Що таке педприкорм?
Є мами, які при введенні прикорму не враховують послідовність введення, вікові норми, грами і міліграми. Вони просто діляться з малюком невеликою кількістю їжі з своєї тарілки. Такий прикорм називається педагогічним. Давайте поговоримо про суть прикорму, про його плюси, мінуси і розберемося в тому, який прикорм краще обрати – педагогічний чи традиційний.
Важливо!
Основна перевага педагогічного прикорму - його простота. Мама не витрачає час на приготування окремих страв для малюка. За загальним столом дитина звикає до культури харчування, відчуває себе членом сім'ї. Далеко не всі родичі погодяться на «дієтичне» меню з простими стравами. З меню доведеться виключити все жирне, гостре, солоне, смажене, приправи, фастфуд і продукти з хімічними добавками. Зверніть увагу: малюк отримує саме ту їжу, до якої тягнеться.
Слову «педприкорм» трохи більше двадцяти років. Організувати педприкорм не складно, достатньо притримуватись кількох правил:
- Малюк отримує педприкорм, сидячи на колінах у мами за загальним столом, ніяких окремих прийомів їжі. Мама дає шматочки їжі, яку їсть вся сім'я;
- Малюк отримує свою порцію тільки якщо активно просить їжу;
- В перший місяць порція кожного продукту не повинна перевищувати за розміром горошину, їжа дається дитині в звичному вигляді, не подрібнюється
Весь період педприкорму малюк отримує грудне молоко в повному обсязі.
Вважається неправильно ставити на стіл окремі продукти тільки для малюка. І якщо малюк обирає ароматну котлетку чи торт з трояндами, не можна заміняти продукт, який його зацікавив, на дитяче меню.
Розжувати і проковтнути шматочок для 6-7 місячного малюка не так просто. Перші дні малюк може давитися їжею. Саме тому перші дози мають бути мінімальні, за розміром як рисове зерня. Якщо малюк подавився, не лякайте його різкими рухами та криками: з переляку він може різко вдихнути і втягнути шматочок ще далі. Нахиліть малюка вперед і витягніть їжу з рота своїми пальцями. Якщо малюк продовжує кашляти, під нахилом підніміть його ручки догори, це збільшить видих і допоможе шматочку вилетіти з горла.
Як і в традиційному (педіатричному) прикормі, на першому етапі малюку видають порцію монопродукту. Маленький шматочок домашнього сиру, шматочок овоча, горошина каші без підливи чи соусу. Це необхідно, щоб вчасно визначити причину негативної реакції, якщо якийсь продукт раптом не підійде малюку.
Якщо все нормально, комбійнуйте вже знайомі малюку продукти для приготування нових страв. Ближче до 8-го місяця порцію можна збільшити до 30-50 грам, а до року - довести до 150 грам їжі за один прийом.
Порада
Педагогічний прикорм незамінний, якщо ви хочете привернути увагу малюка до їжі, стимулювати цікавість до різних продуктів. Головне, щоб їжа на загальному столі відповідала віку малюка. Для здорового малюка можливість скуштувати корисні продукти з маминої тарілки буде корисним досвідом, який розширить його смакові звички і поступово привчить до звичного харчування в сім'ї. Головне - знати міру і робити все вчасно.
Рекомендовані статті