4 тиждень вагітності
4 тиждень вагітності – один з ключових етапів на шляху розвитку дитини. З ним пов’язано немало життєво важливих процесів, тому великого значення набуває здоров’я самої мами, дотримання всіх рекомендацій, і, головне, спокій, адже ви з усім впораєтеся.
Які зміни відбуваються на 4 тижні вагітності?
В фізіологічному плані в організмі жінки відбувається немало змін. Зародок закріплюється в матці, починається процес формування кровопостачання. Весь організм майбутньої мами перебудовується для того, щоб дитина могла отримати все необхідне для свого розвитку.
У жінки починаються активні вегето-судинні реакції, які проявляються спазмами різної сили. Інколи вони можуть призвести до блювотних позивів, легкої ступені зневоднення організму. Важливо враховувати і те, що при наявності хронічних захворювань, деякі з них можуть загостритися. При цьому в ряді випадків заборонено прийом медичних препаратів, особливо тих, які містять антибіотики та гормони. Щоб дотриматися балансу, не зашкодити здоров’ю дитини та мами, потрібно найближчим часом проконсультуватися з лікарем.
Симптоми вагітності на 4 тижні?
Основною ознакою вагітності на 4 тижні вважається відсутність критичних днів. Навіть якщо термін затримки складає всього 24 години, можна сміливо робити тест на вагітність. Ймовірність того, що він покаже точний результат – 98%. Крім того, проявляються зміни безпосередньо в структурі шийки матки та її кольорі. Виявити їх може лікар-гінеколог при огляді.
УЗД на такому терміні не є обов’язковою процедурою, воно рекомендується жінкам з наявними патологіями або по індивідуальному призначенню лікаря. Активне застосування УЗД вводиться приблизно на 8 тижні вагітності.
Реєструйтесь в клубі Nestle Baby&Me
Яким чином відбувається розвиток плоду на 4 тижні вагітності?
Плід в цей час має три шари зародкових листків, кожен з яких відповідає за формування певних органів та їх систем. Середній – це основа для утворення хорди, а значить, і майбутнього хребта. Також він необхідний для створення скелетних м’язів, внутрішніх органів, статевої системи, судин і крові. Зовнішній лист є основою для шкіри і зубів, епітеліальної тканини, нігтів і волосся. Внутрішній лист – це дихальна та травна системи.
На завершальному етапі 4 тижня вагітності між самим ембріоном і плацентою утворюється пуповина, яка забезпечує доступ всіх поживних речовин, необхідних для росту дитини. Зародок знаходиться в навколоплідних водах, а його розмір досягає 4 мм.
Відчуття, які супроводжують жінку на 4 тижні вагітності?
До фізичних та психологічних змін, які зустрічаються у жінок під час вагітності на 4 тижні, відносять:
- відчуття сонливості та слабкості при відсутності об’єктивних причин;
- різкі зміни емоційного стану;
- прояви болю в грудях;
- незначні набряки;
- підвищена чутливість до запахів;
- напруга і збільшення області живота, цю ознаку нерідко плутають з передменструальним синдромом;
- можливе загострення хронічних захворювань;
- зміни в смакових перевагах.
Ворушіння дитини на даному етапі не проявляються, можуть бути фантомними, тобто пов’язаними з очікуваннями жінки.
Читайте також: Ворушіння плоду при вагітності: коли з'являються перші рухи дитини
Практичні поради жінкам на 4 тижні вагітності
В цей час необхідно починати вести календар вагітності, більше уваги варто приділяти власному самопочуттю, менше нервувати, уникати надмірних фізичних навантажень.
Також досвідчені гінекологи та акушери рекомендують:
- більше часу проводити на свіжому відпочинку;
- віддавати перевагу збалансованому харчуванню, відмовитися від шкідливих продуктів;
- відмовитися від шкідливих звичок, таких як куріння і вживання алкогольних напоїв;
- вживати достатню кількість вітамінів з їжею і спеціалізованими вітамінними комплексами, але виключно по рекомендації супроводжуючого лікаря;
- дотримуватися режиму дня, добре спати.
Зверніть увагу, що найчастіше токсикоз є проявом накопичення шлаків в організмі мами. Вагітність – це чудовий привід для того, щоб задуматися про себе та про своє здоров’я. Тому напади нудоти зазвичай припиняють за допомогою раціонального харчування.
4 тиждень вагітності – це початок великого шляху, який проходить малюк в утробі матері. До кінця підходить перший місяць етапу, коли ви вже відповідаєте не лише за себе, але й за крихітну істоту, яка знаходиться всередині вас. Пам’ятайте про це, не забувайте регулярно відвідувати лікаря, здавати відповідні аналізи, щоб контролювати своє самопочуття та здоров’я майбутньої дитини.
Читайте також: Що варто запитати на першому візиті до лікаря під час вагітності
Рекомендовані статті