Дізнавшись про те, що вагітна, жінка якомога швидше хоче дізнатися, що ж за крихітне диво знаходиться всередині неї. А іноді виявляється, що диво не одне, а цілих два, а то і три. Деякі сприймають це з захопленням, інші з хвилюванням і острахом, адже два малюки – це подвійна відповідальність, але разом з тим і подвійне щастя. Чому трапляється багатоплідна вагітність? Чи можна дізнатися про неї на ранніх термінах і чи існують зовнішні ознаки, що свідчать про таке подвійне явище – ми розповімо в цій статті.

Види багатоплідної вагітності

Існує два види багатоплідної вагітності:

  • монозиготна;
  • полізиготна.

У першому випадку запліднена яйцеклітина розщеплюється, за рахунок чого починається формування двох або більше однояйцевих плодів. Всі вони мають однакові хромосоми і є генетично ідентичними. Тому народившись, малюки мають однакову зовнішність, одні і ті ж фізіологічні особливості і навіть схожі психологічні нахили.

Полізиготна вагітність – результат запліднення двох різних яйцеклітин одночасно. Такі дітки можуть мати несхожу зовнішність, тому що у них різний набір хромосом.

Чому відбувається багатоплідна вагітність?

Причин багатоплідної вагітності, які б одноголосно підтвердили фахівці, немає. За твердженням медиків, розщеплення яйцеклітини у випадку монозиготної вагітності відбувається за рахунок низького вмісту кисню в кровоносній системі жінки або збоїв кислотності. Одним з головних чинників залишається схильність на генетичному рівні. Також трапляється, що багатоплідна вагітність стає наслідком прийому препаратів, за рахунок яких в яєчниках починає вироблятися кілька фолікулів. Лікарі стверджують, що ймовірність виносити двійню зростає після 35 років.

Перша ознака багатоплідної вагітності – втома

Ознаками багатоплідної вагітності, до яких матусям слід бути готовими, є посиленням всіх симптомів типової вагітності. Животик буде великий і рости буде швидше, ходити буде важче, токсикоз і набір всіх класичних симптомів вагітності «подвоїться». Найчастіші ознаки багатоплідної вагітності – сильна втома і сонливість. Розвиток декількох плодів вимагає більше ресурсів організму, тому жінка починає втомлюватися вже з перших тижнів вагітності. Досвідчені матусі, які вже знайомі з симптомами «цікавого положення», відразу помітять різницю, а ось вагітні вперше можуть сприйняти цей стан як природне явище.

Друга ознака – нудота

Нудота для вагітної жінки звичайна справа. Виникає вона, як правило, вранці, вагітна відчуває нездужання, занепад сил і блювотні позиви. Разом з нудотою майбутню матусю може мучити печія. Але організм – індивідуальний механізм у кожної жінки. Тому різні прояви на одному і тому ж терміні будуть абсолютно нормальними. Хтось проводить кожен ранок над унітазом, оплакуючи свій сніданок, а хтось відчуває себе прекрасно і бадьоро. Тому відсутність токсикозу не є гарантією того, що в животику тільки один мешканець.

Зовнішні ознаки багатоплідної вагітності

Окрім свого стану, багато мам хочуть знати, як визначити багатоплідну вагітність без УЗД за зовнішніми ознаками. Деякі зовнішні зміни, помітити які жінка може самостійно, дійсно існують, але вони не є стовідсотковою гарантією.

Серед них:

  • шкірні зміни. Сплеск гормонів нерідко провокує сухість та лущення шкіри, а також вугровий висип, посилену пігментацію;
  • великий животик. Щоб контролювати збільшення ваги і зростання живота, жінки частенько користуються таблицями норми, перевищення цих показників свідчить про високу ймовірність кількох плодів;
  • поява горизонтальної борозни на передній стінці матки.

Методи визначення багатоплідної вагітності без УЗД

Визначити точну кількість плодів може тільки УЗД, зробити яке можна на 8 – 18-му тижні вагітності. Однак існують методи визначення, які допоможуть спростувати або підтвердити ваші здогадки вже на перших тижнях. Дізнатися про декілька малюків самостійно можна, скориставшись звичайним тестом на вагітність. Яскрава і жирна смужка буде свідчити про високий рівень ХГЧ, що частіше зустрічається у вагітних з двома і більше плодами. Що стосується акушерського огляду, гінеколог може припустити багатоплідну вагітність за станом матки. Поглиблене маточне дно визначається за допомогою пальпації і говорить про два або більше плоди. У більшості випадків багатоплідна вагітність передається генетично і через покоління. В роду були близнюки або двійнята? Готуйтеся стати матусею одразу декількох «дитинчат».

Рекомендовані статті

View details 3 скринінг під час вагітності: терміни проведення
Стаття
3 скринінг під час вагітності

3 скринінг під час вагітності: терміни проведення

Останні три місяці вагітності – водночас приємний та бентежний період.

4хв на прочитання

View details 1 тиждень вагітності
Стаття
1 тиждень вагітності

1 тиждень вагітності

Початком вагітності вважають перший день останньої минулої менструації. Така точка відліку є загальноприйнятною та найточнішою. З неї і починається перший тиждень вагітності.

4хв на прочитання

View details Застуда під час вагітності: чим небезпечна і що робити?
Стаття
Застуда під час вагітності: чим небезпечна і що робити?

Застуда під час вагітності: чим небезпечна і що робити?

Застуда під час вагітності потребує відпочинку та чіткого дотримання лікарських рекомендацій. Якщо зробити все правильно, і ви, і ваш малюк будете здоровими.

3хв на прочитання

View details 22 тиждень вагітності
Стаття
22 тиждень вагітності

22 тиждень вагітності

22 тиждень вагітності – продовження другого триместру виношування дитини. Часто це найбільш спокійний, легкий та приємний час за весь період «цікавого положення».

6хв на прочитання

View details Пологи двійні без кесаревого розтину
Стаття
Пологи двійні без кесаревого розтину

Пологи двійні без кесаревого розтину

На новину про багатоплідну вагітність кожна мама реагує по-своєму.

4хв на прочитання

View details 19 тиждень вагітності
Стаття
19 тиждень вагітності

19 тиждень вагітності

19 тижнів  вагітності —  це вже п'ятий місяць вагітності. У цей час малюк дуже активний, він росте та розвивається кожного дня.

7хв на прочитання

View details 9 тиждень вагітності
Стаття
9 тиждень вагітності

9 тиждень вагітності

Повільно, але цілком упевнено, ми рухаємося далі, перший триместр підходить до кінця.

4хв на прочитання

View details Філософія Сходу
Стаття
Філософія Сходу

Філософія Сходу

Знання і прийняття принципів східної філософії дозволить вам розслабитися і заспокоїтися в останні тижні очікування малюка. Принцип Дзен такий: «Коли ти їси — їж. Коли читаєш — читай».

2хв на прочитання

View details 31 тиждень вагітності
Стаття
31 тиждень вагітності

31 тиждень вагітності

31 тиждень вагітності наближає молоду маму до пологів. Це хвилюючий період, коли батьки вже готують дитячу кімнату і купують святковий комплект на виписку з пологового будинку.

4хв на прочитання

View details Розвиток двійні по тижнях вагітності
Стаття
Розвиток двійні по тижнях вагітності

Розвиток двійні по тижнях вагітності

За різними оцінками сьогодні у світі налічується 70-80 мільйонів пар близнюків. При цьому багатоплідна вагітність стає все більш поширеним явищем.

6хв на прочитання

View details 36-й тиждень вагітності: розмір плода, відчуття, аналізи та поради експертів
Стаття
36-й тиждень вагітності: розмір плода, відчуття, аналізи та поради експертів

36-й тиждень вагітності: розмір плода, відчуття, аналізи та поради експертів

Вже скоро ви станете мамою. Ви можете помічати за собою підвищене бажання прибрати вдома або негайно відправитися на шопінг за дитячими речами.

Оксана Негрич

8хв на прочитання

View details Секс під час вагітності
Стаття
Що таке гестаційний діабет?

Секс під час вагітності

Коли жінка вагітна, крім того, що її тіло переживає кардинальні трансформації, їй часто доводиться зіштовхуватися з емоційними гойдалками.

Оксана Негрич

6хв на прочитання

View details Кашель під час вагітності: чим і як лікувати?
Стаття
Кашель під час вагітності: чим і як лікувати?

Кашель під час вагітності: чим і як лікувати?

Кашель під час вагітності — досить поширене явище. Найчастіше він виникає як один із симптомів гострої респіраторної інфекції.

Оксана Негрич

6хв на прочитання

View details Вагітність та народження нового життя: 21 тиждень вагітності
Стаття
21 тиждень вагітності

Вагітність та народження нового життя: 21 тиждень вагітності

Вагітність — це дивовижний час у житті жінки, наповнений радістю, очікуванням та безліччю нових відчуттів. Кожен тиждень вагітності приносить свої особливості та цікавинки.

6хв на прочитання

View details 2 тиждень вагітності
Стаття
2 тиждень вагітності

2 тиждень вагітності

2 тиждень вагітності характеризується початком підготовки до потенційних змін в організмі жінки.

3хв на прочитання

View details 8 тиждень вагітності
Стаття
8 тиждень вагітності

8 тиждень вагітності

Восьмий тиждень: що він включає в себе? Чого нам від нього чекати? Як змінився плід, яких розмірів він досяг? Які прояви в цей період будуть особливо помітними в організмі майбутньої мами?

4хв на прочитання

View details Перший триместр вагітності: розвиток плоду, симптоми токсикозу, харчування
Стаття
Перший триместр вагітності по тижнях: етапи формування плоду, симптоми токсикозу, харчування мами, тонус матки

Перший триместр вагітності: розвиток плоду, симптоми токсикозу, харчування

З першого дня вагітності організм майбутньої мами концентрується на нових завданнях: перебудова на максимальну фізичну працездатність та емоційна адаптація до нової ситуації.

Марина Шудель

4хв на прочитання

View details Вагітність 29 тиждень: поради, огляд та практичні рекомендації
Стаття
29 тиждень вагітності

Вагітність 29 тиждень: поради, огляд та практичні рекомендації

29 тиждень вагітності — це важливий період у житті майбутньої мами та її малюка. Це час, коли зміни в тілі жінки та розвиток дитини досягають нового рівня.

6хв на прочитання

View details Скринінг 2 триместру вагітності: коли робити?
Стаття
Скринінг 2 триместру вагітності

Скринінг 2 триместру вагітності: коли робити?

Зародження нового маленького життя – справжнє диво та велика радість. З цього моменту дні майбутньої мами, її цінності й пріоритети змінюються кардинально.

4хв на прочитання

Приєднуйтеся до Клубу

  Приєднуйтеся до Клубу

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

Логотип поштової розсилки

Поштова розсилка

Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

Логотип безкоштовного тестування

Безкоштовне тестування

Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

Логотип поради та статті

Поради та статті

Поради від експертів для покращення фізичного стану.