В цей період дуже важливо, як можна більше гуляти на свіжому повітрі, ідеально – 1,5 – 2 години в день.

Вагітність — це найбільше щастя для кожної майбутньої мами. У період, коли тіло жінки зазнає великих змін, з’являються як щасливі, так і хвилюючі моменти, переживання за правильний розвиток плоду. Тому дуже важливо володіти необхідною інформацією, щоб підготуватися та пройти цей період без зайвих переживань. 

Для гарного самопочуття можна займатися спокійними видами спорту, наприклад, плаванням, ходьбою, йогою (але за умови, що немає заборони від лікаря). Також потрібно звернути увагу на своє здоров’я та підлікувати зуби за необхідності, оскільки на такому терміні ще дозволені знеболюючі засоби. 

У 12 тиждень вагітності, як правило, жінки записуються на прийом до лікаря, щоб стати на облік. У цей час призначається перше УЗД-скринінг, де можна не тільки подивитися, як розвивається плід, а і стать дитини. І ви вже можете порадувати своїх рідних хлопчиком чи дівчинкою, а можливо у вас буде двійня! 

Розвиток дитини на 12 тижні вагітності, його розмір і вага

Плід на 12 тижні вагітності досягає розміру 60–65 мм, та має вагу приблизно 10–12 грамів. За розмірами він буде не більше невеликого лимона. Оскільки в цей період уже є серцебиття, то плід починає виробляти кров. Завдяки цьому утворюються судини (вени, аорта, капіляри, артерії). 

Починається формування кісткової системи, а сам плід частіше рухається та робить спроби перевертатися. Крім цього, малюк уже знаходиться під надійним захистом плаценти, яка перешкоджає потраплянню різних інфекцій та бактерій. 

Плід на 12 тижні вагітності має вже сформовані внутрішні органи, і надалі буде відбуватися лише їхній повільний розвиток. Хоча ручки в малюка ще дуже тоненькі та тендітні, але вже повністю сформовані долоньки та пальчики, що мають ніжні нігтики. А на тілі вже проглядаються перші волосинки. 

Деякі органи та системи в цей період починають своє функціонування. Наприклад, серце вже може скорочуватися до 100–160 разів за хвилину, печінка — виробляти жовч, а вилочкова залоза — лімфоцити. Також працюють нирки, які обробляють навколоплідні води, що іноді заковтує малюк та виводять їх із сечею. Стартує процес виробництва гормонів. 

Хоча кістки плода ще складаються з м’якої тканини, вони поки що починають бути схожими на хрящі, але процеси окостеніння вже активовані. Рухи в цей період найбільше активні, він смокче пальчик, рухає ручками та ніжками, жмуриться. Легені вже також почали свій розвиток, тому грудна клітина крихітки хаосно рухається та здіймається, імітуючи дихальні рухи. Але мама поки що не відчуває ще, оскільки плід ще зовсім маленький.

Що відчуває майбутня мама на 12 тижні вагітності

Токсикоз на 12 тижні починає відступати й жінці стає трохи легше. У цей період основними змінами буде можливість відчувати малюка. Тепер можна з ним спілкуватися, погладити живіт та всіляко проявити любов до нього. У цей час малюк уже відчуває зміни в настрої матері, саме тому важливо мати гарний настрій та спокій.

Читайте також: Токсикоз під час вагітності

Живіт на 12 тижні вагітності ще не видно, але матка вже збільшилася в розмірі не менш як на 12 см і починає тиснути не тільки на сечовий міхур, як раніше, але й на кишківник. Тому часті походи в туалет «по маленькому» змінюються запорами та здуттям живота. 

Серед інших змін, що відбуваються із жінкою — можливі появи пігментних плям на обличчі та грудях, а на животі від пупка до низу може з’явитися темна смуга. Усе це через зміну гормонального фону, який відбувається під час вагітності. Але після завершення, пігментні плями мають зникнути, тому хвилюватися не потрібно. 

Також інші можуть помітити перепади настрою у вагітної, швидку втомлюваність та сонливість. До цього додалися ще погіршення пам’яті, ламкість волосся та нігтів. Усе це через активну мобілізацію ресурсів для розвитку плода. 

Перший скринінг: що це і для чого потрібно

Скринінг під час вагітності — це пренатальне дослідження, у комплекс якого входять дії, що направлені на виявлення групи високого ризику розвитку аномалії плоду. Саме тому важливо не пропускати перший скринінг та проходити його в зазначений термін, що складає 11–14 тижнів (найкращим терміном є саме 12 тиждень та початок 13 тижня). Під час проходження скринінгу лікар може також за параметрами плоду може уточнити термін вагітності та виявити багатоплідність. 

Читайте також: Що варто запитати у лікарів на 12-тижневому скринінгу

Проходити скринінг дуже важливо, якщо ви входите в групу ризику, а саме: 

  • вік 35+ років;
  • є високий ризик викидня або в минулому був викидень чи гибель плоду;
  • якщо жінка має дітей із вадою серця або іншими хромосомними аномаліями;
  • зловживання наркотичними препаратами або алкоголем;
  • якщо був прийом ліків, які заборонені під час вагітності.

За результатами жінка дізнається, до якої групи ризику вона належить — до низької чи високої. І якщо високої, то це потребує особливого нагляду та додаткових досліджень. Загалом під час вагітності потрібно пройти 3 скринінги, на кожному з яких проводяться різні дослідження. 

Скринінг 1 триместру на відміну віз звичайного УЗД складається із самого УЗД та біохімічного аналізу крові. УЗД дасть змогу визначити термін вагітності, оцінити будову тіла, симетричність, кількість навколоплідних вод, стан плаценти та матки тощо. Біохімічний аналіз крові встановить рівень гормонів b-ХГЧ та PAPP-A. Якщо їхній рівень низький, то це може означати багатоплідність або якість патологічні захворювання чи пороки. 

Крім цього, на основі отриманих результатів лікар-спеціаліст може скласти діаграму та з високою ймовірністю визначити вірогідність у дитини таких аномалій, які синдром Дауна, Едвардса Патау, дефект трубки плода тощо. 

Підготовка до першого скринінгу 

Перший скринінг дуже важливий, адже майбутня мама вперше не тільки відчує, але й побачить свою дитинку. Це хвилюючий момент для кожної жінки, тому завжди виникають питання, як проводиться скринінг на 1 триместрі, чого потрібно дотримуватися та які відмінності від звичайного УЗД. 

Скринінг, як і звичайне УЗД не потребує особливої підготовки, але все ж таки деяких правил потрібно дотримуватися. Основним із них — процедура робиться натщесерце. Якщо неможливо виконати процедуру зранку, то можливий сніданок за 3–4 години до відвідування клініки. 

Також перший скринінг потрібно робити з порожнім сечовим міхуром. А за 2–3 дні не вживати газоутворюючі продукти (сирі овочі та фрукти, цільне молоко, чорний хліб, бобові, газовані напої, квас, квашену капусту, торти та тістечка). Якщо все ж таки газоутворення є, оскільки ще й матка давить на кишківник, то зняти його перед процедурою можна за допомогою препаратів. Але перед прийомом обов’язково проконсультуватися з лікарем. 

Також перед виконання скринінгу на 12 тижні вагітності не рекомендується куріння та приймання лікарських засобів (якщо було вживання, то потрібно попередити про це лікаря). Дотримуючись таких простих правил можна отримати детальні результати розвитку плоду.

Рекомендовані статті

View details 27 тиждень вагітності
Стаття
27 тиждень вагітності

27 тиждень вагітності

Уже 27 тижнів вагітності — це важливий етап, який позначає перехід на останній триместр вагітності.

4хв на прочитання

View details 28 тиждень вагітності
Стаття
28 тиждень вагітності

28 тиждень вагітності

Кожен тиждень вагітності приносить свої особливості, відчуття, радощі та невеличкі тривоги. Однак 28 тиждень вагітності займає особливе місце в календарі кожної майбутньої мами.

6хв на прочитання

View details Перші ознаки вагітності
Стаття
2160801_600x302_week-3

Перші ознаки вагітності

Не кожна жінка здогадується, що довгоочікувана вагітність вже настала.

3хв на прочитання

View details Ворушіння плода під час вагітності: що важливо знати на різних термінах
Стаття
Перші ворушіння плода під час вагітності: відчуття майбутньої мами

Ворушіння плода під час вагітності: що важливо знати на різних термінах

Відчуття перших ворушінь плода — одна з найбільш захопливих подій під час вагітності.

6хв на прочитання

View details Токсикоз під час вагітності
Стаття
Токсикоз - норма чи патологія

Токсикоз під час вагітності

Токсикоз при вагітності: ➢ що це таке, коли починається, основні симптоми, нудота та як боротися з токсикозом для полегшення стану

3хв на прочитання

View details Набряки ніг під час вагітності: як позбутися
Стаття
Отеки ног при беременности: как избавиться | Nestlebaby.com.ua

Набряки ніг під час вагітності: як позбутися

У першій половині дня набряки менш виражені або зовсім відсутні, а до вечора вони стають по

4хв на прочитання

View details 14 тиждень вагітності
Стаття
14 тиждень вагітності

14 тиждень вагітності

А ви знали, що дитина починає активно рухатись у животі мами вже з 8 тижня? Але найчастіше перші поштовхи жінка відчує ближче до 18–20 тижня вагітності.

9хв на прочитання

View details 30 тиждень вагітності
Стаття
30 тиждень вагітності

30 тиждень вагітності

30 тиждень вагітності – той термін, коли мама з нетерпінням чекає зустрічі зі своїм малюком, а маленька крихітка – це вже абсолютно сформована людина, яка готова з’явитися на світ.

3хв на прочитання

View details 5 тиждень вагітності
Стаття
5 тиждень вагітності

5 тиждень вагітності

Цей етап виношування дитини може проходити непомітно для майбутньої мами. Але у більшості жінок особливості такого чудового процесу починають даватися взнаки саме на 5 тижні вагітності.

4хв на прочитання

View details Печія під час вагітності: як її позбутися
Стаття
Изжога при беременности: как от нее избавится | Nestlebaby.com.ua

Печія під час вагітності: як її позбутися

Печія під час вагітності, за деякими даними, трапляється у кожної другої жінки, що чекає на малюка. Найчастіше від неї страждають з 20 тижня і до настання пологів.

3хв на прочитання

View details 24 тиждень вагітності: розвиток малюка, самопочуття мами та поради
Стаття
24 тиждень вагітність

24 тиждень вагітності: розвиток малюка, самопочуття мами та поради

Вагітність  —  це неймовірний період в житті жінки, протягом якого вона має можливість бачити та відчувати, як нове життя розвивається всередині неї.

7хв на прочитання

View details Обвиття пуповиною: причини та наслідки для малюка
Стаття
Обвиття пуповиною: причини та наслідки для малюка

Обвиття пуповиною: причини та наслідки для малюка

Обвиття пуповиною - досить поширений діагноз, який ставлять приблизно 25-30% вагітних. Чому це відбувається, чи небезпечно це для плода і що робити - читайте далі в статті.

 

4хв на прочитання

View details 37 тиждень вагітності
Стаття
37 тиждень вагітності

37 тиждень вагітності

Ось і настав 37 тиждень вагітності – більша частина часу позаду. Попереду – довгоочікувана подія, до якої і мама, і дитина вже цілком готові.

4хв на прочитання

View details 26 тиждень вагітності
Стаття
26 тиждень вагітності

26 тиждень вагітності

Наближаючись до ключового моменту в житті кожної жінки, ми досягли важливої дати — 26 тижнів вагітності. Цей тиждень значущий і для мами, і для малюка, що збирається з’явитися на цей світ.

5хв на прочитання

View details Що таке гестаційний діабет?
Стаття
Що таке гестаційний діабет?

Що таке гестаційний діабет?

Вагітність — це унікальний період у житті жінки, сповнений радощів і очікувань. Проте разом із позитивними емоціями можуть виникати й певні медичні виклики.

4хв на прочитання

View details Задишка у вагітних
Стаття
Задишка у вагітних

Задишка у вагітних

У другій половині вагітності у багатьох жінок виникає задишка. При цьому вона буває такою сильною, що стає причиною для хвилювань.

2хв на прочитання

View details Багатоплідна вагітність: 7 ознак
Стаття
Багатоплідна вагітність: 7 ознак

Багатоплідна вагітність: 7 ознак

Дізнавшись про те, що вагітна, жінка якомога швидше хоче дізнатися, що ж за крихітне диво знаходиться всередині неї. А іноді виявляється, що диво не одне, а цілих два, а то і три.

4хв на прочитання

View details 17 тиждень вагітності
Стаття
17 тиждень вагітності

17 тиждень вагітності

17 тиждень вагітності – вже настав довгоочікуваний п’ятий місяць. Ви не помічаєте, як йде час, все більше з’являється хвилювань і чітко прослідковується материнський інстинкт.

4хв на прочитання

View details 15 тиждень вагітності
Стаття
15 тиждень вагітності

15 тиждень вагітності

15 тиждень вагітності – прекрасний час, коли немає болів і неприємних відчуттів, у мами хороший настрій і апетит.

5хв на прочитання

Приєднуйтеся до Клубу

  Приєднуйтеся до Клубу

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

Логотип поштової розсилки

Поштова розсилка

Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

Логотип безкоштовного тестування

Безкоштовне тестування

Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

Логотип поради та статті

Поради та статті

Поради від експертів для покращення фізичного стану.