1 тиждень вагітності
Початком вагітності вважають перший день останньої минулої менструації. Така точка відліку є загальноприйнятною та найточнішою. З неї і починається перший тиждень вагітності.
Жінка в цей період лише готується прийняти свій новий стан, а тим часом в її організмі вже почалися прекрасні зміни. Перш за все змінюється гормональний фон. На 1 тижні вагітності майбутня мама ще майже нічого не відчуває. Саме тому на такому маленькому терміні представниці прекрасної статті можуть навіть не здогадуватися про те, що вони зачали.
Якими можуть бути результати тесту на 1 тижні вагітності?
Живіт на перших тижнях ніяк не виказує себе, але у дівчини можуть з’явитися здогадки, що вона чекає дитину. Тому виникає необхідність перевіритися за допомогою тесту. В перші дні вагітності він нічого не покаже. Запліднення яйцеклітини відбувається на протязі трьох діб після статевого акту. Тому, навіть знаючи дату останнього контакту, який став початком ймовірного зачаття, робити тест на першому тижні безглуздо.
Зовсім інша справа, якщо перевірка проводиться на протязі першого тижня затримки місячних. В такому випадку тест може виявитися позитивним. При цьому на прийомі в лікаря і після проведення УЗД напевно буде установлений зовсім інший термін, трохи більший, ніж ви визначили для себе.
Читайте також: Перші ознаки вагітності
Особливості самопочуття на 1 тижні вагітності
По правді, на першому тижні ще зарано говорити про вагітність. Тим більше, нічого неможливо сказати про розміри плода. Відповідно, про таке явище, як ворушіння, не може бути й мови. В організмі в цей період відбуваються чудові зміни, але майбутня мама їх не відчуває. Єдине виключення – стан страху вагітності.
В ньому жінка може «накручувати» себе, змушуючи організм відчувати все те, що переживають всі вагітні: від нудоти до бажання їсти непоєднувані між собою продукти. Знаючи найбільш поширені симптоми, дівчина може постійно думати про них. Через це неіснуючий процес вагітності сприймається, як дійсний.
1 тиждень вагітності: чи можна займатися сексом?
Секс – невід’ємна складова життя кожної пари. Проте, отримавши звістку про вагітність, краще на деякий час пожертвувати особистим задоволенням заради життя вашої крихітки. Справа в тому, що жіночий оргазм на перших тижнях вагітності може бути життєво небезпечним для плода. Він провокує прилив крові до органів малого тазу. Крім того, скорочуються м’язи піхви та матки, що може викликати викидень.
Якщо у вашому житті вже була втрата дитини або просто хочете продовжувати сексуальне життя, зверніться до лікаря. Він детально розгляне ваше питання і, якщо це все ж можливо, пояснить, як потрібно діяти. Все ж займатися любов’ю в звичному режимі не вийде. Партнерам прийдеться стримувати себе: чоловікові – в різкості рухів, а жінці – в досягненні вищої точки задоволення. Але майбутнім батькам не варто впадати у відчай. Важливо пам’ятати, що є інші можливості зробити приємно другій половинці. Ні в якому разі не можна закриватися і позбавляти уваги свого коханого.
Читайте також: Секс під час вагітності: чи можна займатися коханням під час вагітності?
Приєднуйтесь до Nestle Baby&Me
Про що потрібно потурбуватися на 1 тижні вагітності?
Вагітність на першому тижні – це початок нового етапу в житті молодої жінки. Головна мета в цей час – навчитися дбайливо ставитися до себе і малюка. Це повинно проявлятися в серйозному відношенні до здоров’я. Для деяких дівчат це означає кардинальну зміну способу життя. І так, що потрібно зробити:
- Відмовитися від шкідливих звичок (хоча на 1 тижні вагітності плід ще не сформований, але нове життя уже зароджується). Нікотин та алкоголь можуть заподіяти непоправну шкоду здоров’ю дитини.
- Звести до мінімуму фізичні навантаження. Якщо займалися спортом, відкладіть це до моменту народження малюка. Тоді буде чудовий привід привести себе в форму і потренуватися з задоволенням.
- Не приймати будь-які медикаменти без попереднього спілкування з лікарем. В складі лікарських засобів можуть бути компоненти, шкідливі для мами та дитини.
- Всіма можливими способами намагатися уникати стресових ситуацій. Зберігати спокій, адже лише так плід зможе комфортно та безперешкодно розвиватися.
- Завести персональний календар вагітності. Це допоможе слідкувати за особливостями стану надалі.
Читайте також: Спорт під час вагітності
Організм кожної майбутньої матері – індивідуальний. І, якщо одна може спокійно продовжувати свою діяльність в стандартному режимі, то для другої такі дії можуть мати сумний фінал. Для мами важливо в цей період навчитися слухати себе. Ні в якому разі не можна нервувати та перенапружуватися. Потрібно запам’ятати це, як головне правило на найближчі 9 місяців: немає нічого важливішого за здоров’я.
Вагітність для батьків – це велика радість, але й великий тягар, який повинні нести двоє. Щоб обом було легше, краще провести початковий період вагітності у взаєморозумінні і гармонії один з одним!
Рекомендовані статті