Штучне вигодовування новонароджених: кілька порад

Штучне вигодовування новонароджених: кілька порад

0-6 місяців
Стаття
сер. 9, 2022
4хв

Материнське молоко — головне джерело, з якого крихітний організм одержує поживні речовини й будує фундамент імунітету. Тому грудне вигодовування рекомендують усі фахівці-педіатри й неонатологи. Воно зміцнює зв’язок з мамою та імунну систему малюка. Однак нерідко трапляється так, що молода мама відмовляється від грудного годування. Коли молока бракує чи взагалі немає або через рекомендації лікаря. Добре, що сучасний ринок дитячого харчування пропонує молодим батькам штучне вигодовування новонароджених.

Коли новонародженим потрібно штучне вигодовування?  

Штучне вигодовування дитини потрібне тоді, коли в мами не вистачає або взагалі немає молока. Маленький організм ще тільки починає свій розвиток і гостро потребує цілого комплексу «будівельних компонентів». Картопляне пюре або рідку манну кашу малюк ще не може засвоїти, і вони не замінять організмові всіх вітамінів, яких бракує. Тому годувати дитину в такому разі потрібно спеціальними сумішами, які компенсують нестачу материнського молока.

View details Станьте частиною Nestle Baby&Me®
Станьте частиною Nestle Baby&Me®

Станьте частиною Nestle Baby&Me®

Кожен етап розвитку малюка - неповторний, та викликає у батьків нові і нові питання. Отримайте поради від експертів, персоналізовану розсилку та можливість безкоштовно тестувати продукцію з нами!

Переводити немовля на раціон штучного вигодовування потрібно і в інших випадках:

  • мама вживає лікарські препарати;
  • у мами виявили інфекційне захворювання;
  • психологічні порушення в матері;
  • у малюка є порушення обміну речовин.

В інших випадках молоді батьки вирішують перейти на штучне вигодовування немовлят з особистих причин. Іноді це низька вага або поганий апетит новонародженого, а також вихід мами на роботу або небажання малятка їсти мамине молочко.

Суміші для штучного вигодовування немовлят  

Суміш для штучного вигодовування може бути сухою або рідкою. Сухі суміші мають триваліший строк зберігання, ніж рідкі, і відрізняються нижчою ціною. Рідкі вже готові до вживання, тому немає потреби вираховувати пропорції.

Відмітна риса сумішей — основний інгредієнт-замінник. Він може бути сироватковим або казеїновим. Грудне молоко багате на сироваткові й казеїнові білки, що дає змогу дитині одержувати все потрібне для повноцінного розвитку. Сучасні суміші пропонують такий склад, у яких переважає тільки один вид білків, тому лікарі рекомендують робити вибір на користь тих, які мають однакові частки білкових компонентів.

Молочна суміш може бути стандартною або спеціальною. Стандартні — універсальні, вони придатні для будь-яких малюків першого року життя. Спеціальні призначають новонародженим, народженим раніше від терміну, які мають алергії, проблеми з обміном речовин або іншими порушеннями. Таке годування можна почати, тільки дотримуючись призначень педіатра.

Як вибрати суміш?  

Штучне вигодовування немовлят вимагає ретельного підбирання суміші, яка підійде малюкові в кожному конкретному випадку. Молоді батьки можуть розгубитися від розмаїття дитячого харчування, тому краще купувати суміш за рекомендацією педіатра.

Основні інгредієнти дитячого харчування однакові. Тому головна відмінність сумішей — у добавках і співвідношенні тих чи тих речовин. Наприклад, компонент, який рекомендують шукати в кашці лікарі, — жирна кислота DHA.

Але, окрім рекомендацій педіатра, молода мама має звертати увагу на такі показники:

  • Термін придатності продукту — це важливий показник, що забезпечує здорове засвоєння суміші дитиною.
  • Цілісність паковання. Відкрите або деформоване паковання свідчить про недотримання стандартів зберігання й транспортування. Не варто купувати таке харчування навіть зі зниженою ціною — може бути зіпсоване.
  • Відповідність суміші віку малюка. Малюк не зможе засвоїти їжу, призначену діткам старшого віку, адже організм ще не повністю сформований, і це загрожує серйозними наслідками.
  • Для штучного вигодовування новонароджених використовуйте гіпоалергенні суміші.

4 правила вигодовування  

Мами часто запитують педіатрів, як правильно годувати дитину сумішшю. Щоб підібрати правильне харчування, потрібно попередньо проконсультуватися з лікарем. Варто дотримуватися таких правил:

  • Годувати потрібно з інтервалом 3—3,5 години. У нічний час дитина може міцно спати й не їсти до 6-ї години. Однак сучасні лікарі погоджуються в думці, що годувати варто за принципом бажання й потреби самого малюка. Якщо мама годувала його годину тому, а зараз він плаче й просить улюблену ам-ам, то відмовляти крихітці не треба.
  • Штучне вигодовування новонароджених треба проводити разом з питтям. Уживаючи суміші, малюк потребуватиме водички. Краще пропонувати спеціальну очищену воду, що продається в аптеках і відділах дитячого харчування.
  • Після того як дитину перевели на прикорм, кількість годувань можна трохи скоротити. Зазвичай це відбувається після 6 місяців.
  • Якщо малюк слабо набирає вагу, погано їсть або в нього виникла алергічна реакція — потрібно повідомити лікаря і змінити харчування.

Штучне вигодовування новонароджених — тонкий процес, який треба починати за призначенням лікаря, дотримуючись правил, слухаючи рекомендації свого педіатра й обираючи суміші надійних якісних марок. Тільки так малюк одержуватиме все потрібне для повноцінного формування організму, відчуваючи себе ситим і задоволеним.

Рекомендовані статті

View details Контрацепція при грудному вигодовуванні (ГВ): ТОП-7 методів
Стаття
Контрацепция при грудном вскармливании (ГВ): ТОП-7 методов | Nestlebaby.com.ua

Контрацепція при грудному вигодовуванні (ГВ): ТОП-7 методів

Мінімальна перерва між пологами, за словами медиків, – 3 роки. Виношування та народження дитини, годування грудьми – усе це навантаження на жіночий організм.

3хв на прочитання

View details Зціджування грудного молока: ТОП-5 порад
Стаття
Зціджування грудного молока: ТОП-5 порад

Зціджування грудного молока: ТОП-5 порад

Найприроднішою та найкориснішою їжею для дитини завжди було і є грудне молоко.

4хв на прочитання

View details Закреп у новонародженого: що робити?
Стаття
Закреп у новонародженого: що робити?

Закреп у новонародженого: що робити?

Поява маляти в будинку супроводжується і радістю і переживаннями молодих батьків. Кожна зміна в поведінці та стані малюка насторожує матусю, особливо якщо це викликає дискомфорт і сльози у малюка.

4хв на прочитання

View details Які овочі можна їсти при грудному вигодовуванні (ГВ)?
Стаття
Які овочі можна їсти при грудному вигодовуванні (ГВ)?

Які овочі можна їсти при грудному вигодовуванні (ГВ)?

Бути чи не бути огіркам і картоплі в меню матері-годувальниці? Які овочі можна їсти при грудному вигодовуванні, а вживання яких варто обмежити?

3хв на прочитання

View details Паління при грудному вигодовуванні (ГВ): вплив на малюка
Стаття
Паління при грудному вигодовуванні (ГВ): вплив на малюка

Паління при грудному вигодовуванні (ГВ): вплив на малюка

Порадии і позиція з питання паління при грудному вигодовуванні / паління при ГВ відомих міжнародних та українських педіатрів, ВООЗ і Ла Лече Ліги – громадської організації для підтримки жінок, що г

3хв на прочитання

View details Мастит (запалення молочної залози): лікування, причини та симптоми
Стаття
Мастит (запалення молочної залози): лікування, причини та симптоми

Мастит (запалення молочної залози): лікування, причини та симптоми

Грудне вигодовування не завжди проходить легко, й часто жінки зіштовхуються з проблемою запалення молочної залози. Чому розвивається мастит і як розпізнати перші симптоми?

5хв на прочитання

View details Які фрукти можна годуючій мамі: харчування під час грудного вигодування
Стаття
Які фрукти можна годуючій мамі: харчування під час грудного вигодування

Які фрукти можна годуючій мамі: харчування під час грудного вигодування

Фрукти - важливе джерело вітамінів для людини. Вони потрібні і мамі, і дитині.

7хв на прочитання

View details Правильне прикладання до грудей
Стаття
Правильне прикладання до грудей

Правильне прикладання до грудей

Успішне годування грудьми вимагає практики і зручної пози. Після того, як Ви проекспериментуєте з різними позами при годуванні грудьми, Ви знайдете найбільш комфортну для вас обох.

1хв на прочитання

View details Виділення після пологів, або лохії: що потрібно знати молодій мамі
Стаття
Виділення після пологів, або лохії: що потрібно знати молодій мамі

Виділення після пологів, або лохії: що потрібно знати молодій мамі

Пологи є важливою та вирішальною подією в житті кожної жінки.

Оксана Негрич

5хв на прочитання

View details Починаємо годування груддю правильно
Стаття
Починаємо годування груддю правильно

Починаємо годування груддю правильно

Більшість жінок можуть годувати грудьми. Знання декількох правил допоможе Вам почати годування грудьми правильно. Саме так Ви зможете розслаблятися

2хв на прочитання

View details Лактостаз у мами, що годує грудьми: симптоми і лікування
Стаття
Лактостаз у кормящей мамы: симптомы и лечение | Nestlebaby.com.ua

Лактостаз у мами, що годує грудьми: симптоми і лікування

5хв на прочитання

View details Олігосахариди грудного молока
Стаття
Олігосахариди грудного молока

Олігосахариди грудного молока

Олігосахариди грудного молока - одні з найзагадковіших компонентів, функції яких вчені відкрили зовсім недавно.

1хв на прочитання

View details Закреп після пологів: що робити?
Стаття
Закреп після пологів: що робити?

Закреп після пологів: що робити?

Порушення нормальної роботи кишківника після пологів - проблема, з якою стикаються всі молоді мами. Це не патологія, а цілком нормальний, зрозумілий і тимчасовий стан жіночого організму.

4хв на прочитання

View details Як прибрати живіт після пологів: ТОП-8 порад
Стаття
Як прибрати живіт після пологів: ТОП-8 порад

Як прибрати живіт після пологів: ТОП-8 порад

Кілька перевірених методик, як прибрати живіт після пологів. Дотримуйтесь простих рекомендацій, і незабаром ви повернете собі фігуру, яка була до вагітності.

3хв на прочитання

View details Перше годування грудьми після пологів
Стаття
Перше годування грудьми після пологів

Перше годування грудьми після пологів

Смоктальний рефлекс у здорової дитини повністю сформований вже в перші двадцять хвилин після народження, тому вже через короткий час після пологів можна проводити перше годування грудьми.

3хв на прочитання

View details Алкоголь при грудному вигодовуванні (ГВ): чи можна пити?
Стаття
Алкоголь при грудному вигодовуванні (ГВ): чи можна пити? | Nestlebaby.com.ua

Алкоголь при грудному вигодовуванні (ГВ): чи можна пити?

Грудне вигодовування – це процес, який має надзвичайний вплив на розвиток і здоров'я малюка.

3хв на прочитання

View details Як збільшити кількість грудного молока?
Стаття
Як збільшити кількість грудного молока?

Як збільшити кількість грудного молока?

Народження дитини –  найважливіша і довгоочікувана подія в житті. Виношуючи її, мама зустрічається із багатьма труднощами, які з появою малюка, здавалося б, повинні зменшитися.

4хв на прочитання

View details Коли закривається тім’ячко у новонародженого?
Стаття
Коли закривається тім’ячко у новонародженого?

Коли закривається тім’ячко у новонародженого?

Тім’ячко в новонароджених – це ділянка на голівці малюка, що утворюється в місці з'єднання кісток черепа.

3хв на прочитання

View details Коли можна займатися сексом після пологів?
Стаття
Коли можна займатися сексом після пологів?

Коли можна займатися сексом після пологів?

Поновлення інтимних стосунків після пологів - питання неоднозначне.

4хв на прочитання

Приєднуйтеся до Клубу

  Приєднуйтеся до Клубу

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

Логотип поштової розсилки

Поштова розсилка

Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

Логотип безкоштовного тестування

Безкоштовне тестування

Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

Логотип поради та статті

Поради та статті

Поради від експертів для покращення фізичного стану.