Шов після кесаревого розтину

Шов після кесаревого розтину

0-6 місяців
Стаття
черв. 7, 2022
2хв

Кесарів розтин – операція, під час якої дитина з’являється на світ з допомогою розтину матки. 

Догляд за швом, його зовнішній вигляд в майбутньому та стан в разі повторної вагітності дуже турбує молодих матусь.

Сам шов може бути вертикальним та поперечним. Якщо рішення про операцію було прийняте екстрено та відлік йшов на хвилини, то розріз роблять вертикальним – від  пупка до лобка. Шов на животі в майбутньому виглядає не зовсім естетично, проте така операція дозволяє врятувати життя мами і дитини. Поперечний (косметичний) шов розташований над лобком у природній шкірній складці, він фактично непомітний та виконується під час планового кесаревого розтину.

Найбільш неприємний симптом після операції – біль в області шва. Такий біль можуть полегшити знеболювальні препарати. Пам’ятайте, що будь-які ліки мають призначатись лікарем та мають бути сумісні з грудним вигодовуванням. Біль в області шва у разі поперечного розрізу турбує маму близько півтора місяців, у разі поздовжнього – 2-2,5 місяці. Однак дискомфорт та тягнучий біль у цій області можуть зберігатись до року.

Багатьох жінок турбує твердість рубця та щільність тканини навколо нього. Це абсолютно нормально, адже загоєння тканин відбувається поступово. У разі горизонтального розтину шов стає м’яким приблизно через рік, у разі вертикального – через півтора.

Впродовж першого тижня після операції зі шва може виділятися прозора рідина. Це природний процес. Якщо виділення гнійні або кров’янисті, не припиняються тривалий час та мають неприємний запах, необхідно одразу звернутися до лікаря. Такі симптоми можуть свідчити про такі ускладнення, як кровотеча, інфікування або формування нориці.

Щоб запобігти ускладненням на перших порах після операції, шов необхідно обробляти антисептиками, які порекомендує лікар. Якщо обробку необхідно проводити і в подальшому, лікар дасть вам рекомендації після виписки з лікарні. Приблизно впродовж тижня ви будете обробляти шов самостійно так само, як це робила медсестра у лікарні.

Для того, щоб на місці шва сформувався міцний рубець, жінка має дотримуватися певних рекомендацій: не піднімати важкі предмети (не більше ваги дитини), якомога більше рухатись, уникати значних фізичних навантажень та носити спеціальний бандаж. Також необхідно відвідувати лікаря, щоб він контролював процес загоєння.

Розходження шва, якого дуже бояться багато жінок, є дуже рідкісним ускладненням. Виникає воно після зняття швів через 1-2 тижня після операції. Сприяє розходженню швів недотримання жінкою рекомендацій лікаря, особливо підіймання важких предметів, а також інфекції. Залежно від причин та стану шва матусі можуть призначатись антибіотики або проводитись хірургічне втручання.

Важливо!

Пам’ятайте, що загоєння шва після кесаревого розтину відбувається у всіх по-різному, а вказані терміни приблизні. Головне – контролюйте процес та у разі будь-яких ускладнень одразу звертайтесь по допомогу до лікарів.

Приєднуйтеся до Клубу

  Приєднуйтеся до Клубу

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

Логотип поштової розсилки

Поштова розсилка

Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

Логотип безкоштовного тестування

Безкоштовне тестування

Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

Логотип поради та статті

Поради та статті

Поради від експертів для покращення фізичного стану.