6 тиждень вагітності

6 тиждень вагітності

Вагітність
Стаття
сер. 9, 2022
4хв

У цей період всередині маленького організму ведеться дуже інтенсивна робота зі створення нових органів. Зовні зародок більше нагадує пуголовка.

Знайомі, коли цікавляться терміном вагітності, як правило, запитують на якому ви місяці. Гінекологи та акушери розраховують вагітність по тижням. Жінка, яка дізналася, що в ній зародилося нове життя, рахує кожен день. Але що стосується відчутних змін в організмі вагітної жінки, то все ж краще прислухатися до думки професіоналів і згрупувати всю інформацію по тижням.

Чим же особливий 6 тиждень? На що потрібно звертати увагу? Як змінюється плід на цьому терміні? Чого слід побоюватися? Які рекомендації дають спеціалісти? На всі ці питання постараємось знайти відповіді разом.

Зміни в організмі малюка на шостому тижні

На шостому тижні вагітності починається формування плаценти, малюк досягає розмірів горошини перчика (4 – 6 мм).

Організм дитини змінюється, із зовнішніх змін: з’явилися зачатки ручок та ніжок, видно очні западини і контури вушок. Внутрішні органи також розвиваються: формується структура головного мозку, розвивається травна система і сечовивідні шляхи; починає формуватися ендокринна залоза, гіпофіз, надниркові залози.

Серце малюка на цьому терміні б’ється в два рази швидше, ніж у дорослої людини, кількість ударів становить 150 в хвилину. Його не можна почути за допомогою стетоскопа, але нам на допомогу приходить ультразвуковий апарат.

Зміни в організмі жінки

View details Реєструйтесь на Nestle Baby&Me
Реєструйтесь на Nestle Baby&Me

Реєструйтесь на Nestle Baby&Me

Реєструйтесь на сайті та отримуйте: •‎ Персональну електронну розсилку •‎ Безкоштовне тестування продукції •‎ Інформацію про знижки та спеціальні пропозиції

Із фізичних відчуттів новим може стати ранній токсикоз, який супроводжується блювотою. Найчастіше вагітних турбує нудота зранку, вона також може супроводжуватися загальною слабкістю, частим сечовипусканням, пітливістю і запамороченням.

Буває, що на шостій неділі вагітності жінку турбують болі внизу живота, набухають молочні залози, груди стають більшими, а соски темніють.

Ми перерахували зміни, які найчастіше зустрічаються в організмі майбутньої мамочки на 6 тижні вагітності, але зовсім не кожна жінка стикається зі всім комплексом перерахованих змін. Частина вагітних на цьому терміні часом не відчуває абсолютно ніяких змін.

Зміни в поведінці жінки

В організмі майбутньої мамочки також відбуваються зміни, вона починає відчувати те, що раніше для неї було незнайомим – гормональні сплески часто викликають перепади настрою. Навіть мінімальні фізичні навантаження можуть призвести до швидкої втоми, це зумовлено тим, що м’язи стають в’ялими.

В їжі також можуть виникати нові вподобання, відомі розповіді про бутерброд з оселедцем і малиновим варенням зовсім не міф.

Якщо організм про щось просить, постарайтесь йому в цьому не відмовляти. Він намагається заповнити дефіцит необхідних поживних речовин для дитини.

Деякі напої та їх дія на організм

Тим не менше, потрібно розуміти, які можуть бути наслідки введення в раціон вагітної жінки деяких видів продуктів і напоїв.

Що потрібно знати про напої: солодка газована вода може викликати печію, і не забувайте подивитися на етикетку, який вміст в ній барвників, підсилювачів смаку та інших шкідливих домішок. Якщо виникло сильне бажання, то краще вибрати безбарвну солодку воду. Лужна мінеральна вода в великій кількості може призвести до накопичення в організмі солей, тому таку воду рекомендується пити не більше 10 днів, потім робити перерву.

Алкогольні напої зовсім не корисні, якщо відчувається гостра потреба в них, то це може бути пів келиха - келих червоного вина максимум за весь період вагітності. Такий напій як кава діє неоднозначно: з однієї сторони, підіймаючи тиск, він створює небажані ризики для малюка, а з другої сторони – у багатьох вагітних спостерігається понижений тиск зранку. Відносно кави та алкоголю краще проконсультуватися у лікаря.

Рекомендації на шостому тижні календаря вагітності

Для вирішення проблеми з токсикозом спеціалісти рекомендують не залишатися голодною на протязі дня. Але в той же час не переїдати – їсти потроху, але часто. Намагайтесь наповнити своє меню білком та вуглеводами. Перевірені засоби від нудоти, які рекомендується взяти на озброєння, це лимон, сухарі або хлібці. Допомагає і полоскання рота лимонною водою, також на допомогу можуть прийти ромашка чи шавлія, відварами з яких теж можна прополоскати рот і заспокоїти організм. Пийте більше рідини.

Намагайтесь більше часу виділяти прогулянкам на свіжому повітрі і добре спати. Достатній рівень кисню в організмі прискорює обмін речовин, що дає йому можливість впоратися з інтоксикацією і спокійно перенести зміни в тілі матері, викликані розвитком плоду. 

Використовуючи знання про шостий тиждень вагітності, майбутня матуся може розуміти, які зміни в її організмі є нормою, а при появі яких краще звернутися до лікаря, з якими напоями потрібно бути насторожі та як боротися з раннім токсикозом.

Рекомендовані статті

View details Як відходять води у вагітних?
Стаття
Як відходять води у вагітних?

Як відходять води у вагітних?

Навколоплідні води — перша колиска малюка, його комфортне середовище для проживання до появи на світ. Давайте з'ясуємо, чому воно таке важливе для розвитку дитини? Коли та як відходять води?

4хв на прочитання

View details Вагітність 29 тиждень: поради, огляд та практичні рекомендації
Стаття
29 тиждень вагітності

Вагітність 29 тиждень: поради, огляд та практичні рекомендації

29 тиждень вагітності — це важливий період у житті майбутньої мами та її малюка. Це час, коли зміни в тілі жінки та розвиток дитини досягають нового рівня.

6хв на прочитання

View details 28 тиждень вагітності
Стаття
28 тиждень вагітності

28 тиждень вагітності

Кожен тиждень вагітності приносить свої особливості, відчуття, радощі та невеличкі тривоги. Однак 28 тиждень вагітності займає особливе місце в календарі кожної майбутньої мами.

6хв на прочитання

View details 26 тиждень вагітності
Стаття
26 тиждень вагітності

26 тиждень вагітності

Наближаючись до ключового моменту в житті кожної жінки, ми досягли важливої дати — 26 тижнів вагітності. Цей тиждень значущий і для мами, і для малюка, що збирається з’явитися на цей світ.

5хв на прочитання

View details 24 тиждень вагітності: розвиток малюка, самопочуття мами та поради
Стаття
24 тиждень вагітність

24 тиждень вагітності: розвиток малюка, самопочуття мами та поради

Вагітність  —  це неймовірний період в житті жінки, протягом якого вона має можливість бачити та відчувати, як нове життя розвивається всередині неї.

7хв на прочитання

View details Вагітність та народження нового життя: 21 тиждень вагітності
Стаття
21 тиждень вагітності

Вагітність та народження нового життя: 21 тиждень вагітності

Вагітність — це дивовижний час у житті жінки, наповнений радістю, очікуванням та безліччю нових відчуттів. Кожен тиждень вагітності приносить свої особливості та цікавинки.

6хв на прочитання

View details 18 тиждень вагітності
Стаття
18 тиждень вагітності

18 тиждень вагітності

18 тиждень вагітності – чудовий період в житті кожної майбутньої мами.

4хв на прочитання

View details Печія під час вагітності: як її позбутися
Стаття
Изжога при беременности: как от нее избавится | Nestlebaby.com.ua

Печія під час вагітності: як її позбутися

Печія під час вагітності, за деякими даними, трапляється у кожної другої жінки, що чекає на малюка. Найчастіше від неї страждають з 20 тижня і до настання пологів.

3хв на прочитання

View details 11 тиждень вагітності
Стаття
11 тиждень вагітності

11 тиждень вагітності

Одинадцятий тиждень в календарі вагітності. Токсикоз залишає в спокої майбутню маму, дозволяючи насолоджуватися своїм чарівним станом.

4хв на прочитання

View details 33 тиждень вагітності
Стаття
33 тиждень вагітності

33 тиждень вагітності

33 тиждень вагітності – термін, коли мама стоїть на порозі священного таїнства появи малюка на світ. 

4хв на прочитання

View details 22 тиждень вагітності
Стаття
22 тиждень вагітності

22 тиждень вагітності

22 тиждень вагітності – продовження другого триместру виношування дитини. Часто це найбільш спокійний, легкий та приємний час за весь період «цікавого положення».

6хв на прочитання

View details 20 тиждень вагітності: розвиток дитини та поради для майбутньої мами
Стаття
20 тиждень вагітності

20 тиждень вагітності: розвиток дитини та поради для майбутньої мами

20 тиждень вагітності — особливий період у житті майбутньої мами, коли вона перетинає півдороги до появи на світ своєї довгоочікуваної дитини.

9хв на прочитання

View details 15 тиждень вагітності
Стаття
15 тиждень вагітності

15 тиждень вагітності

15 тиждень вагітності – прекрасний час, коли немає болів і неприємних відчуттів, у мами хороший настрій і апетит.

5хв на прочитання

View details 13 тиждень вагітності
Стаття
13 тиждень вагітності

13 тиждень вагітності

З 13 по 27 тиждень триває другий триместр вагітності. Це час приємностей: животик округлюється, відчуваються перші поштовхи малюка, зазвичай у жінок проходить токсикоз.

9хв на прочитання

View details 7 тиждень вагітності
Стаття
7 тиждень вагітності

7 тиждень вагітності

Рухаємось далі, і от ми вже на сьомому тижні. Цей тиждень вагітності, як і будь-який інший, готує для вас багато нового. 

3хв на прочитання

View details 5 тиждень вагітності
Стаття
5 тиждень вагітності

5 тиждень вагітності

Цей етап виношування дитини може проходити непомітно для майбутньої мами. Але у більшості жінок особливості такого чудового процесу починають даватися взнаки саме на 5 тижні вагітності.

4хв на прочитання

View details 4 тиждень вагітності
Стаття
4 тиждень вагітності

4 тиждень вагітності

4 тиждень вагітності – один з ключових етапів на шляху розвитку дитини.

3хв на прочитання

View details 36 тиждень вагітності двійнятами
Стаття
36 тиждень вагітності двійнятами | Nestlebaby.com.ua

36 тиждень вагітності двійнятами

Настає фінальний етап багатоплідної вагітності.

4хв на прочитання

View details 3 скринінг під час вагітності: терміни проведення
Стаття
3 скринінг під час вагітності

3 скринінг під час вагітності: терміни проведення

Останні три місяці вагітності – водночас приємний та бентежний період.

4хв на прочитання

Приєднуйтеся до Клубу

  Приєднуйтеся до Клубу

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

Логотип поштової розсилки

Поштова розсилка

Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

Логотип безкоштовного тестування

Безкоштовне тестування

Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

Логотип поради та статті

Поради та статті

Поради від експертів для покращення фізичного стану.