Розвиток дитини в 11 місяців

11 місяців дитині: розвиток, догляд та важливі моменти

6-12 місяців
Стаття
лист. 7, 2024
4хв

Твоєму маляті 11 місяців.

Для нього це перехідний період як у фізичному, так і в емоційному та розумовому плані. Це час, коли починається процес виховання: навчання, ігри, заохочення. До року малюк підросте ще на один сантиметр і додасть у вазі приблизно 300-350 г.

Граємо і вчимося

Малюк відкрив для себе новий спосіб пересування: сидячи на попці, він відштовхується ручками – от сміхота! Він вміє знімати кришку з коробки. Будь уважна: крихітка намагатиметься відкрити все, що знайде. Малюк навчився тримати олівець і малює ним на папері.

Він може вказати на річ, з якою хоче пограти. Вчи дитину впізнавати певні частини тіла – це можна робити у ванні під час купання дитини або коли ти одягаєш її. Вона буде пишатися тим, що може вказати на носик, ротик або ніжки.

Слухаємося маму і тягнемося до нового

Малюк розуміє прості прохання, наприклад, «йди до мене» або «лови», і виконує їх, чим неодмінно викликає посмішку у мами. Він цілком може перевертати сторінки книги, яку ти йому читаєш, і навіть швидше, ніж ти встигаєш читати. Так малюк звикне до книг, полюбить їх і в майбутньому буде отримувати задоволення від читання.

Малюк намагається зробити перші самостійні кроки, особливо в колі знайомих дітей його віку, які вже ходять. У нього виходить? Добре. Похвали його. А якщо ні? Не переживай – нехай все йде своєю чергою.

Виховання: радощі і складності

Не завжди просто відмовити дитині в чомусь, особливо коли вона починає плакати, почувши «ні». Але це неминуче, адже малюк повинен зрозуміти, що можна, а чого не можна, це допоможе формуванню його особистості. Завжди пам'ятай: твій малюк дуже хоче радувати тебе, хоче, щоб ти ним пишалася. Хвали його за хороші вчинки. Це краще, ніж просто говорити «так треба».

Як ми їмо

Маля вже прямо сидить на високому дитячому стільчику за загальним столом. Сидіти за одним столом з дорослими – важливий крок у розвитку. Твій малюк буде пишатися собою. А ти зможеш продовжити виховний процес! Намагайся сервірувати стіл: він повинен виглядати красиво. Дуже важливо навчити дитину їсти активно. Не потрібно просто вкладати їжу в рот малюка. Наполягай, щоб дитина не тільки знімала її з ложки губами, але і відкушувала.

View details Спробуйте снеки Gerber® Organic
Снеки Gerber

Спробуйте снеки Gerber® Organic

Тануть у роті, легко тримати у маленькій долоньці, допомагають формувати навички самостійного прийому їжу – це про снеки Gerber® Organic. А у складі – тільки органічні овочі, фрукти і злаки.

У 11 місяців – вчимося відкушувати

Кусати найзручніше вчити на яблуці. Візьми невелике яблуко, почисти його і вклади в ручку дитини. Малюк буде намагатися самостійно шкребти яблуко зубами. При цьому не забувай, що в раціон дитини, як і раніше, повинні входити терті фрукти, у тому числі і яблучне пюре.

Що впливає на апетит

Приємно, коли дитина їсть добре. А от коли вона вередує, відмовляється від їжі, батьки починають хвилюватися. Чому ж у малюка може зникнути апетит? Постарайся скорегувати режим харчування і обмеж «перекуси» між годуваннями дитини. Частенько мами дають діткам печиво, а потім дивуються, чому дитина не хоче їсти. Звичайно, вона не хоче, адже в шлунку у неї ще перетравлюється те, що вона з'їла зовсім недавно.

Іноді апетит зникає на який-небудь з видів їжі. Малюк охоче їсть інші страви і категорично відмовляється від «нелюбого». Тут особливої проблеми немає – підберіть дитяче харчування Нестле® з аналогічним набором вітамінів та поживних речовин.

Є й інша причина, через яку у дитини може зникнути апетит. Батьки, бажаючи малюку тільки добра, кладуть йому занадто великі порції, які малюк не в змозі осилити. Мама і тато починають панікувати, всіма способами намагаються змусити з'їсти більше. А в результаті, відстоюючи свої права, дитина відмовиться проковтнути навіть ложечку.

Цієї проблеми можна уникнути, якщо годувати малюка розфасованими продуктами з розрахунку на один прийом їжі. Ні в якому разі не можна годувати дитину наспіх. Коли малюка підганяють, він починає нервувати і йому стає не до їжі.

До речі, будь-які сильні емоції, як позитивні, так і негативні, можуть впливати на апетит. Якщо настав час годування, а малюк розігрався і голосно сміється, дай йому час заспокоїтися. Або не дивуйся, що дитина погано їсть. У спекотну погоду апетит, як правило, знижується і у дорослих, і у дітей. Не допускай, щоб дитина перегрівалася. Дуже корисно незадовго до їжі обливати малюка помірно прохолодною водою.

Ну і, звичайно, поганий апетит буває, якщо дитина захворіла. У цьому випадку краще викликати лікаря і порадитися з ним з приводу лікування та годування.

Рекомендовані статті

View details Розвиток дитини в 6 місяців
Стаття
Розвиток дитини в 6 місяців

Розвиток дитини в 6 місяців

Дитина в 6 місяців витрачає дедалі більше енергії, досліджує навколишній простір і багато спілкується. Що має вміти робити 6-місячна дитина, в нашій статті.

Дар’я Вакула

7хв на прочитання

View details Що таке педприкорм?
Стаття
Що таке педприкорм?

Що таке педприкорм?

Є мами, які при введенні прикорму не враховують послідовність введення, вікові норми, грами і міліграми. Вони просто діляться з малюком невеликою кількістю їжі з своєї тарілки.

3хв на прочитання

View details Добрі родичі
Стаття
Добрі родичі

Добрі родичі

Дитину обсипає на яскраві фрукти, а бабуся нагодувала чадо полуницею. В гостях у бабусі з дідусем малюк пив заборонену кока-колу.

2хв на прочитання

View details 8 місяців дитині
Стаття
Календарь прививок в Украине: правила вакцинации | Nestlebaby.com.ua

8 місяців дитині

Безумовно, що кожен період життя супроводжується своїми особливостями, викликами та моментами радості.

5хв на прочитання

View details 7 місяців дитині
Стаття
Розвиток дитини в 7 місяців

7 місяців дитині

У житті кожної сім’ї є моменти, які стають особливо важливими та незабутніми. Перший рік життя дитини — це час стрімкого розвитку, відкриття світу й багато нових відчуттів.

5хв на прочитання

View details Як вкласти дитину спати: ТОП-15 секретів
Стаття
Як вкласти дитину спати: ТОП-15 секретів

Як вкласти дитину спати: ТОП-15 секретів

Малюк не хоче засинати, а вночі кілька разів кличе маму? Тоді наші поради, як вкласти дитину спати без істерики, обов'язково стануть вам у пригоді.

4хв на прочитання

View details Білок – ключовий макроелемент для здорового росту й розвитку дитини
Стаття
Білок – ключовий макроелемент для здорового росту й розвитку дитини

Білок – ключовий макроелемент для здорового росту й розвитку дитини

В перший рік малюк росте найшвидше за усе своє життя.

2хв на прочитання

View details Як правильно пережовувати їжу?
Стаття
Як правильно пережовувати їжу?

Як правильно пережовувати їжу?

Добре пережовуй! Всім відомо, що їсти потрібно спокійно, не поспішаючи і ретельно пережовувати їжу. А ти знаєш, навіщо це все?

3хв на прочитання

View details Обід під мультики: забороняти чи ні?
Стаття
Обід під мультики: забороняти чи ні?

Обід під мультики: забороняти чи ні?

Коли малюк народжується, мами, теоретично добре підковані в питаннях виховання, мають достатньо категоричну аргументовану точку зору в деяких моментах.

2хв на прочитання

View details Як відучити дитину від заколисування: ТОП-10 порад
Стаття
Как отучить ребенка от укачивания | Nestlebaby.com.ua

Як відучити дитину від заколисування: ТОП-10 порад

З якого віку, навіщо та як відучити дитину від заколисування? Ми підготували 10 перевірених порад для втомлених мам.

3хв на прочитання

View details Якщо малюк багато їсть
Стаття
Якщо малюк багато їсть

Якщо малюк багато їсть

Апетит малюка залежить від стану здоров’я, темпів росту, рухливості протягом дня. Тому перш ніж панікувати, розберись, скільки насправді з’їдає малюк.

3хв на прочитання

View details Розвиток дитини в 9 місяців
Стаття
Розвиток дитини в 9 місяців

Розвиток дитини в 9 місяців

Коли твоєму малюкові 9 місяців, він продовжує розвиватися як особистість і починає заявляти про свої інтереси.

5хв на прочитання

View details Як відучити дитину спати з мамою: ТОП-10 способів
Стаття
Як відучити дитину спати з мамою

Як відучити дитину спати з мамою: ТОП-10 способів

Коли і як відучити дитину спати з мамою? Дізнайтеся про основні переваги окремого сну та про 10 способів привчити маля до власного ліжка.

4хв на прочитання

View details Якщо малюк мало їсть?
Стаття
Якщо малюк мало їсть?

Якщо малюк мало їсть?

Дитина довго і задумливо сидить над тарілкою. Якщо щокастий малюк активно відкриває рота назустріч ложці, батьківське серце спокійне.

3хв на прочитання

View details Якщо малюк погано спить
Стаття
Якщо малюк погано спить

Якщо малюк погано спить

Новонароджений малюк спить більшу частину часу. Але чим старше він стає, тим більше не спить, інтервали між сном стають все більшими.

2хв на прочитання

View details Фізичний розвиток дитини по місяцях
Стаття
Фізичний розвиток дитини по місяцях

Фізичний розвиток дитини по місяцях

Всі батьки хвилюються, чи нормально розвивається їх малюк, чи достатньо додає у вазі і чи відповідає зріст малюка нормі, чи всі відповідні ранньому віку навички він набуває.

7хв на прочитання

View details Як навчити дитину плавати: ТОП-6 порад
Стаття
Як навчити дитину плавати: ТОП-6 порад

Як навчити дитину плавати: ТОП-6 порад

Плавання – не тільки корисна навичка, а ще й хороша можливість зміцнити здоров’я. Процес плавання покращує роботу багатьох систем і тканин організму, формує гарну поставу.

4хв на прочитання

View details ТОП-8 порад, як привчити дитину до пустушки
Стаття
ТОП-8 порад, як привчити дитину до пустушки

ТОП-8 порад, як привчити дитину до пустушки

Педіатри не мають спільної думки у питанні, чи потрібна малюку пустушка. Прихильники пустушок говорять про її користь, противники лякають небезпечними наслідками.

4хв на прочитання

View details Сон дитини
Стаття
Сон дитини

Сон дитини

Порушення сну - одна з найпоширеніших проблем, з якою стикаються батьки на першому році життя дитини.

2хв на прочитання

Приєднуйтеся до Клубу

  Приєднуйтеся до Клубу

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

Логотип поштової розсилки

Поштова розсилка

Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

Логотип безкоштовного тестування

Безкоштовне тестування

Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

Логотип поради та статті

Поради та статті

Поради від експертів для покращення фізичного стану.