікуваної дитини.

9хв на прочитання

View details Перші ознаки вагітності
Стаття
2160801_600x302_week-3

Перші ознаки вагітності

Не кожна жінка здогадується, що довгоочікувана вагітність вже настала.

6хв на прочитання

View details Ворушіння плода під час вагітності: що важливо знати на різних термінах
Стаття
Перші ворушіння плода під час вагітності: відчуття майбутньої мами

Ворушіння плода під час вагітності: що важливо знати на різних термінах

Відчуття перших ворушінь плода — одна з найбільш захопливих подій під час вагітності.

6хв на прочитання

View details 33 тиждень вагітності
Стаття
33 тиждень вагітності

33 тиждень вагітності

33 тиждень вагітності – термін, коли мама стоїть на порозі священного таїнства появи малюка на світ. 

4хв на прочитання

View details Як поводиться дитина перед пологами?
Стаття
Как ведет себя ребенок перед родами | Nestlebaby.com.ua

Як поводиться дитина перед пологами?

Активність дитини в утробі матері – ключова ознака його життя. Малюк ворушиться та штовхається протягом усього періоду вагітності.

4хв на прочитання

View details 17 тиждень вагітності
Стаття
17 тиждень вагітності

17 тиждень вагітності

17 тиждень вагітності – вже настав довгоочікуваний п’ятий місяць. Ви не помічаєте, як йде час, все більше з’являється хвилювань і чітко прослідковується материнський інстинкт.

4хв на прочитання

View details 11 тиждень вагітності
Стаття
11 тиждень вагітності

11 тиждень вагітності

Одинадцятий тиждень в календарі вагітності. Токсикоз залишає в спокої майбутню маму, дозволяючи насолоджуватися своїм чарівним станом.

4хв на прочитання

View details 3 скринінг під час вагітності: терміни проведення
Стаття
3 скринінг під час вагітності

3 скринінг під час вагітності: терміни проведення

Останні три місяці вагітності – водночас приємний та бентежний період.

4хв на прочитання

View details 1 тиждень вагітності
Стаття
1 тиждень вагітності

1 тиждень вагітності

Початком вагітності вважають перший день останньої минулої менструації. Така точка відліку є загальноприйнятною та найточнішою. З неї і починається перший тиждень вагітності.

4хв на прочитання

View details Ознаки початку пологів: сигнали тіла
Стаття
Ознаки початку пологів: сигнали тіла

Ознаки початку пологів: сигнали тіла

Усі терміни вказують на наближення пологів, сумка з речами до пологового вже готова, залишилося тільки дочекатися цієї миті і якнайшвидше взяти на руки своє маленьке щастя.

4хв на прочитання

View details 22 тиждень вагітності
Стаття
22 тиждень вагітності

22 тиждень вагітності

22 тиждень вагітності – продовження другого триместру виношування дитини. Часто це найбільш спокійний, легкий та приємний час за весь період «цікавого положення».

6хв на прочитання

View details Ознаки вагітності до затримки місячних
Стаття
Признаки беременности до задержки месячных | Nestlebaby.com.ua

Ознаки вагітності до затримки місячних

Вагітність на ранніх термінах можна визначити не лише за відсутністю місячних. Існує більше десятка ознак вагітності, які допоможуть вам ще до затримки дізнатися про зародження малюка.

4хв на прочитання

View details 38 тиждень вагітності
Стаття
38 тиждень вагітності

38 тиждень вагітності

38 тиждень вагітності – практично закінчення терміну. Ще пару тижнів і малюк назавжди покине животик мами.

4хв на прочитання

View details 9 тиждень вагітності
Стаття
9 тиждень вагітності

9 тиждень вагітності

Повільно, але цілком упевнено, ми рухаємося далі, перший триместр підходить до кінця.

4хв на прочитання

View details Що таке гестаційний діабет?
Стаття
Що таке гестаційний діабет?

Що таке гестаційний діабет?

Підвищення цукру в крові під час вагітності – це одне з найпоширеніших порушень обміну речовин у майбутньої мами.

4хв на прочитання

View details Задишка у вагітних
Стаття
Задишка у вагітних

Задишка у вагітних

У другій половині вагітності у багатьох жінок виникає задишка. При цьому вона буває такою сильною, що стає причиною для хвилювань.

2хв на прочитання

View details 31 тиждень вагітності
Стаття
31 тиждень вагітності

31 тиждень вагітності

31 тиждень вагітності наближає молоду маму до пологів. Це хвилюючий період, коли батьки вже готують дитячу кімнату і купують святковий комплект на виписку з пологового будинку.

4хв на прочитання

View details 36 тиждень вагітності двійнятами
Стаття
36 тиждень вагітності двійнятами | Nestlebaby.com.ua

36 тиждень вагітності двійнятами

Настає фінальний етап багатоплідної вагітності.

3хв на прочитання

Приєднуйтеся до Клубу

  Приєднуйтеся до Клубу

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

Логотип поштової розсилки

Поштова розсилка

Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

Логотип безкоштовного тестування

Безкоштовне тестування

Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

Логотип поради та статті

Поради та статті

Поради від експертів для покращення фізичного стану.