31 тиждень вагітності

31 тиждень вагітності

Вагітність
Стаття
сер. 10, 2022
4хв

31 тиждень вагітності наближає молоду маму до пологів. Це хвилюючий період, коли батьки вже готують дитячу кімнату і купують святковий комплект на виписку з пологового будинку.

Разом з тим, молода мама може відчувати страх і тривогу перед такою важливою подією. Цей час необхідно присвятити релаксуючим процедурам, наприклад, масажам для вагітних або зустрічам молодих мам, які можуть заспокоїти і налаштувати на потрібний настрій, адже перейми на цьому терміні можуть початися в будь-який час.

Як почувається малюк на 31 тижні вагітності?

Плід вже не маленький клубочок, а сформована людина, яка з нетерпінням очікує свого урочистого виходу. На цьому терміні малюк досяг наступних успіхів:

  • чітко розрізняє темноту і світло;
  • на 31 тижні вагітності немовля вже свідомо фокусує погляд на цікавому предметі;
  • моргає і мружиться (наприклад, ненароком доторкнувшись до відкритого очка, малюк примружить його, що вказує на розвинений «рогівковий рефлекс»);
  • перевертається донизу головою.

Дитинка стрімко розвивається – на даному терміні його організм звикає до нових змін буквально кожен день. Його нервові клітини активно функціонують, мозкові звивини стали чіткими та глибокими, а легенева тканина формується і виділяє сурфактант, готуючи малюка до першого вдиху. Зміни дісталися і до печінки, яка виробляє жовч, готуючись до функції очищення крові та виведення токсинів.

До 31 тижня третього триместру малюк набрав вагу до 1500 г і досяг зросту біля 41 см. Ніжна шкіра вже не така червона, але капіляри ще видно, оскільки підшкірна клітковина продовжує вироблятися. Дитина вже має персональний режим сну. Мама може відслідкувати цей режим, в один час малюк буде спокійним і нечутним, а в другий активним та жвавим.

Які зміни відчуває мама на 31 тижні вагітності?

Матка жінки збільшується, в результаті набирає об’єму і живіт. Мама відчуває навантаження на ноги, спину та внутрішні органи, відчуваючи дискомфорт, втому і, часом, болісні відчуття. Підвищене навантаження негативно впливає на хребет і колінні суглоби, що змушує жінку більше відпочивати і значно зменшити ходьбу та побутові навантаження. На даному терміні мами відчувають всі «принади» вагітності – некомфортно спати, важко ходити, в туалет хочеться частіше, а що приготувати на вечерю стає питанням дня.

Організм мами активно готується до близьких пологів:

  • розм’якшуються тазові кістки (що може викликати болі в промежині);
  • наливаються груди;
  • помітний прилив крові до статевих органів.

Здавлений маткою кишечник може стати причиною запорів. А часті запори здатні спровокувати розвиток дуже неприємного явища – геморою. Тому лікарі рекомендують бути уважними і реагувати на будь-які зміни в області заднього проходу.

View details Станьте частиною Nestle Baby&Me®
Nestle baby&me Club

Станьте частиною Nestle Baby&Me®

Кожен етап розвитку малюка - неповторний, та викликає у батьків нові і нові питання. Отримайте поради від експертів, персоналізовану розсилку та можливість безкоштовно тестувати продукцію з нами!

УЗД на 31 тижні вагітності

Календар вагітності нерідко визначає третє заплановане УЗД на 31 тиждень триместру. Ця процедура проводиться з метою спостереження за стадією розвитку малюка і станом жіночої матки. Мама милується маленьким клубочком, слухає його серцебиття і спостерігає за тим, як зворушливо він смокче пальчик. А лікар тим часом збирає інформацію про стан вагітності, відсутність патологій і ризиків.

Зараз важливо визначити пропорційність тіла, його зріст, працездатність серця і розміщення плоду перед пологами. Увага приділяється і жінці, її матці, а також якості навколоплідних вод і їх кількості.

Що необхідно робити мамі на 31 тижні вагітності?

Лікарі наполегливо рекомендують відслідковувати зміни тиску та слідкувати за загальним  самопочуттям. Матуся стоїть на порозі пологів, а це означає, що будь-яка зміна грає велику роль і може спровокувати передчасні пологи та ускладнення. Даний термін найчастіше вимагає оформлення на збереження. Якщо жінка відчуває сильні головні болі, запаморочення, різкі болі в животі або спостерігає неприродні виділення з піхви, - звернутися до лікаря потрібно терміново.

Якщо мама добре почувається і немає скарг, це не вбереже її від частого відвідування клініки. На цьому терміні необхідно здавати повторно аналізи, збирати документи і активно готуватися до пологів. Деякі справи, які не потребують обов’язкової присутності мами, краще доручити чоловікові чи близьким родичам – молодій мамі потрібен відпочинок і спокій.

Не уникнути відвідування гінекологічного крісла. Ослаблений імунітет стає причиною загострення статевих інфекцій, найчастіше кандидозу (молочниці). Перед пологами такі неприємності потрібно обов’язково лікувати, щоб не заразити плід.

31 тиждень вагітності – достатньо дискомфортний період. Проте дискомфорт перекриває хвиля емоцій перед довгоочікуваною подією. Мамам потрібно готуватися до зустрічі з дитиною, і отримувати виключно позитивні емоції.

Рекомендовані статті

View details 27 тиждень вагітності
Стаття
27 тиждень вагітності

27 тиждень вагітності

Уже 27 тижнів вагітності — це важливий етап, який позначає перехід на останній триместр вагітності.

4хв на прочитання

View details 28 тиждень вагітності
Стаття
28 тиждень вагітності

28 тиждень вагітності

Кожен тиждень вагітності приносить свої особливості, відчуття, радощі та невеличкі тривоги. Однак 28 тиждень вагітності займає особливе місце в календарі кожної майбутньої мами.

6хв на прочитання

View details Перші ознаки вагітності
Стаття
2160801_600x302_week-3

Перші ознаки вагітності

Не кожна жінка здогадується, що довгоочікувана вагітність вже настала.

3хв на прочитання

View details Ворушіння плода під час вагітності: що важливо знати на різних термінах
Стаття
Перші ворушіння плода під час вагітності: відчуття майбутньої мами

Ворушіння плода під час вагітності: що важливо знати на різних термінах

Відчуття перших ворушінь плода — одна з найбільш захопливих подій під час вагітності.

6хв на прочитання

View details Токсикоз під час вагітності
Стаття
Токсикоз - норма чи патологія

Токсикоз під час вагітності

Токсикоз при вагітності: ➢ що це таке, коли починається, основні симптоми, нудота та як боротися з токсикозом для полегшення стану

3хв на прочитання

View details Набряки ніг під час вагітності: як позбутися
Стаття
Отеки ног при беременности: как избавиться | Nestlebaby.com.ua

Набряки ніг під час вагітності: як позбутися

У першій половині дня набряки менш виражені або зовсім відсутні, а до вечора вони стають по

4хв на прочитання

View details 12 тиждень вагітності
Стаття
12 тиждень вагітності

12 тиждень вагітності

В цей період дуже важливо, як можна більше гуляти на свіжому повітрі, ідеально – 1,5 – 2 години в день.

5хв на прочитання

View details 30 тиждень вагітності
Стаття
30 тиждень вагітності

30 тиждень вагітності

30 тиждень вагітності – той термін, коли мама з нетерпінням чекає зустрічі зі своїм малюком, а маленька крихітка – це вже абсолютно сформована людина, яка готова з’явитися на світ.

3хв на прочитання

View details 5 тиждень вагітності
Стаття
5 тиждень вагітності

5 тиждень вагітності

Цей етап виношування дитини може проходити непомітно для майбутньої мами. Але у більшості жінок особливості такого чудового процесу починають даватися взнаки саме на 5 тижні вагітності.

4хв на прочитання

View details Печія під час вагітності: як її позбутися
Стаття
Изжога при беременности: как от нее избавится | Nestlebaby.com.ua

Печія під час вагітності: як її позбутися

Печія під час вагітності, за деякими даними, трапляється у кожної другої жінки, що чекає на малюка. Найчастіше від неї страждають з 20 тижня і до настання пологів.

3хв на прочитання

View details 18 тиждень вагітності
Стаття
18 тиждень вагітності

18 тиждень вагітності

18 тиждень вагітності – чудовий період в житті кожної майбутньої мами.

4хв на прочитання

View details Обвиття пуповиною: причини та наслідки для малюка
Стаття
Обвиття пуповиною: причини та наслідки для малюка

Обвиття пуповиною: причини та наслідки для малюка

Обвиття пуповиною - досить поширений діагноз, який ставлять приблизно 25-30% вагітних. Чому це відбувається, чи небезпечно це для плода і що робити - читайте далі в статті.

 

4хв на прочитання

View details 37 тиждень вагітності
Стаття
37 тиждень вагітності

37 тиждень вагітності

Ось і настав 37 тиждень вагітності – більша частина часу позаду. Попереду – довгоочікувана подія, до якої і мама, і дитина вже цілком готові.

4хв на прочитання

View details 26 тиждень вагітності
Стаття
26 тиждень вагітності

26 тиждень вагітності

Наближаючись до ключового моменту в житті кожної жінки, ми досягли важливої дати — 26 тижнів вагітності. Цей тиждень значущий і для мами, і для малюка, що збирається з’явитися на цей світ.

5хв на прочитання

View details Що таке гестаційний діабет?
Стаття
Що таке гестаційний діабет?

Що таке гестаційний діабет?

Вагітність — це унікальний період у житті жінки, сповнений радощів і очікувань. Проте разом із позитивними емоціями можуть виникати й певні медичні виклики.

4хв на прочитання

View details Задишка у вагітних
Стаття
Задишка у вагітних

Задишка у вагітних

У другій половині вагітності у багатьох жінок виникає задишка. При цьому вона буває такою сильною, що стає причиною для хвилювань.

2хв на прочитання

View details Багатоплідна вагітність: 7 ознак
Стаття
Багатоплідна вагітність: 7 ознак

Багатоплідна вагітність: 7 ознак

Дізнавшись про те, що вагітна, жінка якомога швидше хоче дізнатися, що ж за крихітне диво знаходиться всередині неї. А іноді виявляється, що диво не одне, а цілих два, а то і три.

4хв на прочитання

View details 17 тиждень вагітності
Стаття
17 тиждень вагітності

17 тиждень вагітності

17 тиждень вагітності – вже настав довгоочікуваний п’ятий місяць. Ви не помічаєте, як йде час, все більше з’являється хвилювань і чітко прослідковується материнський інстинкт.

4хв на прочитання

View details 15 тиждень вагітності
Стаття
15 тиждень вагітності

15 тиждень вагітності

15 тиждень вагітності – прекрасний час, коли немає болів і неприємних відчуттів, у мами хороший настрій і апетит.

5хв на прочитання

Приєднуйтеся до Клубу

  Приєднуйтеся до Клубу

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

Логотип поштової розсилки

Поштова розсилка

Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

Логотип безкоштовного тестування

Безкоштовне тестування

Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

Логотип поради та статті

Поради та статті

Поради від експертів для покращення фізичного стану.