a couple of children eating

Меню прикорму в листопаді: сезонні продукти для дитячого раціону

6-12 місяців
Стаття
груд. 3, 2024
7хв

Стаття написана на основі офіційних і перевірених джерел інформації. Проте погляди щодо віку та способу введення певних продуктів у прикорм можуть відрізнятися залежно від досвіду конкретного спеціаліста, індивідуальних особливостей кожної дитини тощо. Тому рекомендації мають лише загальний характер і не можуть замінити консультацію лікаря.

Лікарі та дієтологи радять вживати більше сезонних овочів, фруктів і зелені. Адже вони ростуть і достигають у максимально природних умовах, без зайвих добрив і стимуляторів. Тож зазвичай містять більше вітамінів і поживних речовин. З'ясуймо, чи є такі продукти в листопаді та як їх вводити до прикорму малюка.

Сезонні овочі для першого прикорму в листопаді    

Якщо плануєте почати прикорм в листопаді, зверніть увагу на продукти, що не містять дуже грубої клітковини та мають низьку алергенність. Серед сезонних овочів, це, насамперед, гарбуз, цвітна капуста та морква.

Цвітна капуста 

Містить аскорбінову та фолієву кислоти, вітаміни групи B, Н і С, мікроелементи, харчові волокна та білки. 

Цвітну капусту можна давати з 6-місячного віку. Для першого прикорму достатньо 1 ложки однокомпонентного пюре власного приготування або промислового виробництва. Поступово кількість можна збільшувати до вікової норми.

Коли малюк підросте і зможе споживати тверду їжу, йому можна запропонувати відварені або тушковані шматочки цвітної капусти. А з 12 місяців овоч можна поєднувати зі споживанням м’яса та риби.

Гарбуз

Джерело багатьох вітамінів і поживних речовин. Зокрема містить:

  • В1, В2, В5, В6,С, Н, К і РР;
  • фтор, магній, мідь, кальцій, цинк, фосфор і йод; 
  • пектини, цукри, білки та жири. 

Дитині можна пропонувати гарбуз із 6-місячного віку. Спочатку для цього підійде пюре, самостійно приготоване з вареного чи печеного гарбуза, або готове пюре Gerber® «Гарбуз». Також його можна поєднувати з рисовою, кукурудзяною та гречаною кашею. 

Згодом до дитячого раціону можна додавати складніші страви з гарбуза: суп-пюре, приготовану в мультиварці гарбузову кашу, оладки, запіканку тощо.4,5 

View details Овочеве пюре Gerber® Гарбуз
Продукт
6-12 місяців
Овочеве пюре Gerber Гарбуз
5
5 (497)

Овочеве пюре Gerber® Гарбуз

Корисна знахідка для початку овочевого прикорму. Вчені з'ясували, що чим більше різноманітних овочевих смаків куштує малюк, тим більш прихильно сприймає нові. Гарбузове пюре володіє шовковистою консистенцією і особливим натуральним смаком. Цей яскравий овоч допоможе мамам привчити малюка харчуватися збалансовано і правильно з самого раннього віку.

Морква 

Цей овоч багатий на бета-каротин, який є основою вітаміну А. Також містить вітаміни групи B, С, Е та К, нікотинову кислоту, цинк, калій, фосфор, залізо, мідь, йод тощо. 

Введення моркви у прикорм також варто починати з 1 чайної ложки однокомпонентного пюре у віці 6–7 місяців. Поступово кількість їжі можна збільшувати до 100–150 грамів на одне годування. 

Згодом до меню малюка можна додавати морквяні запіканки, сирники та пироги.
Також для першого прикорму підійдуть пюре з кабачка, картоплі та броколі. 

Крім овочів, важливо вводити в раціон дитини багаті на залізо каші, фруктові та м’ясні пюре.

table-food-november

Овочі для розширення прикорму в листопаді

Селера 

Має в складі вітаміни А та С, цинк, залізо, мідь, кальцій, селен і йод. Сприяє гармонійному розвитку та правильному обміну речовин, має гіпоалергенні властивості. 

Відварену та протерту селеру дитина може споживати після 6-місячного віку. Зазвичай отримане пюре додають до каш та супів.7

Брюссельська капуста 

Цей сорт капусти багатий на клітковину, аскорбінову кислоту та рибофлавін. Його можна давати дитині після 6–7 місяців у відвареному та подрібненому вигляді.11

Шпинат 

Багатий на вітаміни та мікроелементи. Смакує свіжим і чудово переживає заморозку. 

Шпинат можна давати після 6 місяців. У прикорм зелень слід уводити в подрібненому та протертому вигляді по 2,5–5 мл, не більше ніж 1–2 рази на тиждень.18 

Пастернак 

Джерело калію, кальцію, заліза, цинку, клітковини, фолієвої кислоти, вітамінів В і С. Пастернак сприяє профілактиці анемії та діабету, збалансованій роботі серцево-судинної та нервової систем, допомагає знизити рівень холестерину.

У прикорм дитини пастернак можна вводити з 6–8 місяців у складі пюре, супів і крем-супів.8,9,10 

Ріпа 

Не дуже поширений, проте корисний овоч. Містить органічні кислоти, харчові волокна, а також:

  • вітаміни Р, РР, С, А, В1, В2, В6, В9, Е та К; 
  • калій, фосфор, кальцій і марганець;
  • цинк, холін і бета-каротин. 

Ріпу вводять до раціону дитини у віці 6–12 місяців, залежно від готовності травної системи. Це може бути пюре чи невеликі шматочки, зварені до м’якості. Пюре з ріпи також добре працює як основа для додавання інших продуктів, наприклад, бобових.15,16,17

Цибуля-порей 

Містить велику кількість вітаміну К, вітаміни А та С, фолієву кислоту, калій і магній та ще цілий список інших важливих елементів у невеликій концентрації. 

Невелику кількість вареної цибулі-порею можна давати дитині після 6 місяців. Сиру зелень у раціон малюка рекомендують вводити з 3 років. У подрібненому вигляді її додають до супів, каш і салатів.19,20,21 

Савойська капуста 

Містить вітаміни А, С, В1, В2, В6 та РР, солі калію, фосфору, кальцію, магнію та натрію. А також залізо, білки, клітковину, вуглеводи, пектин і глутатіон. 
Савойську капусту вводять у раціон малюка з 7–8 місячного віку у вигляді пюре. Щоб спробувати, достатньо ½ чайної ложки. Поступово порцію можна збільшувати та домішувати до пюре кисломолочний сир і нежирне протерте м'ясо.12  Наприклад, готові м'ясні пюре Gerber® «Ніжна індичка» та «Ніжне курча».  

View details М'ясне пюре Gerber® Ніжна індичка
Продукт
6-12 місяців
М'ясне пюре Gerber Ніжна індичка
4
3.7 (266)

М'ясне пюре Gerber® Ніжна індичка

Включаючи у меню малюка м’ясні пюре Gerber®, ви не тільки допомагаєте йому правильно зростати та розвиватися, але й попереджуєте можливість розвитку анемії. Правильне харчування дозволяє поповнювати нестачу заліза в організмі малюка та попередити розвиток анемії.

View details М'ясне пюре Gerber Ніжне курча
Продукт
6-12 місяців
М'ясне пюре Gerber Ніжне курча
4
3.7 (222)

М'ясне пюре Gerber Ніжне курча

Включаючи у меню малюка м’ясні пюре Gerber®, ви не тільки допомагаєте йому правильно зростати та розвиватися, але й попереджуєте можливість розвитку анемії. Правильне харчування дозволяє поповнювати нестачу заліза в організмі малюка та попередити розвиток анемії.

Баклажани 

Джерело великої кількості нікотинової, пантотенової та фолієвої кислот. Ці плоди сприятливо впливають на розвиток головного мозку.

Пюре з печеного або вареного баклажану можна давати дитині після 8–10 місяців.13,14 Починати знайомство слід з ½–1 чайної ложки, щоб зменшити ризик виникнення алергічної реакції на соланін.

table2_november

Поради із введення в прикорм сезонних фруктів 

У листопаді все ще достатньо місцевих фруктів, які можна давати дитині. Водночас наближається зима, а з нею — сезон різноманітних плодів, привезених із теплих країн. Давайте з’ясуємо, як та коли вводити ці продукти у прикорм для дітей.

Айва 

Багате джерело харчових волокон, антиоксидантів, вітамінів і мінералів. Зокрема містить кальцій, залізо, калій, магній, мідь, вітамін С, катехін та епікатехін. 

Малюк може куштувати айву з 6 місяців. Починайте прикорм з ½ чайної ложки ретельно протертого пюре. Поступово кількість можна збільшувати, а також додавати його до каш, пюре з яблук і бананів або до йогуртів.22,23 

Груша 

Джерело вітамінів, фолієвої кислоти, калію, антиоксидантів, флавоноїдів, харчових волокон та інших корисних речовин.

Грушу дають дитині у вигляді фруктового пюре. Введення можна починати з 6–9 місяців з ½ чайної ложки. З кожним наступним годуванням порцію можна збільшувати, а також змішувати грушеве пюре з іншими фруктами.26,27,28 

Також можна давати готові мікси фруктів, як-от пюре Gerber® «Яблуко і груша» або «Груша і чорнослив».

View details Фруктове пюре Gerber Яблуко і груша
Продукт
6-12 місяців
Фруктове пюре Яблуко Груша
5
4.4 (127)

Фруктове пюре Gerber Яблуко і груша

Фруктові пюре Gerber® є ідеальними для першого знайомства малюка із розмаїттям смаків. Адже перші відчуття нового смаку формують звичку до правильного харчування із раннього дитинства.

View details Фруктове пюре Gerber Груша і чорнослив (пауч)
Продукт
6-12 місяців
Фруктове пюре Gerber Груша і чорнослив (пауч)
3
2.8 (167)

Фруктове пюре Gerber Груша і чорнослив (пауч)

Фруктові пюре Gerber® у зручній м’якій упаковці – це 100% натуральних фруктів + вітамін С! Нову м'яку упаковку "пауч" легко брати на прогулянку, в подорож чи в гості. До того ж, вона сприяє розвитку навичок самостійності у малюка.

Авокадо 

Стиглі плоди цієї рослини містять безліч різноманітних корисних речовин: 

  • Поліненасичені жирні кислоти, що сприятливо впливають на склад крові, нервову систему малюка. 
  • Життєво необхідні вітаміни А, D, E, групи В, РР та аскорбінову кислоту. 
  • Провітамін А, що добре впливає на зір і роботу головного мозку.
  • Цілий коктейль з мікроелементів, зокрема натрій, кальцій, калій, магній тощо. 

Авокадо можна вводити до дитячого раціону після 6 місяців.32,33 

Гранат

Джерело вітамінів A, B1, B2, B3, B5, B6, E та антиоксидантів. 

Малюк може спробувати гранат після 6 місяців, коли звикне до перших продуктів прикорму. Проте тільки у вигляді соку. При цьому переконайтеся, що сік, який ви даєте, не містить доданих цукрів або штучних підсолоджувачів.

Старшим дітям як альтернативу можна давати фруктовий салат із сезонними фруктами та пластівцями.29,30,31

Журавлина 

Ця ягода містить багато вітамінів, серед яких Е, С, РР, А та вітаміни групи В. Також має в складі велику кількість пектинів, фосфор, залізо, калій, кальцій і природні феноли, що мають бактерицидну дію. 

Вводити журавлину та інші ягоди в дитячий раціон варто після того, як малюк звикне до овочевих пюре і каш. Якщо ж у дитини є схильність до алергії, знайомство з журавлиною краще відкласти до однорічного віку.24,25

Мандарини 

Сік мандарина багатий на природні цукри, органічні кислоти, вітамін C, мінерали й інші поживні речовин. Вживання цього фрукту допомагає краще засвоювати залізо з інших продуктів, що дуже важливо для дітей у період активного росту. 

Дитина може спробувати мандарини у вигляді ретельно протертого пюре, соку або з’їсти шматочок, очищений від шкірок. Починати слід з ½–1 чайної ложечки, поетапно збільшуючи порцію. Також протертий мандарин стане чудовим доповненням до пюре з яблук та груш.1 

Щоб спробувати мандарин, малюку має бути не менше, ніж 6 місяців. Але зазвичай дітям не радять давати цитрусові до року.

Фініки 

Багаті на фруктозу та декстрозу, які є чудовим джерелом енергії, а також в їх складі є магній та кальцій, що потрібні для формування кісток. Крім того, фініки містять фолієву кислоту, вітаміни В1, В6, В3, К, бета-каротин, цинк, лютеїн, солі калію, залізо та багато інших сполук. 

Оптимальний вік для введення сушених фініків у раціон дитини — 1–1,5 року. Їх краще давати у вигляді пюре або компоту. Якщо ж малюк має схильність до алергії, знайомство із сухофруктами краще відкласти щонайменше до 2 років.34,35,36

table3_november

Лафйхак для мам: фініки можна використовувати для підсолоджування страв. Для цього замочіть їх у гарячій воді на 5–10 хвилин. Потім злийте воду, видаліть кісточки та подрібніть плоди, щоб вони нагадували пасту. Чайну ложку такої пасти можна додавати в їжу дитини.34,35,36

Джерела:

  1. Guidelines for complementary feeding in healthy infants. Enrique Romero-Velarde, et al. Boletín Médico del Hospital Infantil de México (English Edition). 2016. Vol.73. URL: https://www.elsevier.es/en-revista-boletin-medico-del-hospital-infantil…;

  1. Scientific Opinion on the appropriate age for introduction of complementary feeding of infants. EFSA Panel on Dietetic Products, Nutrition and Allergies (NDA). EFSA Journal. 2009. Vol.7. URL: https://efsa.onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.2903/j.efsa.2009.1423

  1. Amy Kaczor, MS, RD. Can Babies Eat Brussels Sprouts? Do They Cause Gas? URL: https://www.pregnancyfoodchecker.com/babies-eat-brussels-sprouts-cause-…

4.    SolidStarts.com. Pumpkin. URL: https://solidstarts.com/foods/pumpkin/ 
5.    Kulczyński, B., & Gramza-Michałowska, A. (2019). Molecules (Basel, Switzerland), 24(18), 3212. DOI :10.3390/molecules24183212
6.    Chandani Nekitsing, Marion M. Hetherington. Implementing a ‘Vegetables First’ Approach to Complementary Feeding. Current Nutrition Reports. 2022. Vol.11. URL: https://link.springer.com/article/10.1007/s13668-022-00399-z
7.    Complementary Feeding: A Position Paper by the European Society for Paediatric Gastroenterology, Hepatology, and Nutrition (ESPGHAN) Committee on Nutrition. Fewtrell, Mary; Bronsky, Jiri; Campoy, Cristina, et al. Journal of Pediatric Gastroenterology and Nutrition 64(1). 2017. URL: https://journals.lww.com/jpgn/Fulltext/2017/01000/Complementary_Feeding…
8.    Parsnip Puree Baby Food. URL:  https://childrensnutrition.co.uk/full-recipes/parsnip-puree-baby-food/
9.    SolidStarts.com. Parsnip. URL: https://solidstarts.com/foods/parsnip/ 
10.    McGee, H. (1984). On Food and Cooking: The Science and Lore of the Kitchen. New York, NY: Scribner.
11.    Amy Kaczor, MS, RD. Can Babies Eat Brussels Sprouts? Do They Cause Gas? URL: https://www.pregnancyfoodchecker.com/babies-eat-brussels-sprouts-cause-…
12.    Savoy cabbage vs. Baby food — In-Depth Nutrition Comparison. URL: https://foodstruct.com/compare/savoy-cabbage-vs-baby-food
13.    SolidStarts.com. Eggplant. URL: https://solidstarts.com/foods/eggplant/
14.    Eggplant Baby Food Recipes. Homemade baby food recipes. URL: https://www.homemade-baby-food-recipes.com/eggplant-baby-food-recipes.h…
15.    SolidStarts.com. Turnip. URL: https://solidstarts.com/foods/turnip/ 
16.    Nor, N., Lignou, S., Bell, L., Houston-Price, C., Harvey, K., & Methven, L. (2020). https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33238411/. Foods (Basel, Switzerland), 9(11), 1719. DOI: 10.3390/foods9111719 
17.    Пойконен, С., Пуумалайнен, Т.Дж., Каутіайнен, Х., Буррі, П., Палосуо, Т., Реунала, Т., і Тур'янмаа, К. (2006).  https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16364167/. Алергія, 61 (1), 124–127. DOI: 10.1111/j.1398-9995.2005.00929.x.
18.    Chandani Nekitsing, Marion M. Hetherington. Implementing a ‘Vegetables First’ Approach to Complementary Feeding. Current Nutrition Reports. 2022. Vol.11. URL: https://link.springer.com/article/10.1007/s13668-022-00399-z
19.    ПРИКОРМ: ЩОБ МАЛЮК РІС ЗДОРОВИМ. ПОРАДИ ПЕДІАТРІВ. URL: https://medicover.ua/blog/prykorm-schob-maljuk-ris-zdorovym-porady-pedi…
20.    Нікастро, Х.Л., Росс, С.А., Мілнер, Дж.А. (2015). Дослідження профілактики раку (Філадельфія, Пенсільванія), 8(3), 181–189. DOI:10.1158/1940-6207.CAPR-14-0172.
21.    Американська академія алергічної астми та імунології. (2020). https://www.aaaai.org/Tools-for-the-Public/Conditions-Library/Allergies…
22.    Fattouch S, Caboni P, Coroneo V, Tuberoso CI, Angioni A, Dessi S, Marzouki N, Cabras P. (2007). https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17263500/ J Agric Food Chem. 55(3):963-9. doi: 10.1021/jf062614e. 
23.    Muluk, NB, Cingi, C. (2018). Американський журнал ринології та алергії, 32(1), 27–30. DOI: 10.2500/ajra.2018.32.4489.
24.     SolidStarts.com. Cranberry. URL: https://solidstarts.com/foods/cranberry/
25.    http://www.allergyclinic.co.nz/salicylate-sensitivity
26.    Лі X., Ван Т., Чжоу Б., Гао В., Цао Дж. та Хуан Л. (2014). Харчова хімія, 152, 531–538. DOI: 10.1016/j.foodchem.2013.12.010 
27.    Де Йонг, NW, Терлоу, С., ван Бовен, Ф.Е., ван Маарен, MS, Шреурс, М., ван ден Берг-Сомхорст, Д., Ессер, Д., і Бастіан-Нет, С. (2021). Поживні речовини, 13(4), 1355. DOI: 10.3390/nu13041355 
28.    Американська академія алергічної астми та імунології.  https://www.aaaai.org/Tools-for-the-Public/Conditions-Library/Allergies…-(OAS)
29.    Ву, С., і Тянь, Л. (2017). (Punica granatum). https://www.mdpi.com/1420-3049/22/10/1606. Molecules, 22(10), 1606. doi: 10.3390/molecules22101606 
30.    Петерсен А., Кляйнхайнц А., Яппе У. (2011). https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3354222/. Клінічна та трансляційна алергія, 1(1), 88. doi: 10.1186/2045-7022-1-S1-P88
31.    Кім та ін. Журнал корейської медичної науки. doi:https://jkms.org/DOIx.php?id=10.3346/jkms.2018.33.e218.
32.    Комерфорд, KB, Ayoob, KT, Murray, RD, & Atkinson, SA (2016). https://www.mdpi.com/2072-6643/8/5/316. Поживні речовини, 8(5). 
33.    Телез-Діас Г., Елліс М. Х., Моралес-Руссо Ф. та Хайнер О.К. (1995). Алергічні процедури: Офіційний журнал регіональних і державних алергологічних товариств, 16(5), 241–243. DOI: 10.2500/108854195778702594
34.    SolidStarts.com. Dates. URL: https://solidstarts.com/foods/dates/
35.    A A Kwaasi, H A Harfi, R S Parhar, S T Al-Sedairy, K S Collison, R C Panzani, F A Al-Mohanna. Allergy to date fruits: characterization of antigens and allergens of fruits of the date palm (Phoenix dactylifera L.) URL: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10688430
36.     A A A Kwaasi, H A Harfi, R S Parhar, S Saleh, K S Collison, R C Panzani, S T Al-Sedairy, F A Al-Mohanna. Cross-reactivities between date palm (Phoenix dactylifera L.) polypeptides and foods implicated in the oral allergy syndrome. NCBI. URL: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12028116/
 

View details Календар прикорму
banner-2-2

Календар прикорму

Рекомендовані статті

View details Як відучити дитину спати з мамою: ТОП-10 способів
Стаття
Як відучити дитину спати з мамою

Як відучити дитину спати з мамою: ТОП-10 способів

Коли і як відучити дитину спати з мамою? Дізнайтеся про основні переваги окремого сну та про 10 способів привчити маля до власного ліжка.

4хв на прочитання

View details Контрацепція при грудному вигодовуванні (ГВ): ТОП-7 методів
Стаття
Контрацепция при грудном вскармливании (ГВ): ТОП-7 методов | Nestlebaby.com.ua

Контрацепція при грудному вигодовуванні (ГВ): ТОП-7 методів

Мінімальна перерва між пологами, за словами медиків, – 3 роки. Виношування та народження дитини, годування грудьми – усе це навантаження на жіночий організм.

3хв на прочитання

View details Розвиток дитини в 9 місяців
Стаття
Розвиток дитини в 9 місяців

Розвиток дитини в 9 місяців

Коли твоєму малюкові 9 місяців, він продовжує розвиватися як особистість і починає заявляти про свої інтереси.

5хв на прочитання

View details Непереносимість і харчова алергія у дітей
Стаття
Харчова алергія або непереносимість: на що варто звернути увагу

Непереносимість і харчова алергія у дітей

Харчова алергія у дитини або непереносимість деяких продуктів можуть проявитися в будь-який момент. Алергія — це реакція імунної системи на речовину, яку вона вважає шкідливою.

2хв на прочитання

View details Кількість і якість білка в грудному молоці
Стаття
Кількість і якість білка в грудному молоці

Кількість і якість білка в грудному молоці

Кількість білка в грудному молоці ідеально пристосовується до віку Вашої дитини та потреб на кожному етапі її розвитку.

2хв на прочитання

View details 8 місяців дитині
Стаття
Календарь прививок в Украине: правила вакцинации | Nestlebaby.com.ua

8 місяців дитині

Безумовно, що кожен період життя супроводжується своїми особливостями, викликами та моментами радості.

5хв на прочитання

View details Введення прикорму
Стаття
Календар прикорму

Введення прикорму

Введення прикорму дітям, які перебувають на грудному або змішаному вигодовуванні - це перший крок до формування здоров'я малюка, знайомство з різноманіттям смаків і становлення навичок самостійного

7хв на прочитання

View details Закисає око в немовляти: причини та рішення
Стаття
Закисає око в немовляти: причини та рішення

Закисає око в немовляти: причини та рішення

Закисання очей у немовляти – поширена проблема для молодих батьків. Але вона не є нормою і не терпить зневаги.

3хв на прочитання

View details Желе і холодець в раціоні дитини
Стаття
Желе і холодець в раціоні дитини

Желе і холодець в раціоні дитини

Желе — це студениста маса, яку отримують з бульону чи солодких напоїв шляхом додавання в них желюючих речовин, частіше за все – желатин. Чи потрібно давати дитині желе і холодець?

2хв на прочитання

View details Продукти для зміцнення імунітету дитині
Стаття
Продукти для зміцнення імунітету

Продукти для зміцнення імунітету дитині

Як зміцнити імунітет дитини ➢ Що включити в раціон, щоб зміцнити захисні сили організму та підтримати здоров'я дитини.

3хв на прочитання

View details Субпродукти – дуже важливі продукти
Стаття
Субпродукти – дуже важливі продукти

Субпродукти – дуже важливі продукти

Що таке субпродукти? До них відносяться серце, печінка, нирки, мозок, язик, легені. Одразу зазначимо: дітям раннього віку не дають легені, нирки і мозок.

2хв на прочитання

View details Докозагексаєнова кислота (DHA) для дітей: у чому користь?
Стаття
Докозагексаєнова кислота (DHA) для дітей: у чому користь?

Докозагексаєнова кислота (DHA) для дітей: у чому користь?

Кожній мамі важливо, щоб її дитина була здоровою, активною, училася чомусь новому й інтелектуально розвивалася.

3хв на прочитання

View details Які фрукти можна годуючій мамі: харчування під час грудного вигодування
Стаття
Які фрукти можна годуючій мамі: харчування під час грудного вигодування

Які фрукти можна годуючій мамі: харчування під час грудного вигодування

Фрукти - важливе джерело вітамінів для людини. Вони потрібні і мамі, і дитині.

7хв на прочитання

View details Як правильно годувати дитину з пляшечки
Стаття
Як правильно годувати з пляшечки

Як правильно годувати дитину з пляшечки

Годування дитини є одним із найважливіших аспектів її розвитку та здоров'я.

5хв на прочитання

View details Фітнес з дитиною: лайфхаки для активних мам
Стаття
Фітнес з дитиною

Фітнес з дитиною: лайфхаки для активних мам

Є такі дні, коли останнє, що вам хочеться робити, — це займатися спортом, особливо, якщо у вас була безсонна ніч.

2хв на прочитання

View details Прикорм для дитини у вересні
Стаття
Прикорм для дитини у вересні

Прикорм для дитини у вересні

Вересень — початок золотої осені та один з найбагатших на фрукти та овочі періодів. Тож цього місяця ми маємо великий вибір сезонних продуктів для першого прикорму та розширення дитячого раціону.

Іськів Мар`яна Юріївна

8хв на прочитання

View details Блювота в дитини: що робити, щоб допомогти малюкові
Стаття
Блювота в дитини: що робити, щоб допомогти малюкові

Блювота в дитини: що робити, щоб допомогти малюкові

Від чого може виникнути блювота в дитини та як надати першу медичну допомогу до прибуття лікаря.

3хв на прочитання

View details Лактостаз у мами, що годує грудьми: симптоми і лікування
Стаття
Лактостаз у кормящей мамы: симптомы и лечение | Nestlebaby.com.ua

Лактостаз у мами, що годує грудьми: симптоми і лікування

5хв на прочитання

View details Меню під час ГВ: що можна їсти мамі, яка годує?
Стаття
Меню під час ГВ: що можна їсти мамі, яка годує?

Меню під час ГВ: що можна їсти мамі, яка годує?

Якщо ви годуєте груддю, важливо дотримуватися здорової дієти, оскільки харчування під час ГВ може вплинути на вашу дитину не менше, ніж на вас.

4хв на прочитання

Приєднуйтеся до Клубу

  Приєднуйтеся до Клубу

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

Логотип поштової розсилки

Поштова розсилка

Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

Логотип безкоштовного тестування

Безкоштовне тестування

Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

Логотип поради та статті

Поради та статті

Поради від експертів для покращення фізичного стану.