Грудне вигодовування — особливо таємничий процес як для мами, так і для малюка.

Під час цього таїнства формується міцний зв’язок між мамою й дитиною, а головне — таке вигодовування забезпечує крихітку всім життєво необхідним для формування імунної системи й міцного організму. Харчуючись смачним маминим молочком, крихітка почувається не тільки ситою і задоволеною, але також захищеною та любимою. Як би молодій мамі не хотілося продовжити цей священний ритуал, малюк досягає віку, коли організм потребує додаткового вигодовування, а потім і зовсім зникає потреба в маминому молоці. Тут кожна мама починає запитувати себе, як відучити дитину від грудного вигодовування, щоб не зашкодити їй.

Бабусин спосіб відлучання від грудей

Період, коли малюка відлучають від грудей, — болісний для мами і не з приємних для крихітки. Малюк любить молочко, він звик до маминих грудей і не може змиритися з тим, що тепер йому не дають улюблених ласощів. Це незвично й образливо, тому малюк вередує та плаче. Але як би прикро не було материнському серцю, настав час відучити малюка від грудного вигодовування.

Бабусі відлучали малюків від грудей найпростішим, але доволі травматичним способом — мама перетягувала груди шматком тканини, а крихітка кілька днів мешкала в родичів. Такий спосіб украй болісний для малюка, адже його позбавили звичної їжі й улюбленого ритуалу, та ще й матусі немає поруч. Окрім дискомфорту психологічного характеру, мама відчуває фізичне нездужання:

  • больові відчуття в грудях через надлишок у них молока;
  • висока температура;
  • затвердіння в молочних залозах.

Такі радикальні вирішення часто призводять до того, що дитина починає вередувати, а в мами з’являється запалення залозистої тканини грудей — мастит. Відучити малюка від грудей удалося, але такі наслідки аж ніяк не поліпшать фізичне і психічне здоров’я обох учасників цього процесу.

Як відучити дитину від грудного вигодовування медикаментозним способом

Медикаментозний спосіб відлучення від грудей передбачає істотне полегшення для мами, оскільки, вживаючи спеціальні препарати для виробляння гормонів, які відповідають за процес лактації, виділення молока припиняється. Уживання таких препаратів може спровокувати побічні ефекти, однак це не шкодить здоров’ю і трапляється вкрай рідко. У міру того як зникатиме молоко, малюка потрібно буде рідше прикладати до грудей, збільшуючи інтервали між годуваннями.

Відучити дитину від грудного вигодовування можна, якщо відволікати її від звичної смакоти, вдаючись до маленьких хитрощів:

  • Намазати груди чимось гірким або кислим (зеленкою, перцівкою, настоянками собачої кропиви або полину). Такий спосіб досить ефективний, однак це знову ж таки бабусин метод, який болісно сприймає дитина.
  • Знайти для малюка нове захоплення або заняття, яке ще йому не знайоме (музичні іграшки, розмальовки тощо). Допоможуть бабусі й татусі, які будуть по черзі гратися з малюком, відволікаючи від звички.
  • Турбуючись про те, як відучити дитину від грудного вигодовування, не варто забувати, що воно було не просто їжею для малюка, але й особливо близьким зв’язком з мамою. Тому дуже важливо приділити малюкові максимум уваги й материнської ніжності — цілувати, обіймати, брати на руки. Але й про ласощі, звісно, забувати не можна. Якщо вік крихітки дозволяє, можна замінити молочко смачними йогуртами (без барвників), а також бананами та іншими фруктами.
  • Не варто оголювати груди в присутності дитини. Тепер вона доросла, тому переодягатися мама має окремо. Щоб не провокувати малюка на вередування, краще вдягати речі без глибокого вирізу.

Мамам не доведеться перев’язувати груди, знадобиться лише зручний і не тісний бюстгальтер, краще без кісточок. У цей період жінкам властиве відчуття переповненості грудей, це досить боляче, а тому потрібно зціджувати молоко маленькими порціями для полегшення стану. Із часом біль у грудях припиниться, а молоко зникне.

Найлегший і найприродніший спосіб відлучити малюка від грудей

Щоб правильно відучити дитину від грудей, потрібен час. Багато часу. Це довготривалий процес, який базується на природному й делікатному відлученні, яке не травмує малюка і не порушує його звичного способу життя.

Такий процес складається з кількох етапів:

  1. Потрібно поступово припинити всі годування «від нудьги». Малюки, які звикли до маминих грудей, використовують їх, щоб задовольнити найрізноманітніші потреби, наприклад, погратися перед сном, наче з іграшкою, посмоктати, ніби соску, коли не знає, що робити. Такі годування треба поступово припиняти, відволікаючи крихітку цікавими іграми, прогулянками та іншими видами діяльності.
  2. Складне, але обов’язкове для багатьох мам — припинення годувань для заколисування дитини. Багато малюків не можуть заснути без маминих грудей, але від цього треба відвикнути. Замінити груди зможе казка, пісенька, заколисування.
  3. Припинити годування перед сном. Тепер малюк може ситно вечеряти, почуваючись повноцінною людиною, адже сидітиме на своєму стільці за столом разом з усією родиною. Для того щоб малюк заснув без жодних примх, добре влаштовувати вечірні прогулянки й ванни з травами, які подарують міцний і глибокий сон.
  4. Завершальним етапом буде припинення всіх нічних годувань. Цей етап може настати через півроку після першого. Але до того часу малюк уже буде не так прив’язаний до маминих грудей і витримає це відлучення набагато спокійніше.

Головний акцент цього способу — поступовість. Це означає, що поки крихітка спокійно не сприйняла зміни, які відбулися на попередньому етапі, переходити на наступний не варто. Переймаючись питанням, як відучити дитину від грудного вигодовування, не треба хвилюватися — якщо своєчасно розпочати процес, у мами буде час на поступове і «м’яке» відлучення.

Читайте також: Знайомство малюка зі столовими приборами

Рекомендовані статті

View details Як відучити дитину спати з мамою: ТОП-10 способів
Стаття
Як відучити дитину спати з мамою

Як відучити дитину спати з мамою: ТОП-10 способів

Коли і як відучити дитину спати з мамою? Дізнайтеся про основні переваги окремого сну та про 10 способів привчити маля до власного ліжка.

4хв на прочитання

View details Як відучити дитину від рук: корисні поради для мам
Стаття
Як відучити дитину від рук: корисні поради для мам

Як відучити дитину від рук: корисні поради для мам

Відразу після народження немовля потрапляє в незнайоме середовище. Немає тепла маминого тіла, що оберігає, немає звичних відчуттів. Тому для малюка дуже важливо почуватися захищеним.

4хв на прочитання

View details Як відучити дитину від заколисування: ТОП-10 порад
Стаття
Как отучить ребенка от укачивания | Nestlebaby.com.ua

Як відучити дитину від заколисування: ТОП-10 порад

З якого віку, навіщо та як відучити дитину від заколисування? Ми підготували 10 перевірених порад для втомлених мам.

3хв на прочитання

View details ТОП-4 поради, як навчити дитину говорити
Стаття
ТОП-4 поради, як навчити дитину говорити

ТОП-4 поради, як навчити дитину говорити

Як навчити дитину говорити ➢ Поради для розвитку мовлення та методи, що допоможуть вашій дитині швидше почати розмовляти.

4хв на прочитання

View details Розвиток дитини старше півтора років
Стаття
Розвиток дитини старше півтора років

Розвиток дитини старше півтора років

Формуємо мовні навички. У навчанні мови малюка головну роль грає мова батьків. Ось чому так важливо говорити з дитиною, терпляче пояснювати їй, як вимовляється кожне нове для неї слово.

5хв на прочитання

View details ТОП-8 порад, як привчити дитину до пустушки
Стаття
ТОП-8 порад, як привчити дитину до пустушки

ТОП-8 порад, як привчити дитину до пустушки

Педіатри не мають спільної думки у питанні, чи потрібна малюку пустушка. Прихильники пустушок говорять про її користь, противники лякають небезпечними наслідками.

4хв на прочитання

View details Добрі родичі
Стаття
Добрі родичі

Добрі родичі

Дитину обсипає на яскраві фрукти, а бабуся нагодувала чадо полуницею. В гостях у бабусі з дідусем малюк пив заборонену кока-колу.

2хв на прочитання

View details Білок – ключовий макроелемент для здорового росту й розвитку дитини
Стаття
Білок – ключовий макроелемент для здорового росту й розвитку дитини

Білок – ключовий макроелемент для здорового росту й розвитку дитини

В перший рік малюк росте найшвидше за усе своє життя.

2хв на прочитання

View details Як відучити дитину від нічних годувань?
Стаття
Як відучити дитину від нічних годувань?

Як відучити дитину від нічних годувань?

Кожна мама ставить собі запитання – «як відучити дитину від нічних годувань?» 

4хв на прочитання

View details Вчимо малечу мити руки
Стаття
Вчимо малечу мити руки

Вчимо малечу мити руки

Як тільки малюк стає більш рухливим і здатним самостійно брати чи дотягуватися до предметів, необхідно привчати його мити ручки протягом дня.

3хв на прочитання

View details Обід під мультики: забороняти чи ні?
Стаття
Обід під мультики: забороняти чи ні?

Обід під мультики: забороняти чи ні?

Коли малюк народжується, мами, теоретично добре підковані в питаннях виховання, мають достатньо категоричну аргументовану точку зору в деяких моментах.

2хв на прочитання

View details Топ 9 порад при виборі книжки для малюка
Стаття
Топ 9 порад при виборі книжки для малюка

Топ 9 порад при виборі книжки для малюка

Психологи та фізіологи вважають, що найінтенсивніший розвиток мозку відбувається у віці до трьох років. Перш за все, мозок розвивається за рахунок продуктивного спілкування з дорослими.

2хв на прочитання

View details Як правильно пережовувати їжу?
Стаття
Як правильно пережовувати їжу?

Як правильно пережовувати їжу?

Добре пережовуй! Всім відомо, що їсти потрібно спокійно, не поспішаючи і ретельно пережовувати їжу. А ти знаєш, навіщо це все?

3хв на прочитання

View details Якщо малюк багато їсть
Стаття
Якщо малюк багато їсть

Якщо малюк багато їсть

Апетит малюка залежить від стану здоров’я, темпів росту, рухливості протягом дня. Тому перш ніж панікувати, розберись, скільки насправді з’їдає малюк.

3хв на прочитання

View details Перехід від підгузок на трусики: коли і як?
Стаття
Перехід від підгузок на трусики: коли і як?

Перехід від підгузок на трусики: коли і як?

Підгузки – це зручно, надійно, гігієнічно. Однак дитина підростає і ти починаєш думати про відмову від підгузків. Як визначити, коли прийшов час перейти від підгузок на трусики?

3хв на прочитання

View details Друга дитина в сім'ї
Стаття
Друга дитина в сім'ї

Друга дитина в сім'ї

Через якийсь час після народження первістка багато батьків замислюються про другу дитину.

3хв на прочитання

View details Якщо малюк погано спить
Стаття
Якщо малюк погано спить

Якщо малюк погано спить

Новонароджений малюк спить більшу частину часу. Але чим старше він стає, тим більше не спить, інтервали між сном стають все більшими.

2хв на прочитання

View details Готуємо корисні солодощі самостійно
Стаття
Готуємо корисні солодощі самостійно

Готуємо корисні солодощі самостійно

У світі мало людей, які не люблять солодощі. Більшість малюків люблять солодке. Однак вживання яскравих ароматних солодощів веде за собою проблеми з зубами і вагою.

3хв на прочитання

View details Ніблер: що це таке і як його використовувати?
Стаття
Ніблер: що це таке і як його використовувати?

Ніблер: що це таке і як його використовувати?

Ваш малюк підріс і вже охоче їсть смачні пюрешки? Настав час поступово привчити його до «їжі дорослих».

4хв на прочитання

Приєднуйтеся до Клубу

  Приєднуйтеся до Клубу

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

Логотип поштової розсилки

Поштова розсилка

Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

Логотип безкоштовного тестування

Безкоштовне тестування

Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

Логотип поради та статті

Поради та статті

Поради від експертів для покращення фізичного стану.